sportFive1145670 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
יוכרע במחזור האחרון (GETTY) (צילום: ספורט 5)
יוכרע במחזור האחרון (GETTY) | צילום: ספורט 5

הקונפרנס ליג מתקרבת לנעילת שלב הבתים, והערב (חמישי) המחזור החמישי סיפק לנו דרמות, הפתעות ומשחקים מרגשים. במוקד: טוטנהאם ספגה 2:1 ממורה ונקלעה לסכנת הדחה אמיתית, בזמן שראן ו-ויטסה רשמו 3:3 מטורף, מה שהספיק לצרפתים לעלייה. במקביל, פיינורד חילצה 2:2 דרמטי נגד סלביה, בדרך להבטחת המקום של ההולנדים בין 16 הגדולות, כשגם קופנהאגן עשתה את שלה בדרך לשמינית. בנוסף, גם לאסק לינץ, גנט ואלקמאר הבטיחו עלייה.

בית 1
בעקבות ההפסד 1:0 של מכבי תל אביב ללאסק לינץ, תמונת הבית למעשה הושלמה. האוסטרים יסיימו את שלב הבתים, בעוד הצהובים ילכו לפלייאוף מהמקום השני. אגב, במשחק השני שנערך במסגרת הבית הלסינקי השיגה 0:1 נגד אלשקרט, שעדיין ממתינה לנקודות בכורה.

בית 2
ערב מפתיע במיוחד בבית הזה, כששתי המוליכות, גנט ופרטיזן בלגרד, נחלו הפסדים. הבלגים נכנעו בעקבות לשער מטורף מחצי מגרש של אנורתוזיס שקבע 1:0, אך עדיין הבטיחו את המקום הראשון בבית, בזכות ההפסד הסרבי 1:0 מול פלורה. במחזור הנועל פרטיזן תפגוש את אנורתוזיס, כשהפסד יפתח לחלוטין את מצב העניינים. בכל אופן, הסרבים עדיין תלויים בעצמם כשתיקו יבטיח להם את המקום השני. פלורה צריכה לקוות להפסד של הסרבים בשילוב ניצחון משלה על גנט, הקפריסאים יקוו לניצחון על פרטיזן ותיקו של פלורה.

בית 3
כאן שני המקומות הראשונים כבר מובטחים לבודה גלימט ורומא, אך עוד נותר לראות מי תאייש איזה אחד מהם. הערב, הנורבגים השיגו 0:2 על צסק"א סופיה, בעוד האיטלקים חגגו עם 0:4 על זוריה לוהנסק. בודה גלימט כרגע עם 11 נקודות ותפגוש במחזור הסיום את לוהנסק, והיא תלויה בעצמה. במקביל, רומא תתארח אצל הבולגרים, ותקווה להפסד של המוליכה בשילוב לניצחון שלה, על מנת לתפוס את הפסגה.

בית 4
כשהיא נקייה מהפסדים, אלקמאר ידעה שתיקו יספיק לה להבטחת המקום הראשון, וזה מה שהיא עשתה. ההולנדים השיגו 1:1 נגד יבלונץ, עלו ל-11 נקודות ופתחו פער של 4 על רנדרס, שהשיגו ניצחון בכורה עם 1:2 על קלוז'. במחזור האחרון הדנים  שכרגע נמצאים במקום השני עם 7 נקודות ייצאו למשחק קשה נגד אלקמאר, כשתיקו יפתח ליבלונץ (6 נקודות) פתח לתפוס את המקום השני, בזמן שהם יפגשו את קלוז' החלשה.

ראן הבטיחה עלייה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
ראן הבטיחה עלייה (GETTY) | צילום: ספורט 5

בית 5
במקביל להפסד 1:0 של מכבי חיפה לאוניון ברלין, גם שתי היריבות האחרות בבית שיחקו. פיינורד, מחומשת באופיר מרציאנו בין הקורות ידעה שתיקו יספיק לה להבטחת המקום הראשון, וזה בדיוק מה שהיא עשתה. עם זאת, זה ממש לא היה פשוט, זאת לאחר שתי טעויות של הישראלי, שלמזלו ראה את סיריאל דאסרס כובש בדקה ה-90 וקובע 2:2. כעת, ההולנדים יודעים שמקומם בשמינית הגמר מובטח, בעוד סלביה תפגוש בעוד שבועיים את אוניון למפגש שיכריע את זהות זו שתתפוס את המקום השני ותעלה לפלייאוף.

בית 6

בזמן שקופנהאגן חגגה עם רביעייה לרשת של לינקולן ו-0:4 מוחץ, מה שהבטיח לה את המקום הראשון בבית, ברטיסלבה ופאוק נפגשו לקרב ישיר על המקום השני. השתיים לא הצליחו להגיע להכרעה במשחק שנגמר ב-0:0 משמים, ומצב העניינים בינהן נשאר כפי שהיה. כעת, ברטיסלבה עדיין מוליכה על היוונים בזכות מאזן השערים הפנימי, כשלכל אחת מהן 8 נקודות. בכל מקרה, הסלובקים יודעים שהמצב נזיל מאוד, כשיפגשו את קופנהאגן במחזור הסיום, בעוד פאוק תתמודד מול לינקולן החלשה.

בית 7
אחד הבתים המותחים מתקרב לנקודת רתיחה, ובאוויר כבר אפשר לחוש את הפתעת הענק. הערב, טוטנהאם הופתעה בענק נגד מורה, שעם 1:2 ענק רשמה נקודות בכורה במפעל. בזמן שזה קרה, ויטסה של אלי דסה (שלא שותף) רשמה 3:3 דרמטי במיוחד נגד ראן. מבחינת מצב העניינים - הצרפתים הבטיחו את מקומם ב-16 האחרונות, בעוד קבוצתו של הישראלי וטוטנהאם ימתינו להכרעה במחזור הסיום. נכון לעכשיו, ויטסה מחזיקה במקום השני, אך השתיים חולקות את אותו מספר נקודות (7), מה שמבטיח סיומת מותחת. הדרמה תוכרע בעוד שבועיים כשהספרס ייארחו את ראן, בזמן שההולנדים יפגשו את מורה.

בית 8
בזמן שקרבאח רשמה 0:0 מאכזב מאוד נגד אומוניה ניקוסיה, באזל השיגה 2:3 בזכות מהפך גדול נגד קייראט. כעת, השווייצרים תפסו את הפסגה עם 11 נקודות, כשקרבאח נמצאת עם 11 משלה במקום השני. בכל אופן, במחזור הנעילה השתיים יפגשו לקרב ראש בראש רותח בבאזל, שם יוכרע מי תעלה לשמינית הגמר ומי תיאלץ לעבור דרך שלב הפלייאוף.