(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
גם אסייג לקח חלק (צילום: ספורט 5)
גם אסייג לקח חלק | צילום: ספורט 5

בווידאו: תקציר ההפסד של ישראל לרומניה

ההתאחדות לכדורגל החלה החודש קורס ראשוני למאמני שוערים, שהיווה פיילוט של אופ"א, ועל פיו יושקו בקרוב ברחבי היבשת קורסי מאמני שוערים שיהיו מקבילים לקורס המאמנים. בישראל צפוי בקרוב להיערך גם קורס מאמני שוערים, שיעניק לראשונה את המקבילה של תעודת הפרו.

הקורס חולק לשני חלקים. אורכו של הראשון, שנערך בתחילת החודש, הוא בן חמישה ימים מרוכזים ושל השני, שייערך ביוני, בן ארבעה. את הקורס ריכז מאמן השוערים של נבחרת הנוער הלאומית חן עבדו, יחד עם מאמן השוערים של מכבי נתניה עופר בסון, מאמן השוערים של בני יהודה, יעקב אסייג, ומאמן השוערים של נבחרת ישראל ומחלקת הנוער של מכבי חיפה ניר דוידוביץ'.

הקורס הושק תחת הכותרת "יוצאים מרחבת החמש", כדי להדגיש כי התכנים בקורס נגעו לא רק באימוני השוערים הבסיסיים, אלא גם בתכנים חדשים ומעודכנים יותר. בקורס נלמדו נושאים שונים ומגוונים הקשורים לעמדה ולשחקני השדה עימם השוער בא באינטראקציה בזמן המשחק.

עבדו עצמו סיפר: "החניכים גילו מקצועיות ורצינות לכל אורך הקורס, גילו יצירתיות ויצרו סיעור מוחות פורה מאוד. הקורס התקיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר שהאגף להכשרת מאמנים, בניצוחה של הגברת אלה סננס, היה יכול להעמיד לרשותינו וכלל ניתוחי ווידאו רבים לצד עבודה בקבוצות קטנות. כמו כן כל הפעילות המעשית במגרש צולמה והחניכים קיבלו סרטונים על מנת שיוכלו לצפות בתרגיליהם ולעתים ובנוסף לצפות בעמדת המאמן שהציגו במגרש".