פבריצו סילבה קברל, שחקן התקפה בן 28 מברזיל, ינחת מחר (ראשון) בישראל ויצטרף לאימוני הפועל תל אביב. קברל מצטרף גם לשחקן ההתקפה, ג'ון בקו רפאל מטנזניה, שהיה בארווה וצפה בהפועל תל אביב מסיימת בתיקו מול מכבי פ"ת.

קברל שיחק בקבוצות שונות בברזיל, וכן עונה אחת בדרום קוריאה ב-2005. בקיץ האחרון השחקן עבר לשחק בטרק גרוז'ני מהליגה הרוסית, אך שוחרר ממנה אחרי כחודש.

אמנם הפועל ת"א נחשבת כעת ליריבה הגדולה ביותר של מכבי חיפה על תואר האליפות, אבל האדומים של אלי גוטמן לא מצליחים לעמוד בקצב של מוליכת הטבלה וסיימו ב-0:0 נגד מכבי פ"ת בחוץ, בעוד חיפה ממשיכה לנצח.

ללא 3 מעמודי התווך של הקבוצה, וינסנט אניימה, הנמצא באליפות אפריקה, איתי שכטר המוצהב ו-וואליד באדיר המורחק התקשתה הפועל מול הקבוצה המשתפרת של פרדי דוד.

סילבה קברל בתקופתו בליגה הקוראנית (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סילבה קברל בתקופתו בליגה הקוראנית (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

גוטמן אמר לאחר המשחק: "מגיע כל הכבוד לבחורים, זה משחק חוץ קשה. השחקנים נתנו את כל כולם במגרש. קשה מאוד לפתח משחק במגרש כזה. בסוף, התנהל משחק של התקפה לכאן, התקפה לכאן. כל קבוצה היתה יכולה לכבוש ולנצח. ברור שלא היינו חותמים על תיקו, באנו לנצח. במחצית הראשונה יזמנו, לא הצלחנו להבקיע, טוב שלא ספגנו".

נאתכו מאוכזב. בהפועל ת"א ישנים (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
נאתכו מאוכזב (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

על השוער המחליף, ניל אברבנל, שקיבל את ההזדמנות בעקבות ההיעדרות של אניימה, אמר גוטמן: "ניל עשה את העבודה גם בשבוע שעבר. הבאנו רק נקודה אחת במשחק חוץ, מול יריב שהתכונן כמו שצריך למשחק, צריך לפרגן להם. אנחנו במירוץ אחד ארוך ואנחנו צריכים להסתכל על עצמנו וזהו, כי כרגע לחשוב על הפרש הנקודות זה לא מה שאנחנו צריכים לעשות".

קשרה של הפועל ת"א, ביברס נאתכו, אמר לאחר המשחק: "שיחקנו במגרש קשה היום, מול קבוצה קשה. ידענו שלא יהיה קל. היו לנו הזדמנויות שלא ניצלנו במחצית הראשונה ובסוף למזלנו ניל הציל אותנו ולא הפסדנו. אני לא חושב שיש לחץ מיוחד, יש אותו לחץ שיש מתחילת העונה. הפועל תל אביב שואפת לנצח בכל משחק ואין קשר ללחץ".

פרדי דוד.  (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

המאמן המארח, פרדי דוד, נשאל אם הוא מרוצה מהתוצאה ואמר: "אישית, אני לא חושב שאני מגיע עם תוצאה מהבית אם אני רוצה תיקו או ניצחון. באנו כדי לשחק כדורגל חיובי, לעשות את הדברים כמו שאנחנו רוצים ועשינו את זה בחלק לא קטן של המשחק".

דוד המשיך: "אני מאוכזב. להגיע ארבע פעמים לאחד-על-אחד מול הפועל ת"א זה לוקסוס עבורינו. אם נמשיך להגיע להזדמנויות - נבקיע. יש מגמת שיפור ענקית וזה מעודד אותי מאוד, אני מאוד מאוכזב מהתוצאה אבל מרוצה מהגישה".

אלי גוטמן (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלי גוטמן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מגנה של מכבי פ"ת, קובי גנון, אמר בסיום:  "אם היו שואלים אותנו לפני המשחק אם נהיה מרוצים מתיקו, אולי היינו קונים. אבל בהסתמך על מהלך המשחק ועל המחצית השניה, שבה שיתקנו את הפועל, אפשר להיות מאוכזבים, אני לא זוכר מתי מכבי פ"ת הגיעה ל-4 מצבים של אחד על אחד מול השוער. הרגשנו פיספוס בחדר ההלבשה ואנחנו מקווים שבשבוע הבא נעשה תוצאה טובה".