אפשר להוריד את מפלס הדאגה. בן סהר יגיע לאימוני הנבחרת וככל הנראה גם ישחק מול מולדובה בשבת. לאחר שיו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, קיבל הבטחה משלטונות הצבא שלבן סהר לא תחכה משטרה צבאית בנתב"ג, כשינחת היום (שני) כדי לשרת את נבחרת ישראל אליה זומן.

כזכור, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE היה חשש כי סהר לא יגיע לישראל מחשש שייעצר על ידי המשטרה הצבאית, אחרי שלא השלים את ימי הטירונות שלו. חלוץ הנבחרת ואספניול היה אמור להתייצב הבוקר בשעה 8 בבוקר בפני הצבא אך הסכם שהושג פתר בינתיים את הבעיה.

בעוד שבועיים צפויה להתקיים פגישה בין אבי לוזון, נציג של סהר ושלטונות הצבא כדי לקבוע מתי סוף סוף יעבור חלוצה של אספניול טירונות.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שעזר לסהר בעניין, לא היה כל כך מרוצה מהאווירה שנוצרה בעקבות הנושא, אבל הוא סמוך ובטוח כי הפתרון יגיע מהר מהצפוי ולרווחת כל הצדדים הנוגעים בדבר. בהתבטאות ראשונה אחרי השגת האישור, הוא מבקר את חלוץ הנבחרת, רגע לפני צמד המשחקים נגד מולדובה ושוייץ.

ש: אבי, הרבה אנשים דיברו על הפרשה בימים האחרונים, מהי עמדתך בנושא?
ת: "עמדתי פשוטה. בן סהר צריך להתגייס לצה"ל, רק צריך למצוא את התאריך שגם לא יפגע בקריירה הספורטיבית שלו ובשירות שלו בנבחרת ישראל".

אבי לוזון וקשטן. מי יחליף את האחרון? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
לוזון עם קשטן. היו"ר הסדיר את הענין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"לשמחתי צה"ל הבין את זה, צה"ל נותן לו להיכנס לארץ ללא בעיה ולצאת ללא בעיה, לשרת את הנבחרת במשחקים הקרובים ולאחר מכן נשב עם שלטונות צה"ל ונגיע לתאריך מוסכם. לאחר סיום הליגה בספרד יבוא סהר ויעשה את הטירונות שלו כי כך צריך להיות".

"הרי מזמן כבר קבענו שמי שלא משרת בצה"ל לא יכול לשרת את הנבחרת. זו גאווה לשרת בצה"ל וגאווה לשרת בנבחרת. אנחנו נמצא את הפתרון 'כדי שהזאב יישאר שבע והכבשה תישאר שלמה'".

בן סהר במדי צה&"ל (ONE) (צילום: מערכת ONE)
בן סהר במדי צה&"ל. לוזון: &"סהר יעשה טירונות, כי ככה צריך להיות&" | צילום: מערכת ONE

ש: למה הפרשה היתה צריכה להגיע למימדים כאלה, וכותרות כאלה, כדי שהיא תבוא על פתרונה?
ת: "צה"ל היה בסדר עם בן סהר, וסהר לא היה בסדר עם צה"ל. הוא היה צריך לעשות את הטירונות ביולי כפי שהציעו לו והוא העדיף לנוח לקראת פתיחת הליגה בספרד".

"הוא ראוי לביקורת על כך. הוא היה צריך לעשות את זה ביולי, והעדיף לדחות את זה לאוקטובר ועכשיו באוקטובר אי אפשר ויש בעיה אז כולם נזעקים. אני מקווה שנמצא את הפתרון. מראש אני אומר לצה"ל על כך שהוא הלך לקראת סהר ולקראת שחקני הנבחרת תודה".

יש לציין כי בתקופה זו ביולי סהר היה במחנה אימונים באספניול ולכן הוא לא יכול היה להגיע לטירונות. סהר היה כבר מה-10 מחודש יולי בספרד ולכן הגעתו לישראל בכלל לא הייתה אפשרית.

עם המדים של נבחרת ישראלבן סהר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עם המדים של נבחרת ישראלבן סהר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ש: אם תשוחח ב-4 עיניים עם סהר. מה תגיד לו?
ת: "אגיד לו שישמע בקול ראשי ההתאחדות ולא לעצות של כל מיני אחרים. אייעץ לו להתייצב בבקו"ם ב-17 במאי".

ש: מה יקרה בעתיד, סאגה כזו יכולה לחזור?
ת: "האמת שלא. פיפ"א לא מתירה יותר לשחקן לשחק בחו"ל לפני שמלאו לו 18, כך שפיפ"א בעצם פתרה לנו את הבעיה".

קשטן וסיני. לצוות הבא תהיה הרבה עבודה (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
קשטן וסיני. יוכלו להשתמש בבן סהר במשחקי הנבחרת (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

לסיום, התייחס לוזון לשני משחקי הנבחרת, מול מולדובה ושוייץ, והסיכויים להעפיל בכל זאת למונדיאל: "אנחנו צריכים לנצח בשבת, ואחרי שננצח להתפלל אז נחכה ונראה".

סוכנו של בן סהר, רונן קצב הגיב לדבריו של לוזון ואמר ל-ONE: "אני רוצה להודות לאבי לוזון שרתמתי אותו לעזרה בנושא ביום חמישי ובאמת הצלחנו לפתור את הסוגייה. באשר לביקורת, לא היתה אפשרות לבן לעמוד בהתחייבות שנתן לצבא בגלל 3 סיבות. האחת, קבוצתו ההולנדית שיחקה במשחקי הפלייאוף נגד הירידה בקיץ. השניה, היה משחק נבחרת אליו זומן בן וגם את זה לא ידעו בחשבון הראשוני שעשו כשקבעו את מועד הטירונות והשלישית היא שהחתימה באספניול עיכבה את זה.

רונן קצב במשרדי ההתאחדות (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
רונן קצב. מסביר מדוע הלקוח שלו לא הגיע לטירונות (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בגלל כל אלה, נותר לו למעשה רק שבוע וחצי להיות בארץ וטירונות לוקחת 3 שבועות כך שזה היה בלתי אפשרי. חשוב להדגיש שלבן אין רצון להפר את הסיכומים איתו וננצל את פגרת הקיץ הקרובה שהיא ארוכה יותר בגלל המונדיאל כדי שהוא יעמוד בהתחייבויות שלו".

בתיה סהר: בושה שמציגים את בן כמשתמט


בתיה סהר שפכה את הלב בתוכנית "ספורט" ברדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE, על כל התקופה האחרונה שעברה על בנה ועל העליהום נגד בנה. בין השאר סיפרה בתיה, כי בן נפגע מאוד מהפרשה וכי "זאת בושה שקוראים לבן משתמט". עוד הוסיפה כי בנה רוצה לשרת בצה"ל וכמו כן לייצג את המדינה במדי הנבחרת. יתרה מכך, סהר האם הביעה חשש רב באשר להמשך הקריירה המקצוענית של בנה ומיררה בבכי במהלך דבריה.

בתיה סהר. היתה לבן אפשרות להתחמק מהצבא, הוא לא רצה את זה (צילום: מערכת ONE)
בתיה סהר. היתה לבן אפשרות להתחמק מהצבא, הוא לא רצה את זה | צילום: מערכת ONE

"אני רוצה להודות לאבי לוזון על האפשרות שניתנה לבן לבוא לשחק בנבחרת. אתם יודעים שעבור בן זה כל עולמו. יש לי שתי שאלות: למה כל כך מאוחר? מה המשמעות של זה? שעוד שבועיים נימצא באותו מצב?. לבן היתה אפשרות להתחמק מהצבא. יש לי מכתב שכבר פורסם לדעתי, שלבן היתה אפשרות של דחיה ואם הוא ישחק בחו"ל אז הוא יקבל פטור. הוא לא רצה את כל זה, הוא רצה לתרום למדינה. כאן התחילה הסאגה בהידברות בין ההתאחדות לצבא".

"עד איפה האטימות? מה רוצים שהוא יעזוב הכל ויעשה שלוש שנים? אני התווכחתי על זה עם רונן קצב. אני לא מדברת על הצבא לגבי האטימות. ההתאחדות אמרה לי 'תשבי בשקט'. בן יכול להגיע לשבועיים ימים, אבל מה הלאה? איך יכול להיות שאני מתקשרת מברצלונה 40 טלפונים בחודש? אני לא רואה שום דבר כתוב במשך שני וחצי. אני לא יודעת מה יהיה בהמשך. כל פעם אומרים לי משהו אחר".