מוני הראל. החליט לא להגיע למשחק (צילום: מערכת ONE)
מוני הראל. זועם על המחטף שלטענתו ביצעו בית"ר ומכבי | צילום: מערכת ONE

אין ספק שהערב (רביעי) נפתח פרק חדש ביריבות בין בית"ר ירושלים להפועל ת"א. עסקת ברק יצחקי, זו שמסחררת את הכדורגל הישראלי כבר שבועות רבים, נסגרה סוף סוף, אלא שעד לרגע האחרון גם בהפועל היו בטוחים שהם יהיו אלה שיחתימו את החלוץ המחוזר.

בסופו של דבר, כידוע, יצחקי סגר במכבי וילבש את המדים הצהובים בעונה הבאה, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE ולמורת רוחם של האדומים. בהפועל רתחו על המחטף שביצעה מכבי והתקשו להאמין למה שקרה. אנשים שונים בקבוצה היו נסערים ביותר בעקבות רצף האירועים הלא שגרתי שהתגלגל במהלך הערב.

גורמים בסביבת המועדון סיפרו ל-ONE: "לא ייאמן מה שעשו לנו. ישבנו עם איציק קורנפיין, שגם איחר בשעתיים לפגישה, והתווכחנו על המחיר, כשפתאום קורנפיין ירד למטה ללובי. מסתבר שבלובי חיכו לו אנשי מכבי תל אביב והוא סגר איתם למטה בעוד אנחנו מחכים למעלה".

הבעלים של הפועל ת"א, מוני הראל ציין בפני מקורביו: "רימו אותי, עבדו עליי בעיניים. זה פשוט לא ייאמן מה שקרה פה". גורמים שהיו עדים למתרחש ציינו בפני ONE כי הראל זעם על המחטף שלטענתו ביצעה מכבי תל אביב ושלו היה שותף יו"ר בית"ר, איציק קורנפיין.      

יו"ר המועדון, אמיר לובין, אמר ל-ONE: "גועל נפש, בית"ר ירושלים הוכיחה שהיא מנוהלת על ידי ארגון הלה פמיליה. לא משנה מה קורה, אנחנו מבטיחים להעמיד קבוצה מצויינת לקראת ליגת האלופות".

מוני הראל בכניסה למתחם וולפסון (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
מוני הראל ואחיו עם אמיר לובין (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

גורם שהיה בפגישה סיפר ל-ONE: "כבר הושג סיכום עם קורנפיין על העברת יצחקי במהלך הפגישה וגם כמובן הושג סיכום עם השחקן על תנאיו. קורנפיין אמר שהוא רק יורד רגע למטה כדי להביא את החותמת ולחתום על המסמכים. פשוט אי אפשר להאמין שהוא ירד וסגר עם מכבי".

בבית"ר אמרו בתגובה לכתבנו גיא בן זיו: "אנחנו דואגים אך ורק לאינטרסים של בית"ר, קיבלנו הצעה טובה יותר ממכבי תל אביב על ברק יצחקי ועל פי ההצעה הזאת ניתבנו את הדברים. מבחינתנו, טובת המועדון שלנו ניצבת מעל כל אינטרס של קבוצות אחרות".

קורנפיין (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

אם כן, לאחר הסיכום בין בית"ר ירושלים למכבי תל אביב, יתפנה היו"ר איציק קורנפיין לדבר הבא והוא מינוי מאמן לקבוצה כשמקווים בבית"ר כבר מחר לסגור את הנושא מול אורי מלמיליאן.

קורנפיין, שעושה מאמצים רבים כדי שבית"ר תפתח את העונה כמו שצריך, החליט ללכת על הצעתה של מכבי, שהשתלבה גם עם רחשי ליבם של האוהדים, שלא רצו לראות את ברק יצחקי עובר ליריבה המושבעת, הפועל ת"א. ההצעה הסופית של מיץ' גולדהאר עזרה לקורנפיין להחליט בסופו של דבר לבחור במכבי.