איסמאילוב וקורנפיין, בקרוב ביחד? (צילום: GETTYIMAGES ואלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
איסמאילוב וקורנפיין, בקרוב ביחד? (צילום: GETTYIMAGES ואלן שיבר) | צילום: ספורט 5
האם בית"ר ירושלים בדרך לעתיד חדש וטוב הרבה יותר? טלמן איסמאילוב, אחד מהאנשים העשירים ביותר ברוסיה, הוזכר כמועמד לרכוש את בית"ר ירושלים. איסמאילוב הוא אחד הספונסרים של קבוצת טרק גרוז'ני, אותה תפגוש בית"ר למשחק אימון במהלך השבוע הבא, והוא למעשה זה שמממן את הטיסה והמלון של הצהובים. יד ימינו צפוי להגיע למשחק ולהיפגש עם ראשי בית"ר, כשלא מן הנמנע שגם איסמאילוב עצמו יגיע בסופו של דבר.

האוליגרך איסמאילוב נמצא בקשרי ידידות עם ארקדי גאידמק, שכידוע מעוניין להעביר את בית"ר י-ם לידיים אחרות. אגב, לא מן הנמנע כי במהלך השהות של בית"ר ברוסיה ייערכו פגישות עם גורמים נוספים שעשויים להשקיע במועדון מהבירה. בבית"ר הגיבו לאפשרות: "מטרת הנסיעה היא לא כדי למצוא ספונסרים או רוכש, אך נשמח שאחד כמוהו, יהודי שתורם לקהילה, יהיה חלק מבית"ר בקונסטלציה כזו או אחרת. אם אחד כזה יגיע, נהיה הקבוצה הטובה בארץ במשך שנים".

יושב הראש איציק קורנפיין סירב לצאת בהצהרות כששוחח עם אתר ערוץ הספורט. "בית"ר י-ם לא מצאה עדיין את הגאידמק הבא", אמר היו"ר והוסיף: "מדובר בספקולציות שאין להן ביסוס. הוזמנו למשחק ידידות בשיתוף עם הקהילה היהודית. אני לא מכיר את האדם, רק יודע שהוא מעורב בקהילה היהודית".

"אנחנו חורקים שיניים, כל אגורה תעזור לנו", אמר מאמן בית"ר ירושלים, אלי כהן, לתוכנית הספורט של רדיו 103FM. "אני יודע שכרגע יש לנו 300 אלף שקלים כדי להביא שחקן, אך זה לא יביא חלוץ שישדרג אותנו. היו לי שלושה מועמדים ושניים כבר נפלו. אנחנו טסים לגרוז'ני בטיסה פרטית, כשנמריא בשלישי ונחזור בחמישי. יהיה לנו מספיק זמן כדי להיערך למשחק מול הפועל רמת גן. אני לא בטוח שההרכב החזק שלנו ישחק, אבל ננסה לקיים את מה שהבטחנו להם. בכל מקרה, צריך להחמיא לכל האנשים שעושים עבודת קודש בניסיון למצוא לנו בעלים".

קורנפיין, בדרך לעתיד טוב יותר? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
קורנפיין, בדרך לעתיד טוב יותר? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מי אתה טלמן איסמאילוב?
מדובר בספונסר של קבוצת טרק גרוז'ני, שנחשב ליזם ואיש עסקים מצליח ברוסיה. מוצאו של איסמאילוב, שמחזיק באזרחות טורקית ובאזרחות רוסית, הוא במקור מבירת אזרבייג'אן, באקו. הונו של איסמאילוב בן ה-56 מוערך בכ-2 מיליארד דולרים. לטלמן יש שורשים יהודיים, הן מצד אביו והן מצד אימו.

לאיסמאילוב יש מגוון עסקים, החל מנדל"ן ועד בתי מלון וכדורגל. הוא ידוע במיוחד בשל המסיבות הראוותניות שהוא עורך. בעבר שילם לג'ניפר לופז סכום מדהים של 1.4 מיליון דולרים תמורת הופעה של 10 דקות. בין הסלבריטאים איתם הוא מיודד ניתן למצוא את שרון סטון, ריצ'רד גיר, מוניקה בלוצ'י ופאריס הילטון.