בואטנג עם הכדור, מדים ישנים (צילום: עודד קרני)
באוטנג. בית"ר צפויה לקבל עליו כ-300 אלף דולר | צילום: עודד קרני

מנג'ר קלן הגרמנית, מיכאל מאייר, מעוניין מאוד לראות את קשר בית"ר ירושלים, דרק בואטנג, מגיע לקבוצה שלו עכשיו כדי שיוכל להתאקלם בה. מאייר אמר לעיתונות הגרמנית בנוגע למצבו של הקשר: "אנחנו מעוניינים שהוא יגיע אלינו מייד כדי שהוא יוכל להתאקלם, עכשיו הכל תלוי בבית"ר ירושלים".

בבית"ר מעריכים כי בואטנג, שהמריא אתמול לחופשת מולדת, יחזור לארץ רק בשביל לארוז את חפציו בדרכו לקבוצה הבאה שלו: פ.צ קלן הגרמנית. על הסיכום העקרוני של קלן ובואטנג פורסם לראשונה ב-ONE.

בואטנג שלא התלהב מההצעה שהוגשה לו ע"י אלופת בלגיה סטנדרד ליאז', סיכם כבר את תנאיו בקלן הגרמנית ולמרות שהוא יכול לעבור לבונדסליגה בהעברה חופשית בסיום העונה, בבית"ר רוצים כבר בחלון העברות בינואר לשחרר את השחקן, כדי לקבל עבורו כסף שיועבר לטובת רכש אחר. ההערכה שבית"ר תקבל עבור השחקן סכום שנע סביב 300 אלף דולר.

קשר הקבוצה, מיכאל זנדברג, שהוחלף אתמול (שני) בדקה ה-73 במהלך התיקו 0:0 מול מכבי חיפה בגלל פציעה, סובב את הברך וע"פ הערכה ראשונית השחקן מתח את רצועת הברך הצידית של הברך.

"לא מדובר בפציעה חמורה", נמסר מבית"ר ירושלים בנוגע לזנדברג שממילא ינוח בימים הקרובים בגלל חופשת החורף של שחקני בית"ר. אחרי הפגרה הקשר יחזור להתאמן כרגיל.

השחקן שגילה בשבועות האחרונים יכולת טובה באגף השמאלי, ניסה להסביר הבוקר את התחושות אחרי התיקו המאופס בקרית-אליעזר: "בסך-הכל יש רגשות מעורבים. מצד אחד חיפה שלטה ומצד שני אנחנו הגענו ללא מעט מצבים. היתה חלוקה צודקת של נקודות וכך אנחנו יוצאים לפגרה".

האם המשחק הכריע את גורל האלופה? "אני לא חושב שהמשחק הכריע בנוגע לאליפות כי יש עוד הרבה נקודות בקופה", אמר זנדברג, "כרגע חיפה בפער גדול מאיתנו ואין טעם שאנחנו נדבר על אליפות. המשחק מול חיפה היה די שקול, להם היתה שליטה אופטית במשחק אבל אנחנו הגענו למצבים המסוכנים".

כשהמרחק בין בית"ר למקום הראשון עומד על 11 נקודות אחרי 15 מחזורים, מיכאל זנדברג מעדיף להתייחס לקבוצה שלו ופחות לשאר הקבוצות בצמרת: "כמו שאמרתי לפני כמה משחקים, כרגע אנחנו מסתכלים רק על עצמנו.

"אי אפשר להגיד עכשיו אליפות, המרחק די גדול. אנחנו ניקח את זה משחק אחרי משחק ואז אולי בסביבות פברואר-מרץ אם נהיה באיזור הצמרת אולי נדבר על אליפות".

בסיום המשחק, רגע לפני שבית"ר יצאה לפגרת החורף, הצהיר המאמן ראובן עטר פעם נוספת כי בית"ר הולכת לקראת שינויים בסגל, אם כי גם היום מציינים במועדון כי הם יהיו מינוריים ושקולים בגלל שלקבוצה אין כסף מיותר להנחית שחקנים בבית וגן.

זנדברג ששמו הוזכר שמי שעשוי לעזוב את הקבוצה בינואר, אולי למכבי תל-אביב, התייחס לראשונה לנושא כשאמר ל-ONE: "יש לי חוזה ואני בינתיים נשאר בבית"ר, אלא אם כן יגידו לי אחרת".

עטר עוקב אחרי מספר חלוצים

המאמן ראובן עטר עוקב בשבועות האחרונים אחרי מספר חלוצים, בעיקר מדרום-אמריקה כשהכוונה היא להתחזק בשני שחקנים בחלק ההתקפי: בחלוץ וקשר או בשני חלוצים.

מיכאל זנדברג טוב (צילום: עודד קרני)
זנדברג. "מסתכלים רק על עצמינו" | צילום: עודד קרני

שמו של דימיטאר מקרייב מאשדוד עלה כמועמד לקבוצה אך הגעתו לירושלים תלויה במחיר שתבקש עבורו אשדוד ובהסכמתו של המאמן יוסי מזרחי לקבל שחקן או שניים מבית"ר בתמורה למקרייב.

בבית"ר אומרים כי המגמה בחלון העברות הקרוב היא להחלפת שחקנים עם קבוצות אחרות בליגת העל. "עד כה לא קיבלנו פניה רשמית מאף קבוצה בנוגע לשחקנים שלנו, כל פניה בנוגע לאחד השחקנים שלנו תיבחן כשטובת הקבוצה קודמת לכל", אמר גורם בבית"ר ל ONE.