אגודת מכבי ת"א (צילום: אור שפונדר, מערכת ONE)
אגודת מכבי ת"א. הסכימה לעסקה | צילום: אור שפונדר, מערכת ONE

בשורות טובות לאוהדי מכבי ת"א: נציגי האגודה סיכמו הערב (שני) עם ראשי הקבוצה על עסקת מכירת הקבוצה למיץ' גולדהאר, איש העסקים שסיכם עם אלכס שניידר על רכישת הקבוצה, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

אחרי שגולדהאר ושניידר סיכמו ביניהם כבר לפני מספר ימים על העסקה, הוסר המחסום האחרון לקיום העסקה.

הפגישה עצמה התחילה ברוח טובה, ונכחו בה בין היתר שמעון מזרחי, דייויד פדרמן, אלדד בוקשפן, אביב רייז, רענן סובול וספי מור. לקראת ההצבעה, החלו הטונים לעלות בחדר הישיבות, כאשר היו קולות נגד ביצוע העסקה, בטענה שעסקה זו אינה טובה לאגודה.

לאחר ההצעה, הוחלט ברוב קולות לאשר את עסקת המכירה לגולדהאבר ובכך, אגודת מכבי ת"א מוותרת על 20 האחוזים שהיו בשליטתה, בתמורה מזערית של 3 מיליון שקלים, ועזרה עתידית של אלכס שניידר והבעלים החדש. כזכור, האגודה היתה אמורה לקבל סכום של 11.2 מליון שקלים כפי שהשקיעה, אך לבסוף אגודת מכבי תקבל סכום נמוך בהרבה מהמצופה

עורך הדין של האגודה טל רוטמן, אמר בסיום: “הנהלת אגודת מכבי ת"א החליטה להצטרף לאלכס שניידר בעסקה שהוצעה למכירת מלוא האחזקות של הקבוצה למר מיץ' גולדהאר וזאת בכפוף לקיומם של תנאים מסוימים שנקבעו. בהנחה שהעסקה תצא לפועל מבקשת הנהלת האגודה להודות למר אלכס שניידר על תרומתו".

אלדד בוקשפן: “אנחנו לא היינו בכדורגל הרבה שנים ורצינו לחזור בשביל להיות חלק מהקהילה. התנאים השתנו, כנראה שזה מעל כוחנו ואנחנו מאוד דואגים לחלקים האחרים של האגודה ולכן נאלצנו לעשות ויתור של 20 אחוז".

"הנזק לאגודה בסופו של דבר הוא מינימלי בזכות האנשים שעזרו לנו ותמכו באגודה. אני לא מרוצה, אני רוצה את הכדורגל באגודת מכבי ת"א. מישהו רוצה להיות שליט במאה אחוז ולהביא מכספו שלו ולתרום מכספו שלו ואני מקווה שזה אכן מה שהאיש מתכוון לעשות. אנחנו לא מקבלים כספים על פיצויים בצורה אחרת. אנחנו יכולים להמשיך לקיים את הספורט במכבי ת"א. מי שעזר לנו עד עכשיו ימשיך לעזור לנו".

כשהעסקה תיחתם, יעביר גולדהאר 4 מיליון דולר לבקרת התקציבים על מנת שאלכס שניידר יוכל למשוך את הערבות שהוא שם. כמו כן, הבעלים החדש יזרים מזומנים לקבוצה על מנת שתוכל להתחזק בעוד מספר שחקנים. עדיין לא נקבע הסכום הסופי לחיזוק, אך כבר עכשיו ברור כי הצהובים יחדשו את המו"מ מול אשדוד בנוגע לדוד רביבו וינסו להחתים את הקשר המוכשר.

במכבי הבהירו כי הם מחפשים להחתים שחקן ישראלי בכיר, וכעת במצב החדש, יכולים הצהובים להרשות לעצמם להביא את רביבו. תקציב מכבי תל-אביב צפוי לעלות במעט והצהובים יוכלו להחתים שלושה זרים לפחות. בסה"כ, מוציא גולדהאר מכיסו כ-10 מליון דולר על רכישת הקבוצה ולקיחת חובותיה. לוני הרציקוביץ' הבעלים לשעבר, יקבל מגולדהאר 3 מליון דולר אותם היה אמור להעביר אלכס שניידר.

שניידר וגולדהאר כבר סיכמו ביניהם
שניידר וגולדהאר כבר סיכמו רשמית על העברת הקבוצה ללא תשלום אך עם קבלת אחריות על כל חובות הקבוצה, התחייבויותיה העתידיות עם חוזי שחקנים ותקציב של 35 מיליון ש"ח לעונה הבאה.

על פי החוזה עם שניידר, מחוייב מיץ' להחתים עוד העונה שלושה זרים וישראלי נוסף, אך גולדהאר מבחינתו, ברגע שיקבל לידיו את המושכות, לא מתכוון להתפרע ולהוציא סכומים גבוהים כפי שעשה שניידר בתחילת דרכו במכבי ת"א עם תקציב מטורף של 70 מיליון ש"ח.

עוד נודע כי תקציב הזרים שיעמיד גולדהאבר, במידה ואכן יהיה הבוס, עומד על 250 אלף דולר ברוטו לכל שחקן זר. נתון זה בוודאי מעניין את הצוות המקצועי של מכבי ת"א, בראשותו של המאמן אבי נמני, שבינתיים מתעכב עם הרכבת הסגל לעונה הקרובה. כזכור, בחודש דצמבר 2007 רכש המיליארדר הקנדי, אלכס שניידר, 80 אחוזים ממכבי ת"א מידי הבעלים הקודם, לוני הרציקוביץ', בסכום המוערך ב-70 מיליון ש"ח. 20 האחוזים הנוספים נשארו אצל אגודת מכבי ת"א.

מיץ' גולדהאר - נכלל ברשימת עשירי קנדה
מיץ' גולדהאר בן ה-47, דורג ב-2008 במקום ה-50 ברשימת עשירי קנדה כשהונו האישי מוערך ב-1.06 מיליארד דולר.

הוא מתעסק בעסקי הנדל"ן במשך 22 השנים האחרונות ומחזיק בחברת SmartCenter. הוא פתח את סניף הוול-מארט (רשת כל-בו אמריקנית) הראשון בקנדה לפני 13 שנים ומאז הקים לא פחות מ-175 מרכזי קניות נוספים בקנדה.

במקביל לפעילותו העסקית, מרצה גולדהאר בחוג לניהול באוניברסיטת טורונטו וחבר בוועד המנהל של בית חולים לילדים קנדי. מאז 2005 הוא נאמן בחברת ההשקעה בנדל"ן, REIT/Celloway ומחזיק בתואר במדעי המדינה מאוניברסיטת יורק.