הפועל ת"א זכתה לבשורות טובות לאחר האימון המסכם לקראת משחק העונה הערב (קרית אליעזר, 20:00) מול מכבי חיפה. המגן, דדי בן דיין, השלים אימון מלא וצפוי לפתוח בצד שמאל בשורות האדומים. רק ארוע דרמטי ובוא בן דיין לא ירגיש כשיר בחימום למשחק יגרום לו לא לעלות בהרכב, אך, כאמור, הוא צפוי לשחק.

מהצד השני, נראה שמאמן הקבוצה, אלי גוטמן, סיים את ההתלבטות בנוגע לעמדת המגן הימני, כאשר דני בונדר תורגל בהרכב הראשון לאורך כל האימון המסכם. גוטמן תירגל לחץ על הבלמים ושחקני הקישור האחורי במטרה להרוויח באופן מיידי כדורים ולצאת להתקפות מתפרצות.

כפי שהיה ידוע מהתרגולים עוד בתחילת השבוע, דניאל דה רידר יפתח בצד שמאל, כשגילי ורמוט בימין. מהראן ללה ישמש כחלוץ לצידו של איתי שכטר, כאשר בויאן ורוצ'ינה, ויקטור מרעי ועומרי קנדה יהיו האופציות ההתקפיות מהספסל.

כ-200 אוהדי הפועל ת"א הגיעו לאימון הקבוצה ודחפו את השחקנים. הקבוצה תצא כבר בצהריים לבית מלון, שם תשהה עד שתצא למשחק. 1500 אוהדים אדומים ייאישו את יציעים 6,7,8 בקרית אליעזר וינסו לתת פייט ל-13,000 אלף אוהדים ירוקים שימלאו את קרית אליעזר.

בן דיין עם שכטר ודה רידר. בהרכב (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
בן דיין, שכטר ודה רידר באימון היום (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

עוד לפני האימון ערך גוטמן אסיפה טקטית עם השחקנים ואמר להם: "קודם כל תאמינו. זה אפשרי". גוטמן הראה לשחקנים תמונות ממשחק הסופר קלאסיקו בין בארסה וריאל מדריד, והדגים להם מהלכים שהיו דומים למשחק הקודם בין מכבי חיפה והפועל ת"א.

אוהדי הפועל מקבלים בחום את ורמוט (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל מקבלים בחום את ורמוט (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

גוטמן אמר: "אתם צריכים להרוויח את הכדור ולחזור לעמדות כמו שאתם רואים בסופר קלאסיקו". גוטמן לא התייחס יתר על המידה לשחקני חיפה אך אמר: "שחקני ההתקפה של חיפה הם שחקנים של שליטה בכדור, ופחות שחקנים שרצים לשטח. אין לכם ממה להירתע בלחץ, אתם מהירים יותר".

גוטמן ואבוקסיס. ישתפו פעולה גם בנבחרת? (צילום: מערכת ONE)
גוטמן ואבוקסיס עוברים על הטקטיקה לקראת המשחק (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אנשי הפועל תלו בחדר ההלבשה שלטים ובהם ציטוטים של גוסטבו בוקולי ממכבי חיפה שצוטט כאומר: "התוצאות מוכיחות שחיפה יותר טובה. העונה שלנו יותר מוצלחת ואי אפשר להתווכח עם זה".

בונדר (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
בונדר (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

"אין שום פחד, אנו באים לנצח, זה שלנו"
בלמה של הפועל ת"א דגלאס דה סילבה, הוא ככל הנראה שם חם מאוד בליגה הצרפתית. זה ההסבר היחידי לכך שגם ראן הצרפתית מצטרפת למירוץ אחריו, ותשלח את המנהל הספורטיבי וסקאוט המועדון לצפות בו במשחק מול מכבי חיפה.

ראן היא הקבוצה השלישית מצרפת שעוקבת אחרי הבלם, לאחר שליל ו-ולנסיין צפו בדה סילבה במספר משחקים, ונציגי ולנסיין אף נפגשו עם הנהלת הפועל בנושא.

אנשי ראן יגיעו כמה שעות לפני המשחק מול חיפה ויעזבו מיד בסיומו. הם יצטרפו לסוללה של סקאוטים שיהיו גם כן במשחק, ויעקבו אחרי מספר שחקנים של חיפה והפועל.

בהפועל ת"א קיימת דריכות לקראת המשחק ולמרות שהאימון המסכם של הירוקים נערך הרבה לפני אימון האדומים, בהפועל מתרכזים בעצמם ולא נושאים עיניים לעבר הכרמל. אחד השחקנים ששיחק אשתקד בהפסד 1:0 אמר: "אנחנו באים בטירוף. הפעם זה שונה. כמובן שאין פחד, ואין שום דבר. צריך להתאמץ ולקחת את זה. זה שלנו".

אבוקסיס (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אבוקסיס (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר, בהוראת עיריית ת"א, שדרשה מהמועדון להסיר את הגגון שמשמש קורת גג למתקן האימונים של הפועל ת"א במתחם חודרוב, הוסר אותו גגון. כרגע המתחם, ובו חדר הכושר, המשרדים והחלל שבתוך המועדון, חשופים לכיפת השמים ויישארו כך בתקופה הקרובה עד שיימצא פתרון. כזכור, העירייה דרשה מהאדומים להוריד את הגגון עד הראשון במאי בגלל שלטענתה מדובר בגגון שהוקם בצורה לא חוקית.

אימון הפועל (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל מתחממים, האוהדים מחממים את האווירה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: וינסנט אניימה, דני בונדר, וואליד באדיר, דגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, אביחי ידין, דניאל דה רידר, גילי ורמוט, ערן זהבי, איתי שכטר ומהראן ללה.

אניימה וקליימן. הניגרי יהיה שחקן מפתח בשני (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אניימה וקליימן. הניגרי יהיה שחקן מפתח בשני (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE