הרבה אויר השתחרר אתמול (שבת) כשנשמעה שריקת הסיום בטדי אחרי שבית"ר הצליחה לחזור מפיגור מפתיע בדקה ה 25, לניצחון של 1:3 על הפועל רעננה.

שחקני בית"ר מודים כי הפסד לרעננה היה גורם לסחרור שמי יודע איך בית"ר היתה יוצאת ממנו. "אם לא היינו מנצחים היה פה תוהו ובוהו, טוב שניצחנו אבל עדיין אין לנו מה לחגוג יש לנו עוד הרבה מה לשפר", אמר שחקן בקבוצה הבוקר (ראשון) ל-ONE.

המהפיכה של המאמן יצחק שום בהרכב של בית"ר כשעידן טל וברק יצחקי פתחו על הספסל לא הוכיחה את עצמה. למעשה רק במחצית השנייה עם כניסתו של עידן טל ולאחר מכן של יצחקי, בית"ר התחילה לשחק. "מי שעשה את השינוי אתמול זה עידן טל שאיתו נראינו במחצית השניה הרבה יותר טובים והחזקנו יותר בכדור", אמרו שחקנים בקבוצה שסיכמו, "עידן ניווט את המשחק כמו שצריך ולידו לברוכיאן היה יותר נוח ופשוט לשחק".

בסביבתו של יצחק שום הסבירו את הסיבה שבה בחר המאמן לנפות את קובי מויאל מהסגל ולהושיב את יצחקי ועידן טל על הספסל: "שום בחר את השחקנים שלדעתו היו הכי טובים ומתאימים למשחק הזה". יצחק שום מבחינתו התייחס לקריאות מהיציע שקראו לו להתפטר: "גם כשלקחנו את הדאבל היו שקראו לי להתפטר, לקהל מותר להביע את דעתו, וכשהמצב נראה לא טוב זכותם של האוהדים לשרוק בוז".

לקראת המשחק הבא של בית"ר מול אחי נצרת בעילוט יצטרך המאמן יצחק שום להחליט האם הוא מחזיר את ברק יצחקי ועידן טל להרכב או שהוא ממשיך לתת אמון בהרכב שפתח אתמול מול רעננה.

ורד ותמוז חוגגים על חשבון רעננה (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ורד ותמוז חוגגים על חשבון רעננה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הניצחון אתמול על רעננה לא גורם לצוות המקצועי בקבוצה ולשחקנים לצאת בהצהרות, להיפך, אם שואלים את שחקני הקבוצה אף אחד לא רוצה להתחיל לדבר על דף חדש או על דרך חדשה.

"אנחנו עדיין לא יכולים להגיד שאנחנו מרגישים שיצאנו לדרך חדשה", אמר הבוקר (ראשון) טוטו תמוז ל-ONE והדגיש: "אנחנו רק שמחים שניצחנו כי חיכינו כבר שזה יקרה אחרי שלא ניצחנו בשלושת המשחקים האחרונים. אנחנו צריכים להחזיר על המגרש לצוות המקצועי שלנו שנתן לנו גב לאורך כל הדרך ואם לא תהיה לזה המשכיות אז לא עשינו כלום".

על היחסים עם אוהדי בית"ר שאתמול עשו חיים קשים לשחקנים על הדשא אמר תמוז: "הקהל משלם כרטיס והוא מצפה להצגה טובה, אנחנו בשבועות האחרונים לא הראינו את מה שאנחנו יודעים ורגילים אליו. אנחנו שמחים שחזרנו למסלול הניצחונות וגם הקהל יחזור לאט לאט לעמוד מאחורינו כמו שאנחנו רגילים".

שום. &"זכותם של האוהדים לשרוק בוז&" (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שום. &"זכותם של האוהדים לשרוק בוז&" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

למשחק אתמול הגיעו כ-3,500 אוהדים כשבית"ר מכרה בסך הכל כ-800 כרטיסים שהכניסו לקופתה כ-35,000 ₪ בלבד, שיא שלילי עבור בית"ר ירושלים בשנים האחרונות.

אלירן דנין שנפצע במהלך המשחק והוחלף ע"י אבי ריקן בדקה ה-53 סובל ממתיחה חזקה במפשעה. דנין יעבור מספר בדיקות וטיפולים שלאחריהן ייקבע כמה זמן ייעדר מהמגרשים, כשבבית"ר מקווים כי תקופת החלמתו תהיה קצרה.

מגן הקבוצה, אבי ריקן, ספג במשחק מול רעננה את הצהוב החמישי העונה ובשל כך יחמיץ את משחק הליגה בעוד שבועיים מול הפועל רמת גן, במסגרת המחזור ה 14 של ליגת העל.