הפועל עכו פשוט לא מוכנה להפסיד: חניכיו של ירון הוכנבוים היו קרובים מאוד להפסד, כשנותרו בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-64, אבל הצליחו להשוות בדקה ה-90 בפנדל של שחר סימנטוב ולצאת עם נקודה מאצטדיון וינטר בר"ג במסגרת המחזור ה-12 בליגת העל. 

הפועל ר"ג היתה טובה יותר במהלך המשחק, תקפה והצליחה לסכן את שערו של דודו גורש, אבל שוער עכו המשיך להצטיין, כמו בשבוע שעבר, והצליח להדוף את הכדורים שנבעטו לשערו.

סרג' איילי העלה את ר"ג ליתרון בדקה ה-78, עם עזרה מעמנואל אמונגואה, אבל שוב עכו הצליחה לא להפסיד כשהוציאה תיקו שביעי בשמונת המשחקים האחרונים שלה.

לר"ג כעת 12 נקודות והיא במקום העשירי, נקודה יותר מעכו לה 11 נק' במקום ה-11. 

הסיפור הגדול בסופ"ש בר"ג היה השעייתו של השוער הוותיק, רפי כהן, בשל התנהגות בלתי הולמת. בשבוע הבא תיערך לשוער ועדת משמעת, אבל למרות שהוא הודח מההרכב הוא ישב על הספסל בשל מצוקת שוערים. המאמן יובל נעים בחר לפתוח עם השוער הצעיר, איתי ארקין, בהרכב.

סרג´ איילי. טיול למזרח הרחוק? (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
סרג´ איילי שומר על הכדור מול גבע ברקאי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בעמדת הבלם עלה וויליאם סווארז לצד גולן חרמון, קרלוס צ'קאנה לא נכלל בסגל, עומר פרץ חזר לסגל אך נותר על הספסל. בעכו עמד ירון הוכנבוים על הקווים למרות מחלת השפעת.

רפי כהן ואיתי ארקין (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
רפי כהן ואיתי ארקין (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גבע ברקאי: "זה מראה על אופי והמשכיות"
מאמן עכו, ירון הוכנבוים, אמר בסיום: "יכול להיות שצריך גם מזל בחיים, אני לא בטוח שר"ג היתה ראויה לניצחון. אני חושב שהנקודה שיקפה, באנו לפה כדי לנצח, שיחקנו בסה"כ בהרכב צעיר, עם שחקנים שלא קיבלו הרבה דקות עד כה העונה. אנחנו שמונה משחקים ללא הפסד ולפעמים אין מה לעשות - הנקודות מאוד חשובות. עכשיו אנחנו חושבים כבר על המשחק הבא מול הפועל ת"א".

גבע ברקאי: "זו נקודה מאוד חשובה, אני שמח שהייתי חלק מהפנדל, אנחנו אמנם באים לנצח, אבל לפעמים צריך להיגרר למשחק שהוא לא הכי טוב כדי להוציא נקודה. זה מראה על אופי ועל המשכיות כשאנחנו לא מפסידים כבר שמונה משחקים".

ירון הוכנבוים. מעודד את השחקנים שלו (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ירון הוכנבוים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מאמן הפועל ר"ג, יובל נעים, שלא הסתיר את אכזבתו מהתיקו ומקריאות הקהל לעברו להתפטר, אמר: "אני לא מתייחס לקהל, אני מבין אותו, המשחק הזה כבר היה בידיים שלנו ואז קיבלנו גול משום מקום מההתקפה היחידה של עכו במשחק. אני לא בטוח שהיה פנדל, הכדור בכלל הלך לכיוון מחוץ לרחבה".

המאמן הוסיף: "זו לא חוכמה לבוא ולומר עכשיו שזו היתה טעות לעשות את החילופים ההגנתיים בסוף, עכו שיחקה בדקות האחרונות עם כדורים ארוכים והייתי חייב שחקנים גבוהים בהגנה. אם היינו מנצחים אף אחד לא היה אומר כלום, אין מה לעשות - זו הפועל ר"ג, לא מנצ'סטר יונייטד, נמשיך לעבוד קשה. עד עכשיו המזל לא אתנו".

יובל נעים וירון קוריס (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים וירון קוריס (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
השופט שי שטרית שרק לפתיחת המשחק לעיני 800 צופים. עשר הדקות הראשונות היו גישושים בלבד, כששתי הקבוצות כמעט ולא הגיעו לרחבה אחת של השנייה. הפועל ר"ג ניסתה בפתיחה עוד להתרגל למערך החדש של יובל נעים - 4:3:3.

סרג´ איילי.  (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
סרג´ איילי ודודו גורש (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-12 ניסה שי חדד להכניס כדור עומק לסרג' איילי, אבל דודו גורש התמקם נכון בתוך ה-16 וקלט את הכדור לפני החלוץ. שלוש דקות מאוחר יותר, הגנת עכו התקשתה להרחיק כדור שקפץ, דאטורו נגח לתוך ה-16 לכיוון איילי, האחרון ניסה להקפיץ מעל גורש, שבקצות האצבעות הצליח להדוף את הכדור והציל את עכו מפיגור מוקדם.

בדקה ה-17 הכניס תומר תייר כדור עומק מצוין לאיילי, שמול גורש בעט לפינה - השוער, שהצטיין בשבוע שעבר מול הפועל רעננה, שוב הדף לקרן. ר"ג השתלטה על מרכז השדה, כשעכו מצדה ניסתה לצאת למתפרצות.

ג´ורג´ דאטורו ורון בן נחום (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ג´ורג´ דאטורו ורון בן נחום (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-22 קיבל ליאור לוי כדור 17 מטר משערו של ארקין וניסה את כוחו בבעיטה - השוער הצעיר השתלט על האיום הראשון על שערו וקלט את הכדור. ר"ג המשיכה לשלוט עד תום המחצית הראשונה, אבל לא הגיעה למצבים בכלל מול גורש. מצד שני עכו בקושי הצליחה לעבור את החצי.

בדקה ה-45 קיבל אושרי גיטא כדור עם הגב לשער ומ-18 מטר הקפיץ את הכדור וניסה את כוחו במספרת - ארקין קלט את הכדור.

אוהדי הפועל ר&"ג ממשיכים להפגין (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ר&"ג ממשיכים להפגין (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
בדקה ה-50 נכנס קובי חסן במקום מור גולן. דקה מאוחר יותר שי חדד העביר כדור רוחב מאגף ימין, לבני חדד, שבעט מ-17 מטר, הכדור חלף מטר מהקורה הימנית של גורש.

בדקה ה-55 התקפה למופת של הפועל ר"ג: תומר תייר פרץ באגף השמאלי, העביר כדור רוחב שהגיע לאיילי על קו ה-16 - החלוץ הכניס עומק למוסא שניסה להחזיר בדאבל פאס לאמצע, אבל גורש הצליח לקלוט את הכדור שניה לפני שאיילי הגיע.

שי חדד נוגח. (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
שי חדד נוגח, אמנגואה מסתכל (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-61 חילוף ראשון בעכו: ליאור לוי יצא ובמקומו נכנס עבדול עזיז עומר. דקה לאחר מכן, שלח קובי חסן את בני חדד באגף השמאלי, חדד הצליח לחדור לרחבה ובעט חזק וסמוך לקורה השמאלית ולרשת החיצונית.

דקה 64 - כרטיס אדום לעכו: דודי פדלון, שקיבל צהוב במחצית הראשונה, ספג צהוב שני והורחק לאחר שביצע עבירה על דאטורו והוסיף דיבורים מיותרים לשופט שי שטרית. גם דאטורו ספג צהוב על דיבורים מיותרים עם השופט.

בדקה ה-67 ביצע ירון הוכנבוים חילוף כפוי בעקבות האדום: נכנס הבלם אלי ארליך ויצא החלוץ אושרי גיטא. בדקה ה-77 ספג ארליך כרטיס צהוב אחרי שהעיף כדור בזמן שהשופט שרק לעבירה. 

ג´ורג´ דאטורו רודף אחרי הכדור. יחזור להרכב של ר&"ג בסכנין (דרור עי (צילום: מערכת ONE)
ג´ורג´ דאטורו ורון בן נחום (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דקה 78 - 0:1 לר"ג: הלחץ הרמת-גני והיתרון המספרי נשא פרי כששי חדד הכניס כדור עומק לאיילי, שפרץ לתוך ה-16 באגף השמאלי, ובאחד על אחד מול גורש בעט לפינה הרחוקה כדור שפגע בדרך באמנגואה ונכנס פנימה.

בדקה ה-80 הגביה שחר סימנטוב כדור חופשי 25 מטר אלכסונית משערו של ארקין, הכדור נהדף ע"י השוער הצעיר לקרן. באותה דקה היה גם חילוף נוסף בעכו כשיצא אמנגואה ונכנס עומרי אלמקייס.

הפועל ר&"ג חוגגת את השער של איילי (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הפועל ר&"ג חוגגת את השער של איילי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

שתי דקות מאוחר יותר הכניס תייר כדור עומק לאיילי, והאחרון הגיע באחד על אחד מול גורש ובעט החוצה. בדקה ה-83, חילוף בר"ג: יצא ג'ורג' דאטורו ונכנס אלי לוי.

דקה 90 - עכו השוותה ל-1:1. עומרי אלמקייס הגביה כדור מהאגף הימני, גבע ברקאי נגח את הכדור, שפגע בידו של סוארז, ושי שטרית הורה על הנקודה הלבנה. סימנטוב כבש מול ארקין. 1:1. ר"ג עוד ביצעה חילוף אחרון כשהכניסה את חיים מלכה במקום תומר תייר, אבל שטרית שרק לסיום ושלח כל קבוצה הביתה עם נקודה.

דודו גורש הודף (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
דודו גורש הודף עוד התקפה של ר&"ג (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הפועל ר"ג: איתי ארקין, גולן חרמון, וויליאם סוארז, קובי מוסא, בני חדד, הרוויה קובצ'ביץ', תומר תייר (חיים מלכה, 90), שי חדד, סרג' איילי, מור גולן (קובי חסן, 50), ג'ורג' דאטורו (אלי לוי, 83).

הפועל עכו: דודו גורש, ליאור ראובן, גבע ברקאי, רון בן נחום, דודי פדלון (כרטיס אדום - דקה 64), אבי אלפסי, מבה אדק, עמנואל אמנגואה (עומרי אלמקייס, 80), שחר סימנטוב, ליאור לוי (עומר עבדול עזיז, 61), אושרי גיטא (אלי ארליך, 67).

עכו חוגגת את השוויון (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
עכו חוגגת את השוויון (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE