"מלחמת ההישרדות" כך מכנים אוהדי הפועל רמת גן את המשחק מול הפועל עכו היום ב-15:30 בוינטר. עשרות כרזות הקוראות לאוהדים להתייצב בווינטר ביום שבת כ'צו 8' נתלו ברחבי העיר גבעתיים ורמת גן.

ראשי המועדון החליטו למכור את הכרטיסים למשחק במחיר מוזל של 30 שקלים לכל היציעים.

בזמן שהאוהדים מתכוננים למשחק העונה שלהם, גם השחקנים כבר חשים את המתח. הקבוצה ערכה את האימון המסכם לקראת המפגש ונראה כי כולם דרוכים ומוכנים לקראת המפגש מול עכו שעשוי לקבוע את עתידה של הקבוצה בסוף העונה.

החלוץ, סרג' איילי, שלא התאמן אמש אחרי שחש לא בטוב, לא התאמן גם היום ונראה כי לא ישחק מול עכו. אם לא ישחק, יהיה זה ג'ורג' דאטורו שיפתח בהרכב. גם מור גולן עדיין נמצא בספק למשחק, אם כי ערך אימון מלא. מי שיפתח בהרכב יהיה הקשר הברזילאי, אנדרה קלדיירה, שסבל גם בשבוע האחרון ממתיחה בשריר הרגל.

הקשר, בני חדד, ייעדר גם הוא מהמשחק בעקבות צבירת חמישה כרטיסים צהובים. מי שיתפוס את מקומו של חדד יהיה אלי לוי. באימון המסכם תירגל נעים את אחד מחלוציו הצעירים, איל גנאלי, אולם לא נראה שהמאמן הרמת-גני יפתח עימו בהרכב, אלא ישלב אותו במידת הצורך.

"אנחנו צריכים לבוא למשחק הזה כמו למלחמה", אמר אנדרה קלדיירה, "לא רק ה-11, אלא כל ה-18 שיהיו במגרש. אנחנו מקווים שיבוא קהל לעודד אותנו ושיהיה לנו יותר קל. עכו קבוצה טובה שמאז פתיחת הפלייאוף השתפרה בתוצאות שלה. אנחנו צריכים לשוב ולנצח".

קלדיירה התייחס לתקופה האחרונה בה הקבוצה לא מצליחה לאגור נקודות ואמר: "אני רוצה להאמין שהשבוע, אחרי שמרבית השחקנים הגיעו להסדר עם ההנהלה וקיבלו משכורות, הראש של כולם יהיה במשחק. אין ספק שזה השפיע עלינו בחודשים האחרונים ובגלל זה התוצאות היו רעות. עכשיו אנחנו צריכים להיות מרוכזים לאורך כל המשחק כדי לנצח אותו. כל תוצאה אחרת תסכן אותנו".

הרכב משוער: רפי כהן, קובי מוסא, גולן חרמון, פאבל פרגל, תמיר בן עמי, שי חדד, אלי לוי, אנדרה קלדיירה, קרלוס צ'קאנה, מור גולן, ג'ורג' דאטורו (סרג' איילי).

אחרי שבוע וחצי : ציון ויצמן וירון הוכנבוים השלימו
פרסום הידיעה ב-ONE על הנתק בין היו"ר ציון ויצמן למאמן ירון הוכנבוים הפך לשיחת היום בקרב השחקנים, שחלקם לא ידע על הנתק. לאחר שלאסיפה הקבוצתית נכנסו רק הוכנבוים והמנהל דוניה שניהולץ, ללא ויצמן, שהעדיף לא להיכנס לחדר, אתמול נודע שהשניים השלימו ביניהם.

ויצמן והוכנבוים שוחחו לאחר האימון ובכך שמו את הפרשה מאחור. שחקנים בקבוצה אמרו שאין זה בריא ונכון להיות במתח בין השניים בשלב הזה של העונה ונכון לאתמול, השניים שהתגברו על המחלוקות והשלימו ביניהם.

קלדיירה.
קלדיירה. "כל תוצאה מלבד ניצחון תסכן אותנו"(שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בעכו יודעים היטב שהמשחק מול הפועל ר"ג ב-15:30 יכול להיות קרש הצלה. הקבוצה תאלץ להסתדר ללא שחר סימנטוב הפצוע שנמצא בכושר מצוין.

ליאור ראובן ישחק במקומו של רון בן נחום שיוסט לעמדת הבלם ע"ח גבע ברקאי שספג את הצהוב ה-12. גם אושרי גיטא שנשא אתמול את בחירת ליבו במז"ט לא ישחק בגלל צהובים.

על רשימת הפצועים אמר הוכנבוים: "יש לנו לא מעט פצועים. כל אחד פצוע במקום אחר. סבלנו מחוסר מזל אבל אני סומך על אלה שישחקו ויעלו כדי להוכיח את עצמם. אני מודע למצבה של ר"ג בטבלה אבל אנחנו זקוקים לא פחות לנקודות. נבוא נחושים כדי להצליח".

ירון הוכנבוים (עמית מצפה)
ירון הוכנבוים. מאמין בשחקנים שלו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הוכנבוים מודע לכך שמעט פרשנים נתנו סיכוי לקבוצה העכואית לשרוד העונה: "אני תמיד האמנתי בבחורים שלי. אם נצליח לשרוד בליגה אפשר יהיה להשוות את זה לזכייה באליפות אצל הקבוצות הגדולות".

ההרכב המשוער: דודו גורש, ליאור ראובן, איציק כהן, רון בן נחום, דודי פדלון, בן בנימין, ג'וני טננבוים, אבי אלפסי, איברהים עבדול ראזק, רועי דיין ואובודו אוקוצ'ה.