אבי לוזון והמפכ"ל. מאחדים כוחות (צילום: ספורט 5)
אבי לוזון והמפכ"ל. מאחדים כוחות | צילום: ספורט 5

זריקת מוט על אלישע לוי, התפרעות אלימה בדרבי, הטלת חפצים על שחקנים וניסיון לפגוע ביושב ראש (איציק קורנפיין). האלימות הפכה לחלק בלתי נפרד מעונת הכדורגל הנוכחית. גם בהתאחדות ובמשטרה מודעים למצב והיום (ראשון) נערכה פגישה בין המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו ליושב ראש אבי לוזון, מנכ"ל ההתאחדות אורי שילה והיועץ המשפטי עו"ד משה אביבי.

במהלך הפגישה הוצגה בפני ראשי ההתאחדות נתונים מדויקים על מקרי האלימות והגזענות שאירעו השנה במגרשים, לעומת שנים קודמות. כמו כן נבדקה תמונת המצב של דרכי הפעולה כנגד האוהדים האלימים.

לוזון שהביע לא אחת רצונו להגברת הענישה כנגד המתפרעים ביקש מדנינו לאכוף את החוק כנגד הקהל האלים. "רוצה להודות למפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו, ולמשטרת ישראל על שהבינו את החשיבות של שילוב כוחות ושיתוף פעולה מלא לטובת המאבק באלימות והגזענות במגרשים. כולנו מבינים שהמאבק כנגד האלימות והגזענות חשוב ביותר לטובת עתיד הכדורגל הישראלי", אמר אבי לוזון, "קיבלתי הבטחה מהמפכ"ל שהוא ילך עם ההתאחדות לכדורגל יד ביד בלי הנחות במאבק זה ואני בטוח שיחד עם משטרת ישראל נוכל להצליח".

"תופעת האלימות והקריאות הגזעניות במגרשי הכדורגל הינם תופעה פסולה", אמר יוחנן דנינו, "יש להוקיע אותה ולעקור אותה מן השורש. מדובר בתופעה הפוגעת בתרבות הספורט בישראל ובציבור האוהדים גם יחד. למשטרה ולהתאחדות יש עניין משותף במאבק בתופעה ובמיגורה, וההכרה בכך היא בבחינת חלון הזדמנויות לטיוב הטיפול בתופעה. המשטרה תהדק את הפיקוח כנגד המורחקים ותמצה את הדין עם מפרי הסדר והחוק".