(מתוך הפייסבוק הפרטי של עומרי לזר) (צילום: ספורט 5)
(מתוך הפייסבוק הפרטי של עומרי לזר) | צילום: ספורט 5
החקירה נמשכת (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
החקירה נמשכת (דני מרון) | צילום: ספורט 5

פרשה חמורה בליגה א'. היום (חמישי) הותר לפרסום כי בתום חקירה סמויה המשטרה עצרה השבוע שני גברים החשודים בהטיית משחקי כדורגל. אחד מהשניים הוא שופט (34, נתניה) מליגה א' שנחקר בגין חשד לקבלת כספי שוחד לטובת הטיית תוצאות משחקים.

בדיון שהתקיים בעניינו, החליט בית משפט השלום בתל אביב לשחררו למעצר בית והיום תבקש המשטרה להאריך את מעצר הבית.

מדובר בעומרי לזר, שמשמש בעיקר כעוזר שופט בליגות הנמוכות ושופט במשחקי נוער וילדים. הוא עבד כדילר במקומות בהם ניתן לשחק פוקר בצורה חוקית ובשנתיים האחרונות נקלע לקשיים כלכליים. הוא בן 34, נשוי עם שני ילדים וגר בנתניה.

לפי מידע שהגיע לערוץ הספורט, על כל הטיית משחק השופט החשוד היה אמור לקבל 5,000 שקל. מדובר בשני משחקים ספציפיים שהיה אחריהם מעקב והאזנות סתר, אבל בשניהם התוצאה בסופו של דבר היתה כשרה.

את הכספים קיבל השופט, כך על פי החשד, מחשוד נוסף (30, ראשל״צ), שנעצר אף הוא על ידי המשטרה.
בין השניים ישנה היכרות מוקדמת. המשטרה תבקש היום את המשך מעצרו לצורך מיצוי החקירה.

החקירה בעניין נמשכת.

תגובת ההתאחדות ואיגוד השופטים למעצר עוזר השופט בעקבות הסרת צו איסור הפרסום:

"חקירת המשטרה בנושא עוזר השופט בליגה א', שנעצר בחשד למוערבות בניסיון להטות משחקים ובניסיון להדיח שופטים אחרים, החלה ביוזמת איגוד השופטים וההתאחדות לכדורגל.

השופט תיאר מצוקה קשה וזומן לפגישה עם מנכ"ל האיגוד יריב טפר, בה נבחנו דרכים שונות לסייע לו.

מספר ימים לאחר מכן הגיע לאיגוד השופטים מידע כי השופט ניסה להדיח גורמים מקצועיים להטות תוצאות משחקים וליהנות ממענק כספי והנושא הועבר מידית לחקירת ויצמן-יער.

ב-12 בדצמבר יזמה ההתאחדות פגישה דחופה עם חוקרי ויצמן יער, בסיומה הוחלט לפעול להשלמת החקירה ולהעביר את החומר למשטרת ישראל.

בהנחיית המשטרה שובץ השופט למשחקים נוספים כאשר הוא תחת מעקב ועם הסרת צו איסור הפרסום לא נותר לנו אלא להודות למשטרה על הטיפול היעיל, המהיר והנחוש. על פי המידע שיש בידי ההתאחדות מדובר בעניין נקודתי.

ראוי לציין לחיוב את השופטים ועוזרי השופטים, שמיד עם הפנייה אליהם מצד אותו עוזר שופט מיהרו לעדכן את הגורמים הרלוונטיים בטיפול והוכיחו כי יושרה ואמינות היו ולעולם יהיו הערכים המובילים באיגוד".