יצחקי. הדברים לא עבדו (צילום: ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
יצחקי. הדברים לא עבדו (צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
ייני. לא הסתיר את האכזבה (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
ייני. לא הסתיר את האכזבה (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב איבדה את הסיכוי לסיים בראשות בית 1 בקונפרנס ליג אחרי שהפסידה 1:0 בבית ללאסק לינץ, ותמשיך מהמקום השני לפלייאוף. המאמן הזמני, ברק יצחקי, הביע את אכזבתו בסיום: "במשחק כזה אסור לנו להפסיד וחבל. חבל לחטוף שער בדקה כזו מחוסר ריכוז רגעי, הדקות האחרונות שלנו היו לא טובות. שיחקנו עם כדורים ארוכים מהשוער ואני לא אוהב את זה. אין מה לעשות, זה קרה, נרים ראש ונתכונן למשחק שיש לנו עוד מספר ימים".

יצחקי הסביר מה לא עבד מבחינתו: "תוכנית המשחק הייתה כזו שאם נגיע עם הכדור ונמשוך אותם לצד הזה, נשאיר שחקנים חופשיים בצד השני וזה קרה לנו הרבה במחצית הראשונה עם ג'ראלדש וחוזז. הגענו למצבים ויצרנו מצבים. זה הפסד לא נעים, כמו כל הפסד, בטח באירופה. הנחמה היא שעלינו שלב ויהיו לנו עוד שני משחקים קשים. רצינו לחסוך את זה עם מנוחה לשחקנים וזה חשוב עם העומס".

ומה לגבי מינוי מאמן? "לא השתנה כלום מאתמול. אני לא חושב שהמועדון שילם על זה שאין מאמן. לוקח קצת יותר זמן מהצפוי וצריך להתחשב בנסיבות. כולם עובדים מהבוקר עד הערב כדי למצוא מאמן".

הקפטן שרן ייני המשיך ברוח הדברים: "מאוד רצינו לעשות היסטוריה, אנחנו משחקים בשביל הרגעים והחוויות האלה. עשינו עונה אירופית פנטסטית, בשביל לעשות אקסטרה זה היה חשוב לנו מאוד. היה משחק שקול ושתי הקבוצות שיחקו טוב היום. בסוף הם כבשו ובכדורגל זה ההבדל. בכל משחק אנחנו רוצים לנצח ורוצים להיות במקום הראשון כי זה תמיד מרגיש לנו טבעי. גם עלינו ואסור לשכוח את זה, אנחנו כל הזמן מצפים מעצמנו להתקדם".

על העבודה שלמכבי תל אביב עדיין אין מאמן, אמר: "ברור שמרחף מעל עניין המאמן, אבל אנחנו לא חושבים על זה. ברק מאמן אותנו מעולה והייתה לנו תוכנית משחק. אנחנו עובדים קשה מאוד, שמעתי ששאלת את ברק אם זה קשור למאמן לא, באנו נתנו משחק טוב ותוכנית המשחק הייתה טובה. חבל שפסלו את השער, היה גול יפה".

ומה הלאה? "כשאתה רחוק מאיפה שאתה רוצה להיות, רוצים 70-80% הצלחה. המחשבה היא לא על המקום הראשון אלא להשתפר כל הזמן ולקחת נקודות, אפילו בכח או מגעיל. אולי זה מה שהיה חסר לנו ב-10 הדקות האחרונות, להיות מגעילים. צריכים לחשוב בקטן כדי שנגיע רחוק יותר".