בלם מכבי חיפה, דקל קינן, ערך אימון מלא והוא יתופקד במרכז ההגנה של הקבוצה יחד עם שי מימון במשחק העונה מול הפועל ת"א. חיפה ערכה את האימון המסכם שלה לקראת המשחק במצב רוח טוב ובדריכות גבוהה.

מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי, דרש מחניכיו ללחוץ את מרכז השדה של הפועל ת"א מהשריקה הראשונה. המאמן הירוק מודע לעובדה שחוזקה של האדומים מתחיל בקישור ואם שחקני חיפה יידעו ללחוץ את קו האמצע של הפועל, זה יגרום לאי הסדר בצד האדום, מה שיביא את חיפה לנצל זאת להתקפות מהירות ומסודרות לכיוון שערו של אניימה.

ניתן לראות שאין לחץ על השחקנים לקראת המשחק אבל כמובן שיש דריכות גבוהה.

אחד השחקנים אמר: "אנחנו כבר רגילים למעמדים כאלה ולמשחקי עונה ואין מה להתרגש ייתר על המידה. אנחנו יודעים היטב שהכל תלוי בנו".

כמות חסרת תקדים של כ-350 שוטרים וכ-200 מאבטחים ישמרו על הסדר בתוך ומחוץ לאצטדיון קרית אליעזר. המשטרה הזהירה בימים האחרונים לבל ינסו אוהדי הפועל ת"א להסתנן ליציעי אוהדי מכבי חיפה.
המנכ"ל, איתמר צ'יזיק, התייחס לעניין ואמר: "כל הכרטיסים למשחק נמכרו ואני מבקש מאוהדי הפועל ת"א לא להיכנס ליציעי האוהדים שלנו. קיבלנו הודעה מהמשטרה שאוהדים של הפועל שינסו לעשות זאת יוצאו החוצה. אני מבקש מכל האוהדים לנהוג באופן ספורטיבי, שיעודדו ברוח הספורטיבית הראויה, יש מספיק מה לרקוד ולשיר גם ללא קריאות מיותרות".

שחקני חיפה באימון. מתכוננים לקרב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני חיפה באימון. מתכוננים לקרב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"יהיו מעל 350 שוטרים ו-250 סדרנים, אנחנו מבקשים מהקהל להקדים הגעתו. עד כמה שהאצטדיון בנוי לקליטה מהירה, עדיין חשוב שהקהל יגיע מוקדם וייתן אווירה טובה למשחק. כמובן שרבים מחכים למשחק הזה, מקווים ויודעים שיהיה בסדר ובסדר מבחינתנו זה ניצחון".

איתמר צ´יזיק. &"בסוף העונה, יהיה לי מה לספר על הקיזוז&" (עמית מצפה (צילום: מערכת ONE)
איתמר צ´יזיק. &"בסוף העונה, יהיה לי מה לספר על הקיזוז&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על כך שמכבי חיפה יכולה לנצח ולהבטיח את האליפות למרות שיטת הקיזוז, אמר המנכ"ל: "אני לא רוצה להיכנס לזה עכשיו. אחרי העונה אני מוכן לתת סיפור ארוך על נושא הקיזוז. כרגע מה שמעניין אותנו זה המשחק הזה. אני יכול להבטיח שאם תשמעו את ההקלטות מהעבר הלא רחוק, אנחנו מדברים תמיד רק על המשחק הבא".

"ברורה לכולם חשיבות המשחק וברור לכולם מה אנחנו רוצים להשיג בו. יש לנו תפאורה מלאה, השחקנים נחושים, אנחנו נחושים ונבוא עם הרבה אוויר בריאות. חוץ מזה, נסתכל ונראה מה יהיה על כר הדשא".

דקל קינן.  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קינן ומשומר באימון. הבלם יהיה כשיר למשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

צ'יזיק חווה לא בפעם הראשונה וכנראה גם לא בפעם האחרונה משחק עונה. על השאלה אם יש התרגשות מיוחדת הפעם, אמר: "אני לא יכול לדבר על התרגשות. מתיחות יש. מי שיגיד שאין מתיחות, יחטא לאמת, אבל הכי חשוב זה איך לקחת את אותה מתיחות ולתעל אותה, להגיע דרוך, להתרכז וליהנות מהמשחק. זו חגיגה שלא מתרחשת בכל יום".

המאמן אלישע לוי תירגל את אותו הרכב שתורגל בימים האחרונים כאשר האסים הגדולים של חיפה על הספסל יהיו צמד החלוצים, שלומי ארבייטמן ומוחמד גדיר.

ארבייטמן. צפוי לפתוח בהרכב לצידו של דבלאשווילי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ארבייטמן באימון היום. לא תורגל בהרכב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

13 אלף דגלים ירוקים יחולקו ביציעים. במחצית בשיתוף חברת הולנדיה, תוגרל בין האוהדים מיטת מכבי חיפה.