(צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
שיחק למרות הקושי. עופרי ארד (צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
שיחק למרות הקושי. עופרי ארד (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

המשחק אמנם הסתיים רק ב-0:0, אבל גאווה גדולה נרשמה במכבי חיפה לאחר התיקו אתמול (שלישי) נגד פיינורד עם פתיחת שלב הבתים של הקונפרנס ליג. זאת, בין היתר, בעקבות הקשיים בהכנה למשחק שכללו את הפציעות של עומר אצילי ודולב חזיזה וכן את הסערה סביב מוחמד אבו פאני, שנוכחותו בסגל אושרה רק שעות ספורות לפני השריקה.

הנושא המדובר ביותר כעת הוא הכשירות של עומר אצילי לקראת המשחק הגדול מול מכבי תל אביב ביום שבת בליגה. בהודעה רשמית של הירוקים נכתב כי אצילי זכה למנוחה ולטיפול הצוות הרפואי. עם החזרה לאימונים ביום שישי, ייקבע אם יהיה בסגל למשחק בשבת.

במועדון החמיאו למאמן, ברק בכר, ולצוות המקצועי על ההכנה הטקטית: "נטרלנו אותם לחלוטין. ההכנה של בכר הייתה מצוינת, הוא הכין את השחקנים בצורה אדירה והגענו למצבים כדי להכריע את המשחק. זאת הייתה אחת ההכנות הטובות מאז הגיע ברק למועדון. הוא טקטיקן ענק".

בהיעדר שחקני כנף כשירים, עלה בכר במערך 4-3-2-1 הידוע בכינויו "שיטת עץ אשוח". אבו פאני וצ'ארון שרי הרבו להחליף ביניהם מקומות ובמסע"ת הודה מאמן פיינורד, ארנה סולה שהיה לקבוצתו קשה.

בכר החליט לפתוח עם עופרי ארד שעובר תקופה קשה, אך הבהיר כי הצוואה של אביו היא שלא יפסיד משחקים ואכן כך היה. הוא סיים את המשחק בשל פציעה והוחלף, אך שלח הודעת הרגעה ברשתות החברתיות: "תודה על הדאגה. אני בסדר, רק התכווצות קטנה".

נראה טוב לאחר השיקום. לביא (צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
נראה טוב לאחר השיקום. לביא (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

ללא קשר לארד, למכבי חיפה יש כאב ראש לא קטן בגזרת הפציעות. גם אבו פאני סבל מכיווץ והוחלף. עלי מוחמד השלים 90 דקות, אך התלונן גם הוא בסיום על התכווצות. בכרמל מעריכים שארד, אבו פאני ומוחמד יהיו כשירים למשחק העונה בשבת נגד מכבי ת"א.

עומר אצילי, שהוחלט ברגע האחרון להוציא אותו מהסגל בגלל הפציעה בכף הרגל, סובל מדלקת בגיד וכאמור בימים הקרובים יעבור סדרת בדיקות על מנת לשלול פציעה חמורה יותר. הוא בספק למשחק החשוב בבלומפילד.

במכבי חיפה היו שמחים אמש לקבל בחזרה את הקפטן, נטע לביא שקיבל דקות ראשונות מאז המשחק הראשון נגד קייראט אלמטי לפני יותר מחודשים. לביא נראה טוב לאחר שיקום שעבר. דולב חזיזה נכנס כמחליף, לאחר שדיווח על רגישות במפשעה. הוא היה פעיל מאוד ואף קרוב לכבוש. במועדון ינסו להכשירו למכבי ת"א. בחיפה ציינו את ההשקעה של המגנים, סאן מנחם ורז מאיר.

מי שהרשים במיוחד אתמול היה הבלם הסרבי, בוגדן פלאניץ', שהמשיך להציג יכולת מצוינת עם 100% הצלחה במאבקי קרקע, 67% הצלחה במאבקי גובה, היו לו הכי הרבה חטיפות משתי הקבוצות (5), הכי הרבה חסימות של בעיטה (3)) ומספר הפעמים שעברו אותו אמש הוא 0. גם מחמוד ג'אבר ממשיך להיות הפתעה נעימה, לפני ארבעה חודשים הוא עוד היה שחקן לגיטימי, אבל אמש הוא רשם משחק טוב נגד קבוצת הפאר ההולנדית.

במכבי חיפה ישנה שביעות רצון מפתיחת הקמפיין וממתינים לתוצאת המשחק בין סלביה פראג לאוניון ברלין. בחיפה סיכמו: "יהיה קשה לנצח אותנו, כל קבוצה תרק דם נגדנו ובעיקר בסמי עופר".