(אילוסטרציה) (צילום: ספורט 5)
(אילוסטרציה) | צילום: ספורט 5
"המשטרה הכירה בקושי הראייתי". עו"ד חג'בי | צילום: ספורט 5

משטרת ישראל והמשרד לתרבות והספורט פועלים למניעת האלימות בספורט, אך אירוע חמור בליגת הנמוכות הסתיים בעונש קל לכל הדעות ושאינו מרתיע: בתאריך ה-12.1.18 במהלך משחק בין עירוני קריית מלאכי למ.ס. באר שבע במסגרת ליגה ב' הושלך מאזור החנייה רימון צה"לי לתוך המגרש ונחת שני מטרים מכר הדשא. למזלם הרב של הנוכחים ושל הזורק, לא נגרם נזק למי מהאנשים שנכחו במקום. המשטרה הצליחה להגיע לזורק (קטין) וכן למי שסייע לו.

למשטרה הגיע מידע כי הנאשם כתב בקבוצת ווטסאפ של אוהדי קריית מלאכי: "רימון רסס" ו-"תן לאבא שלי להכניס רימון". כדי לאמת את הדברים, ביקשה המשטרה מיחידת הסייבר לפרוץ את מכשיר הסלולר של הנאשם, אך לא ניתן לכך אישור תקציבי. דבר זה גרם לקשיים ראייתים. בית המשפט נאלץ לתקן את כתב האישום לאחר הסדר טיעון וגזר על הנאשם עונש הרחקה עד תום העונה ומאסר של חודש על תנאי.

עו"ד אביחי חג'בי שייצג את הקטין מסר לאתר ערוץ הספורט: "לאחר שהצגתי בפני יחידת התביעות של משטרת ישראל את הליקויים בחקירת מרשי, הבינה המשטרה כי הסיכויים לזיכוי מרשי ממשיים. מדובר בהסדר טיעון מקל ביותר שמשקף את הקושי הראייתי בתיק". תגובת המשרד לתרבות והספורט תובא כשתתקבל.

ממשטרת ישראל נמסר: "החשוד נתפס לאחר המעשה ובתום חקירתו הוגש נגדו כתב אישום. במסגרת החקירה בוצעו מגוון פעולות במטרה להגיע לחקר האמת, ובסיום ההליך המשפטי הורשע החשוד ונחתם עמו הסדר טיעון, בהתאם לחומר הראיות ולמכלול הנסיבות של המקרה. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד אלימות, שימוש באמצעי לחימה והפרות סדר במגרשי הספורט ובסמוך אליהם, הכל במטרה לאפשר לאוהדי הספורט בישראל ליהנות מאווירה ספורטיבית במגרשים ולהגיע אליהם בבטחה".