לא שקט לפני גמר הגביע (איגוד הכדורעף) (צילום: ספורט 5)
לא שקט לפני גמר הגביע (איגוד הכדורעף) | צילום: ספורט 5
הקהל בכדורעף למד מהכדורגל? (יוסי שקל) (צילום: ספורט 5)
הקהל בכדורעף למד מהכדורגל? (יוסי שקל) | צילום: ספורט 5

קצת יותר משבוע לפני המפגש בינהן בגמר הגביע לנשים שיתקיים באולם מטרווסט ברעננה והמתח בין הפועל כפר סבא למכבי חיפה עולה. לאחר המפגש בינהן במסגרת הליגה בשבת האחרונה, בו חיפה ניצחה 2:3  באולם הביתי של כפר סבא, והמכתב ששלח, יו"ר של הקבוצה מהשרון, גרי אברמוביץ', שהתלונן על הקהל של חיפה שהגיע למשחק וקרא לו "קהל של כדורגל".

אברמוביץ' שלח מייל הבוקר (שלישי) שהגיע לאנשי הנהלת האיגוד בו התלונן על הקהל של חיפה. "אני אישית ביקשתי להסביר שהם לא באצטדיוני הכדורגל לאור התנהגותם עוד לפני שהחל המשחק", הוא כתב, "בנוסף הילדה שגלגלה כדורים בסמוך לקהל הזה התלוננה בפניי זאב מספר פעמים כי האוהדים מקללים אותה".

"זאב לוינסון האחראי מטעם האקדמיה שלנו על מגלגלי הכדורים העביר תלונה זאת בין המערכות לשופטת שקראה לשני פחם הקפטנית, באותו הרגע במגרש והתרתה בפניה. במידה וגורמי העירייה של אולם בר-לב יחייבו אותנו נבקש מכם לכסות את העלויות –אבל זה החלק הפחות חשוב".

יש לציין שלאחר בדיקה של אתר ערוץ הספורט התברר כי שופטת המשחק אכן שוחחה עם שני פחם הקפטנית על המגרש , אבל לא בנוגע לאוהדים ביציע כפי שכתב אברמוביץ', אלא על שחקנית מהקבוצה שלה שקראה אותה לסדר. לפי עדותו של מנהל האירוע בשטח, אוהדי חיפה התפרעו ולא נרשמו אירועים מיוחדים בדו"ח המשחק.

"עד שיש קהל במגרשי הכדורעף אז גם אותו רוצים להעיף", הגיב יו"ר מכבי חיפה חיים קסל, "אלו בדיוק אותם אוהדים שהגיעו שבועיים קודם לאולם שלנו ברמת אלון וישבו כמעט על המגרש, הרבה יותר קרוב מבאולם בר לב, ואז כפר סבא ניצחה אני מזכיר ולא היו תלונות. עשיתי את בירורים שצריך עם אנשי האבטחה ועם האוהדים ולא היה שום דבר חריג".