שבחון מול טשיירה.
שבחון מול טשיירה. "לא נפתח רגליים" (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

הרוחות בקרב אוהדי מכבי תל-אביב סוערות מאז אתמול בערב (שני) אז עלתה הפועל תל-אביב, היריבה העירונית המושבעת, למקום הראשון לאחר שניצחה בקרית אליעזר את מכבי חיפה שהיתה הפייבוריטית לאליפות העונה.

“צריך לפתוח את הרגליים לחיפה" – אמרו מספר אוהדים בפורומים השונים באינטרנט. “שיעלו עם שחקני הנוער ושיתנו להם את הנקודות". מצד שני, ישנם אוהדי מכבי תל-אביב שלא מוכנים לשמוע על פתיחת רגליים ומצפים מהשחקנים לנצח גם את חיפה וגם את הפועל בדרך להילחם על מקום באירופה.

בקבוצה עצמה שומעים את הקולות שמגיעים מכיוון האוהדים ושחקן בכיר מאוד במכבי תל-אביב הבהיר הבוקר ל-ONE ואמר: “לא חיפה ולא הפועל מעניינות אותנו. אנחנו רוצים לנצח בכל משחק ומי שחושב שנפתח את הרגליים לחיפה טועה בגדול. אנחנו באים לתת את הכל מול מכבי חיפה ואת הכל מול הפועל ת"א וגם מול מ.ס אשדוד. בושה וחרפה שאנשים חושבים שצריך לתת את המשחק בשבוע הבא בשביל שהפועל לא תיקח את האליפות.

"אנחנו קבוצה עם כבוד ואסור שדבר לא ספורטיבי יקרה בשבוע הבא. ניתן את הכל מול הקהל הביתי שלנו ונרצה לנצח בכל הכח את מכבי חיפה שעקצה אותנו במשחק הקודם בקרית אליעזר עם הפנדל שלא היה. שהפועל וחיפה יתעסקו בעצמן ושלא יערבו אותנו ביריבות בניהן".

שחקן אחר במכבי ת"א היה עוד יותר תקיף כשאמר: “אני רוצה לראות שמישהו מהשחקנים יפתח את הרגליים מול חיפה. הוא לא יהיה יותר במכבי תל-אביב, בושה שבכלל יש מישהו שמדבר על זה. אנחנו מכביסטים ומאז גיל קטן לימדו אותנו רק לנצח. אם אחד השחקנים יפתח את הרגליים שלו בשבוע הבא צריך לפרוש מכדורגל אחרי המשחק".

מאור בוזגלו. מכבי חזרה לאירופה (אמיר לוי)
מאור בוזגלו ונמני. &"(אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, הצהובים יקבלו היום יום חופש לקראת המשחק בשבוע הבא מול מכבי חיפה. המאמן אבי נמני המריא בתחילת השבוע לאיטליה לחופשה פרטית עם אישתו לכבוד יום הולדתו שחל אתמול ויחזור לארץ לקראת האימון מחר בקרית שלום.

אילייב יחזור לסגל מול חיפה


איביצה אילייב יחזור לסגל מול מכבי חיפה, כמו כן גם איגור טומאסיץ' יסיים לרצות את עונש ההרחקה. עדיין לא ברור האם טומאסיץ' יחזור להרכב הפותח אך האפשרות הזאת כמובן קיימת.

עזרן. לוקח את מכבי לבוררות (אור שפונדר)
יניב עזרן. יחזור לסגל של מכבי תל אביב כבר ביום שני? (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

יניב עזרן שנפצע בתחילת העונה ועד כה עבר טיפולים ברגלו, עשוי להיכלל גם הוא בסגל למשחק מול מכבי חיפה בשבוע הבא. אם גם מול חיפה עזרן לא יהיה בסגל, במכבי מאמינים שבמשחק הדרבי ובמשחק מול מ.ס אשדוד האחרון לעונה הזו החלוץ יהיה בסגל ואף יקבל מספר דקות משחק על מנת לעלות לו את הביטחון העצמי.

עדיין לא ברור האם הבעלים, מיץ' גולדהאר, יגיע לישראל לצפות במשחקים מול מכבי חיפה והפועל תל-אביב אך במכבי טוענים כי האפשרות הזאת קיימת וכי גולדהאר אינו מודיע מראש מתי הוא מגיע לארץ, אלא הוא פשוט נוחת במפתיע.

גל אלברמן. חזר לסגל הנבחרת (תומר גבאי)
גל אלברמן. עוד אין חדש לגביו (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

בעניינו של גל אלברמן אין כל חדש. במכבי מחכים לבדיקות הרפואיות שיעבור השחקן ורק לאחר מכן יוחלט האם להחתימו ל-3 השנים הקרובות בקרית שלום. אם אלברמן לא ימצא כשיר, יעדיף אבי נמני להחתים קשר אחורי זר. מועמדותו של אלמוג כהן ירדה מהפרק לאחר שבמכבי הבינו שאביו של השחקן מנסה להעלות את המחיר שלו מול מכבי חיפה.