(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ווילי רוטנשטיינר. אהב את מה שהוא ראה הערב (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ווילי רוטנשטיינר. אהב את מה שהוא ראה הערב (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי ה-2:5 הענק של ישראל על אוסטריה בסמי עופר, התפנו אנשי הנבחרת לדבר על ההישג הנפלא של החבורה בכחול-לבן. מאמן הנבחרת, ווילי רוטנשטיינר היה הראשון לספר על התחושות בעקבות התוצאה הנפלאה שהשאירה את שחקניו במקום השני בבית ו'.

"אני מאוד גאה בקבוצה הזאת ובשחקנים האלו. הם נתנו הכל. הקהל ראה שהקבוצה הזאת היא יחידה אחת", פתח המאמן האוסטרי, "לחלום על המונדיאל? לא צריך לחלום, צריך להיות סבלניים. הכל יכול להשתנות, נותרו עוד הרבה משחקים. אנחנו בעמדה טובה", הוסיף, "זו קבוצה מאוד ממושמעת עם מנהיגים, יש פה תהליך נהדר, אבל אנחנו לא ברמה של הטופ 16. אתה רואה שיש שחקנים מצויינים נגדנו, אבל בקולקטיב יש לנו שחקנים טובים, יש פה עתיד טוב מאוד אבל עם תהליך".

מי שספג את מירב תשומת הלב הערב היה מואנס דאבור, שספג שריקות בוז מחלקים מהקהל באיצטדיון בעקבות סערת הפוסט שהעלה ברשתות החברתיות בחודש מאי האחרון. "אני אוהב את השחקנים וגם אותו", אמר רוטנשטיינר, "כשהגעתי לא עשיתי הפרדה בין יהודים למוסלמים, אני נוצרי בכלל. הוא אחד השחקנים המובילים שלנו, הוא משחק בבונדסליגה וכולם משחקים כיחידה אחת. במשחק הבא כבר לא ישרקו לא בוז. הוא התנהג בצורה מקצוענית, הוא לא הגיב והראה שהוא מאוד ממושמע. על המגרש הוא נתן את הכל".

המאמן התייחס לסקורר המוביל של הנבחרת, ומי שעשוי להיות גם שיאן הכיבושים שלה בכל הזמנים בקרוב - ערן זהבי: "הוא מנהיג עצום וכובש נפלא. כל אירופה מדברת עליו וכולנו גאים בו. הוא רוצה עוד ועוד, אני מנסה להרגיע אותו, אבל זה בלתי אפשרי. הוא רק רוצה עוד".

למרות הניצחון המרשים, מי שספגה את מירב הביקורות הייתה ההגנה הישראלית. האוסטרי התייחס: "לא יודע להסביר מה קרה לטיבי היום. היו לו בעיות ברגל, במחצית הוא אמר לי שהוא חייב לצאת ולא יכול להמשיך. דגני היה מצוין".

לסיום, הסתכל המאמן באופטימיות לעבר המפגש הקשה בשלישי הקרוב: "נראה איך יהיה מול איצטדיון מלא בדנמרק, זה אתגר נהדר".