בן שושן, דנין ו-ורד באימון בית
בן שושן, דנין ו-ורד באימון בית"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

קשר בית"ר ירושלים, עידן ורד, שעבר ניתוח בכתפו, שב היום (חמישי) להתאמן וקיים אימון אישי עם מאמן הכושר של הקבוצה, חזי שמעוני. ורד יהיה כשיר לפתיחת העונה הבאה ובבית"ר הודיעו לשחקן ולאביו נמרוד כי הם ממשים את האופציה להאריך את חוזהו בשנתיים, כשהשכר של הקשר עם שחרורו מצה"ל יהיה פתוח למו"מ בין הצדדים. עם זאת, אם תגיע הצעה גבוהה במהלך הקיץ, ייתכן והקבוצה תשחררו.

למאמן בית"ר, דוד אמסלם, יש בעיה לא פשוטה לקראת המשחק מול אשדוד (שבת, 19:30). לא רק שהוא יצטרך להסתדר בלי אריק בנאדו המוצהב ואלירן דנין המורחק, היום התברר למאמן שגם ברק יצחקי לא יוכל לקחת חלק במשחק. יצחקי סובל מפציעה בכף הרגל וחרף הניסיונות לטפל בחלוץ, נראה שהוא יצטרך לנוח ולא יהיה כשיר למשחק מול חניכיו של יוסי מזרחי.

בבית"ר מדגישים כי מדובר במשחק חשוב למועדון בקרב על המקום הרביעי מכיוון שזכייה של הפועל תל אביב בגביע ומכבי חיפה באליפות תקנה את הזכות לקבוצה שתסיים במקום הרביעי לשחק באירופה ובבית"ר רוצים שנה הבאה להיות חלק מהמפעל האירופי.

על פי האימון בבית וגן, נראה שאמסלם יוותר על הרכב עם שלושה בלמים ויציב את שמעון גרשון ותומר בן יוסף במרכז ההגנה. את מקומו של אלירן דנין יתפוס בצד שמאל אבי ריקן, איתן טיבי ככל הנראה יפתח כמגן ימני. מי שחוזר להרכב הפותח הוא הקשר, עידן טל, שישחק במרכז הקישור עם קובי מויאל. בחלק ההתקפי, ללא ברק יצחקי, יפתחו טוטו תמוז, עמית בן שושן וחן עזריאל.

ראשי הקבוצה יודעים כי בקיץ הקרוב מספר שחקנים בקבוצה יהפכו להיות המלפפונים החמים של הקיץ. שחקנים כמו עמית בן שושן, ברק יצחקי, אבירם ברוכיאן, עידן ורד וטוטו תמוז מעניינים לא מעט קבוצות באירופה ובישראל ובבית"ר אומרים כי כל פניה שתגיע עבור כל שחקן תיבחן היטב, כשגם טובת השחקן וגם טובת המועדון יעמדו לנגד עיניו של קורנפיין.

"אין לנו כוונה לעשות מכירת חיסול של השחקנים שלנו", מבהירים בבית"ר, "ברור לנו שניאלץ למכור שחקן או שניים שנחשבים לשחקנים מובילים, אבל ההתפתחויות בעניין הזה תלויות בהרבה דברים".

ברק יצחקי. לא ישחק מול אשדוד (גיא בן זיו)
ברק יצחקי. לא ישחק מול אשדוד (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר, המגעים בין חברת נאות בית וגן (שמגרשי האימון בבית וגן בבעלותה) לבין בית"ר ירושלים ימשכו כשעל הפרק גובה דמי השכירות שתאלץ בית"ר לשלם בעונה הבאה כדמי שכירות על מתקן האימון בבית וגן. הבעיה מבחינת איציק קורנפיין כרגע היא שהוא לא יכול להתחייב על תשלומים כאלה ואחרים לעונה הבאה, כך ע"פ הסכם שנחתם בין גומא אגייאר, ארקדי גאידמק וקורנפיין עצמו. בבית"ר אומרים כי יהיו התפתחויות בנושא הזה בשבוע שבועיים הקרובים.

בן שושן ותמוז (גיא בן זיו)
בן שושן ותמוז (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE
אמסלם והדרי (גיא בן זיו)
אמסלם והדרי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE