יעקב שחר מול סכנין (צילום: אורטל דהן)
או יציע הכבוד בקרית אליעזר, או שער 9 ביד אליהו. אי אפשר גם וגם | צילום: אורטל דהן
מר יעקב שחר היקר,

אתחיל ברשותך בשורה האחרונה - די. חלאס. מספיק. תעזוב את אהובתך מנוקיה או שתעוף מקרית

אליעזר. אתה פשוט לא יכול להמשיך את המשחק הכפול הזה שבו אתה נשיא של מועדון ענק בקנה מידה ישראלי כמו מכבי חיפה אבל אוהד את מכבי תל אביב כדורסל ויתרה מכך, אף פוקד את יציעיה במשחקי יורוליג ומתנהג כמו אחרון האוהדים.

לא במקרה פתחתי את המכתב עם התואר ״יקר״ ליד שמך. אתה נשיא נהדר מר שחר וראוי לכל המחמאות ולמעמד הרם אליו הגעת. אבל, וזה אבל גדול, המועדון הזה ומה שהוא מסמל גדול יותר מכל אדם ואנחנו נתגבר. כי יש דברים שיותר חשובים מכסף וניהול נכון. יש ערכים.

אתה חייב להפנים - אנחנו שונאים את מכבי תל אביב (של שמעון ובכלל) כי היא מייצגת ריקבון. היא נוגדת כל ערך ספורטיבי. היא מקדשת את הכלום, את האהבה שתלויה בדבר. היא מונופול שכל מהותו זה לשלול את קיומנו וכך להתקיים ולכן אתה לא יכול להיות גם וגם.

וזה לא רק אנחנו. ככה זה בספורט. אתה הרי לא מתאר לך מצב שנשיא ברצלונה בכדורגל חושב אפילו לעודד את מדריד, או מישהו מאולימפיאקוס מעז להגיד אפילו מילה טובה על פאו (או קבוצה אחרת). זה פשוט לא עובד ככה. מבחינתנו זה או רק ירוק או רק ירוק. אין אופציה אחרת. ואו שאתה איתנו או שאתה נגדנו. ככה, פשוט.

כבר מזמן לא הקבוצה של המדינה

אני לא מתעלם מהנסיבות. השימונים הרי בפי חלקים מהעם נחשבים למשהו אחר. יש טיפשים שמתעקשים שהם מייצגים את ישראל. אבל אם היית בא לרוממה (איפה היית באמת? ובעד מי?) היית מבין שהקהל שהיה שם כבר לא חלק מזה וכדי שתהיה תקומה למועדון הזה אסור שהאיש מספר אחד שלנו ייצג דווקא את הצד השני.

מר שחר, העיתוי זה האליפות של המועדון שלנו בכדורסל אבל זה לא מכתב על כדורסל. כי אין כאן כדורסל. ולא יהיה עד שתופעות כמוך ייעלמו. עד שאף נשיא, שופט, מאמן ואוהד של קבוצה אחרת לא יחדל מלאהוד את ״מכבי״ ביורוליג. ובנקודה זו שאלה שמציקה לנו - ״מכבי״ זה תל אביב? מה? למה? ממתי? ועד מתי? 

לסיום תרשה לי להגיד שזה לא קל לכתוב לך מכתב כזה. הרי בשביל ירוק כמוני זה סוג של התאבדות ספורטיבית לבקש ממישהו כמוך לעזוב. אבל שנינו יודעים שלא רק נתת המון גם קיבלת ממכבי חיפה המון. מספיק להסתכל סביב כדי להבין שלא בכל מקום יש את הסבלנות והסובלנות שלנו, בטח לא בקבוצות גדולות. לא בכל מקום זה היה עובד ככה וזה לא רק אתה. צריך שניים לטנגו, אתה יודע.

 יש לך את האוהדים הכי טובים בארץ מר שחר, תוכיח לנו שאתה אחד משלנו או שתלך לחבר׳ה שלך. 

באהבה והערכה, מוטי