עמנואל מאיוקה. מבוקש בליגה השווייצרית (שי לוי)
עמנואל מאיוקה. מבוקש בליגה השווייצרית (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מוליכת הליגה השוויצרית, יאנג בויז מעוניינת בחלוצה הזמבי של מכבי ת"א, עמנואל מאיוקה. כך פורסם היום (חמישי) בתקשורת השווייצרית. סטפן שאפויזאט, סקאוט המועדון ושחקן העבר של שוייץ ודורטמונד, יגיע לעקוב אחרי מאיוקה.

מאיוקה הגיע למכבי ת"א לפני שנתיים ושיחק בקבוצת הנוער של המועדון ולאחר שדרוג ביכולתו, עלה לקבוצה הבוגרת שם תקע יתד בהרכב הפותח של אבי נמני.

מאיוקה אף השתתף עם נבחרת זמביה באליפות אפריקה האחרונה. השוויצרים מדווחים כי מוליכת הטבלה תציע למכבי ת"א סכום של 1.4 מיליון דולר. הצהובים שמעוניינים בחלוץ נוסף, לא צפויים להיענות להצעה מאחר ומאיוקה האריך את חוזהו במועדון כפי שהודיעה הקבוצה לעוד ארבע שנים.

חוזהו הראשון של מאיוקה נגמר בעוד שנה ובמכבי האריכו את החוזה במטרה להכשיר את השחקן למכירה עתידית בסכומים גבוהים. סוכנו של מאיוקה, ניר קרין אמר ל-ONE: ”אין לי מושג מה מדברים בשוייץ, מאיוקה רוצה להישאר במכבי ת"א".

נמני שוב תירגל 5-4-1


בתוך כך, הקבוצה ערכה אימון נוסף לקראת הדרבי הגורלי שייערך ביום שבת (20:00, בלומפילד). ההרכב שתורגל באימון זהה לזה שתרגל נמני זה מכבר: מערך של חמישה שחקני הגנה, ארבעה בקישור ועמנואל מאיוקה כחלוץ בודד, כאשר טומאסיץ', ראלדס וקפילוטו יתפקדו כבלמים. בנוסף לכך, תירגלו הצהובים ברוב שלבי האימון יציאה להתקפות מתפרצות ומצבי הבקעה לבד מול שוער, מה שיכול להעיד במידה רבה על סגנון המשחק אותו מתכנן נמני בדרבי. איליה יבוריאן שבמכבי קיבלו החלטה להיפרד ממנו בסיום העונה, כפי שכבר פורסם ב-ONE, התאמן בצד.

אמש נחטפו כל הכרטיסים למשחק ע"י אוהדי שתי הקבוצות ומי שיהיה מעוניין לצפות בהתמודדות ייאלץ לעשות זאת מול מסך הטלוויזיה. כבר שנים שלא היה טירוף כזה סביב הדרבי התל אביבי, בו יכולה הפועל ת"א לעבור משוכה קשה בדרך לאליפות לאחר יותר מעשור.

יבוריאן (יניב גונן)
יבוריאן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

במכבי כמובן לא ירצו לראות את הפועל ת"א חוגגת אליפות על גבם, ומאמן הקבוצה אבי נמני מתכוון לעלות במערך הגני על מנת לבלום את ההתקפה הקטלנית של הפועל ת"א.

שחקני מכבי (יניב גונן)
שחקני מכבי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הבעלים מיץ' גולדהאר צפוי לשבת עם אוהדי מכבי ת"א בשער 10-11 כאשר הנהלת הצהובים הודיעה להפועל ת"א כי הם אינם מעוניינים בהזמנות ליציע הכבוד בעקבות ההחלטה לתת את שער 8 להפועל ת"א.

נמני (יניב גונן)
נמני (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

אוהדי מכבי זועמים: נתנו לילדים להירמס בשביל כרטיס
אוהדי מכבי ת''א עדיין מתקשים להירגע ולעכל את מה שהתרחש במתחמי הקופות במתחם האימונים של מכבי ת''א בקרית שלום ולאחר מכן באיצטדיון בלומפילד.

כזכור, אתמול הגיעו 3,000 אוהדים בשעות הבוקר לקרית שלום ותוך זמן קצר מפתיחת הקופות ותחילת המכירה הוחלט להפסיק את המכירה ולחדשה באיצטדיון בלומפילד מסיבות בטחוניות, עקב הלחץ העצום והצפיפות הרבה שהיו במתחם. לאיצטדיון בלומפילד הגיעה אף כמות גדולה יותר של אוהדים, כ5,000 במספר, מה שגרם לאי הסדר להימשך, ואפילו מקום חנייה לא ניתן היה למצוא למאחרים.

אוהדי מכבי (אור שפונדר)
אוהדי מכבי בקרית שלום. באו בהמוניהם (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

אור אוחיון הוא אחד מאותם אוהדים שטורטר בין שני המקומות ונשאר לבסוף ללא כרטיס: "כשהגעתי לקרית שלום היו כבר אוהדים רבים בקופות שחיכו בתור לכרטיסים. ההנהלה פשוט לא אירגנה את זה כמו שצריך, זה היה זוועה, אנשים רמסו וקפצו אחד על השני וילדים שהיו בתוך ההמונים חטפו חבטות לפנים שלא במכוון כתוצאה מהצפיפות. גם כשהגענו לבלומפילד גילינו שרק 2 קופות נפתחו. יש שם 5-6 עמדות, אבל פתחו רק 2 ונתנו לאוהדים לרמוס אחד את השני.

הכי הפריע לי לראות אוהד שבא עם קביים, שנפל לקרקע ואנשים דרכו עליו. אמנם עזרו לו לקום אבל זה היה קשה בתוך ההמולה. הוא ביקש מסדרן שיאפשר לו לעבור את התור, להיכנס מהצד ולקנות כרטיס, אבל הסדרן החליט לנפנף אותו, כשלעומת זאת ספסר הגיע לתחילת התור, קנה כרטיס, הסתובב ועבר מספר שורות ונשאר לקנות עוד כרטיס. זה היה גועל נפש".

אוהדי מכבי בקופות בבלומפילד. טענות קשות נגד ההנהלה (אור שפונדר)
אוהדי מכבי בקופות בבלומפילד. טענות קשות נגד ההנהלה (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

אוהד נוסף שהיה שם ונשאר גם הוא ללא כרטיס הוא נתנאל נוימן: "בקרית שלום מכרו אולי 500 כרטיסים במשך כרבע שעה ואז העבירו את המכירה לבלומפילד. ההחלטה להעביר היתה יכולה להתקבל לפני שפתחו את הקופות. אנשים שאין ברשותם רכבים, במיוחד ילדים, נאלצו להתעכב ותפסו אוטובוסים וטרמפים. ברגע שההנהלה ידעה שרק שער 11 יהיה שלנו, היא יכלה לעשות את הדברים בצורה יותר מסודרת ולערוך מלכתחילה את המכירה בבלומפילד ולא בבוטקה העלוב הזה בקרית שלום".

נוימן הצביע על מחדל נוסף שהתרחש בקופות: "לא הציבו שום שלט או הודעה לפיה לכל אוהד יש זכות לקנות כרטיס אחד בלבד, אלא גילו זאת רק בהגיעם לקופה. האחראים על הכרטיסים והמוכרים באזור איפשרו למי שהכירו באופן אישי לרכוש יותר מכרטיס אחד, היו כאלה שקנו 3-4 כרטיסים, כולל כרטיסי נוער שקיבלו מבוגרים.

אוהדי מכבי בקופות: &
אוהדי מכבי בקופות: &" (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

גם ילדים נשלחו על ידי ספסרים לקנות כרטיסים וכבר כשסגרו בקרית שלום את הקופה היו באזור מכירות כרטיסים במחירים גבוהים. אני בעצמי ראיתי מכירה של כרטיס ב-400 ש"ח. מה שקרה זה מצב שלא יכול לחזור על עצמו וההנהלה צריכה לטפל ולנקות מהשורש את מי שאחראי על המצב הזה".

אוחיון סיכם: "עוזי שעיה היה שם וראה איך הכל מתנהל ואני מאוד מאוכזב מההנהלה. לא ציפית שיתייחסו ככה לאוהדים. לאחרונה דווקא לא היו לנו טענות להנהלה, אבל הפעם זה היה משהו שלא ראיתי אי-פעם ולא האמנתי שאראה אי פעם בכדורגל הישראלי".

גולדהאר עם שעיה. במי הוא יבחר? (אור שפונדר)
עוזי שעיה וגולדהאר. מכירת הכרטיסים למשחקים הגדולים לא תערך יותר בקרית שלום (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

תגובת מכבי ת''א לידיעה: "עוזי שעיה אכן נכח במתחם בקרית שלום וברגע שראה את ההתרחשויות נתן את ההוראה להעביר לבלומפילד את מכירת הכרטיסים. האנשים המוכרים את הכרטיסים מועסקים ע"י חברת הכרטיסים "לאן" ולא על ידי מכבי ת''א ואין בסמכותנו להורות להם על אופן המכירה או על כמות הקופות לפתיחה. בכל אופן התקבלה ההחלטה שבעתיד לא יימכרו בקרית שלום כרטיסים למשחקים גדולים".