(צילום: מושיק אושרי, אס
(צילום: מושיק אושרי, אס"א ת"א) | צילום: ספורט 5

ארגון השחקנים והשחקניות בירך היום (רביעי) על החלטת ההתאחדות לכדורגל להפוך את ליגת הנשים למקצוענית, לאחר מאבק ארוך שניהל בנושא. עם זאת, דורש הארגון לבצע התאמות על חלק מהסעיפים בתקנון. במכתב ששלח הארגון אל מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, רותם קמר, נכתב: "אנו מברכים את הנהלת ההתאחדות לכדורגל שהופכת את ליגת העל לנשים לליגה מקצוענית, ומאפשרת השוואה של התנאים לליגת הגברים".

לצד הברכה על ההחלטה, הציף הארגון מספר סעיפים הדורשים התאמות: לקיים חוזה אחיד המופקד בבקרה התקציבית, כפי שנדרש בליגת הגברים; לתקן את תקנון ההעברות ולאפשר מעבר חופשי של שחקניות מתחת לגיל 15; לתקן את הסעיפים העוסקים בהעברת השחקניות על מנת שלא לפגוע בחופש עיסוקן; להגדיל את מספר השחקניות הישראליות בהרכב כל קבוצה.

כזכור, ארגון השחקנים והשחקניות מנהל מאבק מזה מספר שנים. ב-24 בפברואר שלח הארגון מכתב רשמי לפיפ"א, בבקשה להורות להתאחדות לכדורגל להגדיר את ליגת הנשים כמקצוענית, וזאת לאחר שהובהר לנציגי הארגון בפגישות עם בכירי פיפ"א, שליגת הנשים עמדה בכל הקריטריונים הנדרשים של הפדרציה הבינלאומית לכדורגל.

יו"ר ארגון השחקנים והשחקניות, קארין סנדל: "ההחלטה להפוך את ליגת הנשים בישראל למקצוענית היא מרגשת. זה הישג גדול למאבק שלנו למען כדורגל הנשים בפרט ולמען הנשים בישראל בכלל. אני מקווה ומאמינה שזהו תחילתו של עידן שבו נראה את כדורגל הנשים בישראל צומח ומתפתח ונראה עוד נשים, נערות וילדות רבות שמצטרפות לכדורגל הנשים בארץ. חשוב לציין שצעדו איתנו במאבק החשוב הזה נשים רבות כחלק מהתארגנות 'כדורגלניות עושות שינוי', ומגיע להן הקרדיט. יש עוד דברים לתקן, ונמשיך להיאבק, עד שנשיג שוויון".

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף: "ההישג החשוב במאבק הוא עוד צעד חשוב בקרב על שינוי תודעה. יש עוד דברים להשיג ועוד דרך לעבור עד שנראה את כדורגל הנשים מגשים את עצמו בארץ, אבל הגענו לנקודת ציון חשובה".

יו"ר חטיבת הספורט, ניר אלון: "אנחנו מברכים על ההחלטה להפוך את ליגת הנשים למקצוענית. ניהלנו מאבק ארוך בנושא, שהגיע היום להישג שאנחנו גאים בו. מעבר להתאמות הנדרשות, יש צורך לייצר דור חדש של שחקניות שיממשו את הפוטנציאל בהפיכת הליגה המקצוענית".