אוהדי מכבי והפועל חיפה כבר סופרים את הדקות לקראת הדרבי החיפני שחוזר לכרמל אחרי 4 שנים. האוהדים אמרו את דברם השבוע עם כתובות גרפיטי על קירות איצטדיון קרית-חיים וקרית-אליעזר, והתנפלות על הכרטיסים, שקרוב ל-12 אלף מהם כבר נמכרו.

בקרב השחקנים יש כבר תכונה לקראת הדרבי. הצדדים שומרים האחד על כבוד יריבו למשחק אבל מאחורי הקלעים בשני המחנות יודעים היטב שניצחון בדרבי הוא מעבר ל-3 נקודות.

מכבי, כמו הפועל, מגיעה למשחק במומנטום מצויין. מי שגדלו בצד הירוק וביום שני ייפגשו משני צידי המתרס הם דקל קינן וערן לוי, שהתפנו לדבר על הדרבי הקרוב.

"טבעי שיש יצרים ומתח לקראת הדרבי", אמר הבלם, "אני לא חושב שיש פייבוריטית למשחק הזה. למדנו בכדורגל שמי שרוצה יותר, נלחם ונחוש, יש לו סיכוי לנצח".

קינן לא מתרגש מהצהרותיו של בעלי הפועל, יואב כץ, שקבוצתו תנצח בדרבי: "זכותו להגיד מה שהוא רוצה. אנחנו יודעים היטב מה תפקידנו. מה שחשוב לנו הוא שהאוהדים ישירו שירי הלל, יעודדו בדרבי ולא יתעסקו בקללות".

מי שכבר מוכן לספוג כמות של קללות ושירים בגנותו מצד אוהדי מכבי, הוא ערן לוי שאמר: "זה לא נעים לשמוע קללות בתוך המגרש, אבל היום אני בצד האדום וזה רק מה שעומד לנגד עייני. גדלתי במכבי אבל עכשיו רק הפועל מעניינת אותי. אני יכול להבין את אוהדי מכבי שכנראה לא לחינם חוששים ממני, יש להם מספיק סיבות לחשוש".

דקל קינן וערן לוי. מי יחייך בסיום? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דקל קינן וערן לוי. מי יחייך בסיום? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לוי בטוח שהדרבי של חיפה הוא הדבר האמיתי בליגת העל: "עם כל הכבוד לדרבי בת"א, הרי שהדרבי של חיפה הולך לגנוב את ההצגה. הולך להיות שמח בקרית-אליעזר. אני חש את האוהדים ויודע עד כמה חשוב להם הדרבי. אנחנו נעשה את הכל כדי להוכיח שיש לנו קבוצה של גברים".

1,000 כרטיסים נותרו לאוהדי מכבי חיפה


שישה ימים לפני הדרבי, האוהדים ממשיכים להסתער על הכרטסים ולפי שעה נותרו בקופות רק 2,000 כרטיסים. בקופת "גרבר", המפיצה לטובת הפועל את הכרטיסים, אומרים שעד סוף השבוע לא יישארו ככל הנראה כרטסים למשחק. לטובת אוהדי מכבי נותרו 1,000 כרטיסים לשערים 6-8.

שלומי ארבייטמן מקבל אהבה מאוהדי מכבי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שלומי ארבייטמן מקבל אהבה מאוהדי מכבי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הקופים הירוקים מכינים קרנבל אחד גדול ביציעים. שחקני הקבוצה תרמו 5,000 ש"ח לארגון הקופים הירוקים, לצורך קניית אביזרי עידוד לדרבי.

מכבי חיפה תעבוד עם IMScouting


הירוקים וחברת הסקאוטינג העולמית, IMScouting, מרחיבות את שיתוף הפעולה לקראת חלון ההעברות המתקרב, וכהכנה לעונה הבאה, חיפה הודיעה על הצטרפותה לרשימה של קבוצות מהמובילות בעולם כגון דורטמונד, לברקוזן, בולטון, צסק"א מוסקבה ופנאתינאיקוס, המשתמשות בשירותי הסקאוטינג המתקדמים ביותר של חברת IMScouting הישראלית.

תמיר כהן בולטון (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
תמיר כהן בולטון (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

אלופת המדינה וחברת IMScouting חתמו על הסכם שיתוף פעולה מלא הקובע שמעתה ואילך תספק החברה לקבוצה דו"חות סקאוט מקצועיים, DVD של משחקים מכל העולם וייעוץ אישי צמוד באמצעותו תוכל מכבי חיפה לקבל המלצות על שחקנים לפי צרכי הקבוצה ותקציבה.

האווירה מתחממת: נפרץ אתר האוהדים של מכבי חיפה


אוהדי הפועל ומכבי חיפה כבר לא יכולים לחכות לדרבי הראשון אחרי 4 שנים שייערך ביום שני הקרוב. אחרי שמגרשי האימונים של שתי הקבוצות כוסו בכתובות נאצה, היום (רביעי) נפרץ אתר האוהדים של מכבי חיפה, כנראה על ידי אוהדי הפועל חיפה.

כך נראה היום אתר האוהדים של מכבי חיפה (צילום: מערכת ONE)
כך נראה היום אתר האוהדים של מכבי חיפה | צילום: מערכת ONE

האתר כוסה בצבע אדום ובחלקו העליון ניתן לראות את הסמל של הפועל חיפה. בנוסף, נכתב באנגלית "האתר נפרץ על ידי אוהדי הפועל חיפה" וכתובות בגנות הירוקים של אלישע לוי.

כזכור, שחקני שתי הקבוצות נפגשו אתמול בכנס נגד האלימות והגזענות שנערך בעיר ושיחררו מסרים של שלום לקראת המשחק החשוב שיסגור את הסיבוב הראשון בליגת העל.