בוקסנבוים. חוזר הביתה (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
בוקסנבוים. חוזר הביתה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: עומר בוקסנבוים, קשר מכבי פתח תקווה, שוחרר מהקבוצה ויצטרף להפועל ר"ג, בה חתם עד סיום העונה הבאה. למעשה אפשר לומר שבוקסנבוים חוזר הביתה לקבוצה בה החל את הקריירה ואז זכה עימה בגביע ההיסטורי. גורמים במועדון אישרו את הידיעה.

בוקסה לא צפוי לשחק במשחק הקרוב מול מכבי פ"ת אך יערוך את הופעת הבכורה שלו במדים האדומים שבוע לאחר מכן מול הפועל ב"ש.

אנשי הקבוצה והקשר, עומר בוקסנבוים, סיכמו על סיום ההתקשרות ביניהם. בוקסנבוים רשאי לעבור לכל קבוצה שיחפוץ. ממכבי פ"ת נמסר: "המועדון מודה לשחקן על התרומה שלו בשנה וחצי ומאחל לו הצלחה בהמשך הדרך". השחקן עשוי לעבור להפועל רמת גן.

בוקסנבוים יערוך את אימון הבכורה שלו בקבוצה, אבל סביר להניח שהוא לא ייתקל בקשיי קליטה, שכן את הקבוצה הזאת הוא מכיר מצויין.

בוקסנבוים הוא שחקן בית של הפועל רמת גן. אביו, אבי בוקסנבוים, היה שחקן של רמת גן בשנות ה-70 וה-80, ועומר שהחל את דרכו כשחקן הכח עבר מאוד להפועל ר"ג.

בעונתה השלישית אחרי שעלה מהנוער של המועדון, בוקסנבוים כיכב בזכייה של הפועל רמת גן בגביע, כשהקבוצה שיחקה בליגה הלאומית ורשמה היסטוריה כקבוצה הראשונה שזוכה מהגביע ואינה משחקת בליגה הבכירה.

כמו מרבית שחקני הפועל ר"ג אז, גם בוקסנבוים רכב על גבי ההצלחה מהגביע חתם במכבי חיפה וקיווה לפרוץ דרכה, אבל לא זכה להרבה דקות משחק ועבר להפועל פתח תקווה עימה זכה בגביע הטוטו.

עומר בוקסנבוים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עומר בוקסנבוים. לא ישחק מול מכבי פ&"ת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קוריס: אין לנו כוונה להיפרד מסוארס בינואר


"אין לנו כוונה להיפרד מוויליאם סוארס בינואר הקרוב. אנחנו לא עוקרים את הלב והבורג המרכזי של הקבוצה", כך אמר הבעלים של הפועל ר"ג, ירון קוריס, בהתייחס לחיזורים האחרונים מקבוצות בליגת העל אחר הקשר הברזילאי של הקבוצה, שמצוי בכושר מצויין והוא ללא ספק אחד הקשרים הבולטים בקבוצה, אם לא בליגת העל כולה.

כשחלון ההעברות בינואר מעבר לפינה, לא מעט קבוצות מחזרות אחרי סוארז ומנסות להעבירו לשורותיהן. קוריס אמר בנושא: "פנו אלינו כבר 4 קבוצות מהליגה, מתוכן שתיים מהבכירות בכדורגל הישראלי והביעו עניין לצרף לשורותיהן את וויליאם.

וויליאם סוארס. לא יקח חלק במשחק של הפועל ב&"ש (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
וויליאם סוארז. הלב של הקבוצה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

קיבלנו אף הצעה מאוד גבוהה לגביו, אבל אנחנו מצפים שוויליאם ישחק בר"ג. יש כבר מספר סוכנים שעוקבים אחר וויליאם ולטעמנו אפשר להוציא אותו לקבוצה באירופה. בכל אופן, אין לנו כוונה לאבד את שחקן המפתח שלנו בינואר".

סוארס עבר לשחק בשורות הפועל ר"ג במהלך העונה שעברה ואף העפיל איתה לליגת העל. בקיץ האחרון רכשה הקבוצה את הקשר בן ה-23 וחתמה איתו על חוזה לשלוש שנים. מפתיחת העונה סוארס הוא אחד השחקנים הבולטים בקבוצה ובכלל בליגה.

במשחק האחרון מול הפועל ת"א תיפקד סוארס כבלם ועשה עבודה מצויינת בשמירה על אחד החלוצים הטובים בליגה, איתי שכטר. זה לא סוד שסוארס הוא אחד הכישרונות היותר בולטים בארץ, ובהחלט ניתן לראות את עתידו לא רק בטופ של הכדורגל הישראלי, אלא אפילו באירופה.

יובל נעים וירון קוריס (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים וירון קוריס. קיבלו חיזוק לקבוצה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ההערכות הן שבר"ג לא ימהרו לשחררו, גם לא לקבוצה בכירה בישראל, אלא יעדיפו לנסות ולמצות את האופציה האירופית בקיץ הקרוב. אמנם בר"ג מעוניינים להתחזק בינואר הקרוב, אך לא נראה שזה יבוא על חשבונו של סוארס. גורם בקבוצה הוסיף: "זה מצחיק שלקח לקבוצות בכירות בכדורגל הישראלי 15 מחזורים לראות את הכישורים של סוארס, מה שאנחנו כבר גילינו עוד בעונה שעברה. אין להשיג שחקנים ברמתו בלי להוציא המון כסף מהכיס".