אוהדי מכבי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי חיפה. זרקו חפצים על האדומים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

היום (שלישי) פורסם דו"ח ההגינות של הקרן החדשה לישראל שהשיקה את התוכנית "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים".

באירועים החיוביים של המחזור ה-32 בליגת-העל צויין כי במשחק בין בני יהודה למכבי ת"א, השתיקו אוהדי מכבי נהמות של כעשרה אוהדים שכוונו לשוערה שחום העור של בני יהודה, דלה איינוגובה.

הנהלת מכבי חיפה הדפיסה על גבי כרטיסי הכניסה למשחק מול הפועל ת"א בקרית אליעזר את הכיתוב: "בחיפה בועטים את הגזענות מהמגרש". כמו כן, כתוביות הסברה כנגד הגזענות והאלימות הוקרנו על גבי המסך האלקטרוני שבאצטדיון לפני המשחק.

בתחילת המשחק מספר אוהדים של מכבי חיפה ביקשו מהקהל לא להשליך חפצים למגרש. בתום המשחק חלק מאוהדי הקבוצה מחאו כפיים לשחקנים, למרות ההפסד. 

הנהלת מ.ס. אשדוד הציבה במרכז המגרש שלט גדול שתוכנו: "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרש. באשדוד יש מקום לכולנו".

באירועים השליליים צויין כי כ-1,000 מאוהדי מכבי ת"א קראו בתחילת המחצית השניה מול בני יהודה: "סלים טועמה מחבל פה...מכבי לא תתאסלם - אצלנו לא ישחקו ערבים".

אוהדי הפועל ת&"א (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כ-1,000 מאוהדי מכבי חיפה קיללו במהלך המשחק מול הפועל את אבי לוזון ואיתי שכטר בקללות הקשורות לשואה וקיללו גם את רובי שפירא. בעת שמספר אוהדי הפועל ת"א הועברו דרך המגרש ליציע אוהדי הקבוצה נזרק מטר של חפצים לעברם. בסיום המשחק חפצים נזרקו מיציע אוהדי מכבי חיפה הן לעברם של שחקני הפועל ת"א והן לעברם של שחקני מכבי חיפה.

כ-1,000 מאוהדי הפועל ת"א קיללו את אוהדי מכבי בקריאות הקשורות לשואה וקומץ מהאדומים קראו במהלך המשחק לעבר שחקני מכבי חיפה: "למה לא הייתם במקסים?"