תצוגת תכלית (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
תצוגת תכלית (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

זה מתחיל להיראות טוב, אפילו מצוין. מכבי חיפה נהנתה מכל רגע הערב (חמישי) בסמי עופר כשהביסה 1:5 את דינמו טביליסי והעפילה לסיבוב המוקדמות השלישי של הקונפרנס ליג. מאור לוי (שער בכורה, 17), עצמי של פביאן ספורקסלד (37), עומר אצילי (75) וצמד גדול ומרגש של המחליף יובל אשכנזי (81 ו-86) סידרו לברק בכר 2:7 בסיכום המשחקים ומפגש כפול עם אלופת איי פארו, טורשאבן. בארנס אוסיי (24) השווה זמנית.

ככה אלופת המדינה צריכה להיראות. החבורה של ברק בכר שטפה את הדשא בחיפה הערב, ובעיקר הוכיחה כמה עומק יש לה בסגל. מתוך חמישה שערים שכבשה, שלושה הגיעו מקצה הספסל שלה בדמות שערים נהדרים של מאור לוי הצעיר ויובל אשכנזי. האחרון, שלפרקים נדמה היה שנמצא עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה, הפך ללא צל של ספק לסיפור המשחק הערב.

הפציעה הקשה בעונה שעברה, בתוספת הדחיקה לקצה הרוטציה הובילה לכך שהקשר שכבש שבעה שערים ובישל חמישה בעונת 2019/20 כמעט ולא ראה דשא מאז שברק בכר תפס את עמדת המאמן בכרמל. אך הערב, הזכיר אשכנזי לקהל, לצוות המקצועי ולכל המפקפקים עד כמה הוא מסוגל לתרום מקצועית לאלופת המדינה.

צמד בזק של המחליף,  5 דקות מהרגע שנכנס, היה זה שנתן את האות הסופית לחגיגות הירוקות בסמי עופר. לפני כן, היו אלו עומר אצילי (שער שלישי במסגרות האירופאיות), גודסווי דוניו (יכולת נהדרת) ומאור לוי (שער בכורה) שהובילו את הירוקים ליתרון מבטיח.

בנוסף לתרומה של אשכנזי, ברק בכר קיבל תפוקה נפלאה מהספסל שלו. בכלל, נדמה כי ההבדל המרכזי בין מכבי חיפה של העונה הנוכחית לזו של השנתיים האחרונות, הוא הכלים הבלתי נגמרים של המאמן לשנות את המשחק בכל שלב שיחפוץ. דין דוד (בישול ופעולה נפלאה שהובילה לשער) ובן שהר (בישול יפה עם העקב) סיפקו את הסחורה בחצי השעה שליהטטו על הדשא.

כעת, מתפנים הירוקים למשימה הבאה: טוראשבן, אלופת איי פארו. האלופה תארח את המשחק הראשון ב-5 באוגוסט סמי עופר, ותצא לגומלין כשבוע לאחר מכן, ב-12 באוגוסט.