בן סהר. יצטרף אל הנבחרת (צילום: מערכת ONE)
בן סהר. יצטרף אל הנבחרת | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: בשעה טובה ומוצלחת אחרי ימים מורטים ולילות ללא שינה שעברה משפחת סהר, חלוץ נבחרת ישראל ואספניול, בן סהר, יוכל לנחות היום (שני) בארץ ללא חשש ששוטרים צבאיים ימתינו לו חלילה בנתב"ג ויבקשו לעצור אותו על נפקדות.

סהר שינחת היום בארץ, יוכל לעמוד לרשות מאמן נבחרת ישראל דרור קשטן ואף יחזור לאספניול ללא בעיות מול צה"ל. במהלך השבועיים הקרובים תיקבע פגישה רשמית בין בתיה סהר, אימו של החלוץ, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון ושלטונות צה"ל במטרה לקבוע תאריך לטירונות שאותה יעבור בן באופן מזורז ובתאריכים שיתאימו לחלוץ אספניול בזמן פגרה.

כזכור, במשרדי ההתאחדות לכדורגל התקבל השבוע מכתב המזכיר כי חלוץ נבחרת ישראל ואספניול הספרדית, בן סהר, צריך להתייצב לטירונות ביום שני הקרוב, ה-5 באוקטובר.

דרישת הצבא יכלה למנוע את בואו של סהר לישראל כפי שפורסם לראשונה ב-ONE אך כעת כאמור העניין הוסדר וסהר יוכל להתאמן ולשחק עם חבריו כרגיל.

הצבא דחה את מועד הטירונות של חלוץ אספניול הצעיר מאוקטובר 2008 ועל פי ההסכם שהושג עימו הוא היה אמור לעשות טירונות בפגרת הקיץ.

בן סהר (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
בן סהר. יוכל להצטרף לנבחרת (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

למרות זאת, סהר לא התייצב לטירונות בפגרה, אז כזכור נתפרה עסקת העברתו לקבוצתו הספרדית. מאחר וסהר לא עמד בהסכם עם הצבא, הוצעו לו שתי אופציות: להתייצב לטירונות ב-14 ביולי השנה, או לחילופין ב-5 באוקטובר.

הנבחרת תתכנס ביום שני הקרוב לקראת המשחקים מול מולדובה ושוייץ ובעקבות ההתפתחויות האחרונות גם חלוץ אספניול יוכל להצטרף אליה.

דרור קשטן. בחר שלא לזמן את עטר בלי קשר לפציעה? (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן. יוכל ליהנות משירותיו של בן סהר (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "בשיחה שנערכה בין גורמי הצבא לגורמי ההתאחדות לכדורגל, עלה כי בן סהר לא עמד בהתחייבויות שסוכמו עימו כלפי הצבא ולכן דרישת צה"ל שיתייצב לטירונות במעמד ספורטאי עילוי, כפי שסוכם עימו - עומדת בתוקף. 

"יחד עם זאת ובכדי שלא לפגוע במשימה הבינלאומית החשובה הניצבת בפני נבחרת ישראל, אין כוונה לבצע הליך מעצר שלא לצורך. הצבא מתחייב כי במידה ויגיע לישראל, יורשה להיכנס ולצאת ללא מעצר. גורמי הצבא הבהירו כי אין בהחלטה זאת בכדי לשנות את דרישתם למימוש ההתחייבות בהתאם לסיכום. הנושא יעלה לדיון לאחר חופשת החגים".