איתי שכטר ודה סילבה (צילום: רועי גלדסטון, מערכת ONE)
שכטר ודה סילבה. גוטמן יטפל | צילום: רועי גלדסטון, מערכת ONE

אחרי סוף השבוע הסוער, בהפועל תל-אביב יכולים לנשום לרווחה לאחר שנראה שהפרשה שהעסיקה את המועדון הגיעה לסיומה.

במועדון שמחו לשמוע שאיתי שכטר ודגלאס דה סילבה, שנחשדו בגין תקיפה ואונס צעירה בשבדיה לאחר המשחק, שוחררו ממעצר, קיבלו אישור לחזור לארץ והוצבו בסגל לקראת המשחק בגביע הטוטו מול בני יהודה הערב ב-18:00.

הפועל ערכה אימון ראשון בארץ מאז החזרה השבדיה שם השיגה 1:3 גדול מול גטבורג בסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, ניצחון שכאמור קצת נשכח בעקבות האירועים שהגיעו לאחר מכן.

מי שצפוי לפתוח בהרכב הזהובים, הוא עומר גאריבה, הנבחן הגנאי שהצטרף הבוקר לאדומים והשתתף באימון כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

כעת המטרה במועדון היא לשים את האירוע הזה מאחור ולנסות לחזור כמה שיותר מהר לעניינים מקצועיים בלבד, כדי להגיע מוכנים למשחק גביע הטוטו וכן לגומלין מול גטבורג.

בהפועל הבהירו ואמרו ל-ONE: "הנטיה היא לא לדבר עכשיו על כלום חוץ מלהחזיר אותם בשלום לישראל. הם יישארו בהפועל תל-אביב וננסה לשכוח מהכל".

בהפועל ת"א הוסיפו: "עדות איש הביטחון עזרה לשכטר ודה סילבה לסיים את הפרשה המביכה הזאת. בזכות העדות שלו התובע הבין שמדובר בסיפור מפוברק של צעירה שניסתה לסחוט כספים ולפגוע בשני בחורים צעירים לשווא".

"דה סילבה ושכטר לא עברו על הקוד האתי במועדון כיוון שהמאמן אלי גוטמן התיר להם לבלות לאחר הניצחון. חבל לנו מאוד שהם שתו קצת יותר מידי אלכוהול ואולי איבדו את הראש. שתי צעירות היו איתם בחדר, אחת היתה עם שכטר מרצונה המלא והשניה שלא רצתה להיות עם דה סילבה לא הוכרחה והעידה עדות שקר וגם אח"כ שונתה מספר פעמים".

עוד נודע, שמיד עם שחרורם של השניים מהמעצר, דה סילבה ושכטר צלצלו לראשי האדומים ופרצו בבכי: "לא עשינו שום דבר רע, אחת הצעירות ניסתה להפיל עלינו תיק שלא היה ולא נברא. אנחנו לא מאמינים שזה נגמר, זה היה סיוט מפחיד אבל תמיד ידענו שלא עשינו כלום. אנחנו מתנצלים אם פגענו בשמו הטוב של המועדון, לא זאת היתה כוונתנו כשבאנו לשבדיה".

מהלך האימון

אלי גוטמן פתח את אימון האדומים באסיפה מיוחדת בעקבות התקרית המביכה לאחר המשחק בשבדיה בה נחקרו דגלאס דה סילבה ואיתי שכטר בחשד לניסיון אונס.
גוטמן אמר לשחקנים: "אני לא רוצה לדבר על זה יותר מדי, התאכזבתי מהמקרה וזה עשה אווירה לא טובה בקבוצה. הפרשה תטופל במסגרת המועדון".

על המשחק אמר גוטמן לשחקניו: "אנחנו צריכים לעבוד קשה, כלום עוד לא גמור, יש משחק ביום חמישי".

אל אימון האדומים הצטרף הנבחן עומר גאריבה, בלם בן 19.5 שמכונה במולדתו, גאנה, "קנאברו הגנאי", על שם השחקן האיטלקי המהולל.

לאחר מכן, יצאו לריצה קלה ומתיחות עם מאמן הכושר רון ציוולינג. אבוקסיס וגוטמן חילקו לשחקנים חולצות הרכב (התחילו לתרגל את ההרכב) פיליפ אבו מאנה קיבל את חולצתו של דאגלס דה סילבה, בונדר ממשיך להיות מתורגל כמגן ימני.

אלי גוטמן ייתן הזדמנות לשחקנים הצעירים שלו במשחק וההרכב המשוער הוא: ניל אברבנל, עומרי קנדה, יהודה חוטה, עומר גריבה (נבחן), גל שיש, מנטשאשווילי, רועי גורדנה, מיכאל זנדברג, ערן זהבי, ויקטור מרעי, מהראן ללה.

על הספסל: איתי שכטר, דאגלאס דה סילבה, אביחי ידין, דני בונדר, פיליפ אבו מנה, וינסנט אניימה.