"לא נוכל לפתוח את העונה" (צילום: ספורט 5)
"לא נוכל לפתוח את העונה" | צילום: ספורט 5

למעלה ממיליארד אוהדים צפו במונדיאל הנשים בצרפת, פיפ"א השיקה תכנית שתכפיל את מספר הנשים הרשומות באיגוד ל-2.5 מיליון שחקניות תוך חמש שנים ואפילו בסין החליטו להשקיע 145 מיליון דולרים בפיתוח ענף הנשים במדינה. בזמן שכדורגל הנשים שובר שיאים בעולם - בארץ נוצרה התחושה כי הוא צועד לאחור.

מאז משרד התרבות והספורט חזר בו מהכרה בליגת הנשים כליגה מקצוענית, הענף נכנס לגירעון כלכלי וסכנה ממשית מרחפת על עתיד כדורגל הנשים בישראל. היום (שלישי) השמיעו בכירות הענף קול מחאה, כשהן דורשות שיוויון ונפגשו על מנת לתכנן כנס חירום שייערך ב-21 ביולי.

קרין סנדל, שחקנית המכהנת גם כראש ארגון השחקניות בישראל סיפרה לערוץ הספורט על המצוקה שנוצרה בענף: "המצב שנוצר הוא אקוטי בגלל שמשרד הספורט לא העביר את התקציבים מ-2016 לקבוצות ליגת העל, אז התקציבים ירדו באופן משמעותי".

"הקבוצות היום לא יכולות להציע חוזה ראוי לשחקניות. השכר גם ככה לא גדול אז שחקנית שהרוויחה חמשת אלפים שקלים לחודש, תקבל היום חצי מהסכום. זה לא יעבור בשקט", הסבירה סנדל, "אנחנו קיבלנו החלטה שאם משרד הספורט לא יעמוד בהתחייבויות שלו אנחנו נשבית את הליגה. אם משרד הספורט רוצה להיות זה שכורת את ענף כדורגל הנשים זה על אחריותו אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

אשרת עיני, המשחקת באס"א תל אביב ושימשה בעבר כקפטן נבחרת הנשים של ישראל הוסיפה: "כשאני רואה איך הענף מתפתח בעולם יש לי תחושת החמצה. אני חושבת שהענף לא מנוהל טוב בארץ. לצערי המצב הוא לא רק שאנחנו לא מתקדמים או נשארים במקום, אנחנו בקריסה מוחלטת".