יום למחרת חג העצמאות בו שחקני מכבי חיפה זכו למנוחה, חזרו חניכיו של אלישע לוי לפעילות והחלו בהכנות המעשיות לקראת משחק העונה ביום שני מול הפועל ת"א (20:00). עד סוף השבוע יקבל לוי החלטה באיזה מערך לפתוח מול הפועל, אם חלוץ אחד או שניים. 

לוי תירגל באימון את ההרכב שפתח במשחק מול אשדוד, למעט אייל משומר שיחזור לעמדת המגן הימני על חשבונו של עלי עותמאן המוצהב. בקישור צפויים לפתוח גוסטבו בוקולי, ג'ון קולמה, אייל גולסה, ליאור רפאלוב ויניב קטן. ולדימיר דבאלשווילי צפוי לאייש את חוד ההתקפה לבדו, כאשר מלך שערי ליגת העל, שלומי ארבייטמן, ימתין שוב על הספסל.

“מבחינתנו זה משחק של אליפות", אמר אלישע לוי לקראת המשחק המסקרן מול הפועל ת"א. "אם ננצח ניגע באליפות. מדובר בשתי קבוצות טובות עם סגנון טיפה שונה. אני מניח בשלב זה שכל קבוצה תחפש גם את הכדורגל היפה".

"ברצלונה החזיקה 77 אחוז בכדור אבל אינטר היתה יותר מסוכנת. אנחנו רוצים אליפות. צריכים לבוא ולעשות את הכל כדי לנצח. כדי לנצח קבוצה טובה כמו הפועל ת"א נצטרך להשתמש בכמה אלמנטים", הוסיף המאמן.

חיפה סועדת. תגיע להפועל על בטן מלאה (מחסאן נאסר) (צילום: מערכת ONE)
חיפה סועדת. תגיע להפועל על בטן מלאה (מחסאן נאסר) | צילום: מערכת ONE

על כך שבהפועל ת"א כבר מדברים בקול רם על דאבל אמר לוי: “אמונה זה דבר סובייקטיבי. אנחנו צריכים לדעת שאנחנו אלה שבאים למשחק עם יתרון שלוש נקודות. בקרית אליעזר אנחנו קבוצה מאוד חזקה וזה אומר הכל. אני רוצה להתמקד רק במכבי חיפה".

"יש לנו עד עכשיו עונה אדירה. הפועל ת"א הם אלה שבאים בסיטואציה שהם חייבים לנצח. יהיה להם קשה . אם נדע לנצח, האליפות הזו תהיה שלנו. אני לא מגדיר את זה כמשחק קריטי או גורלי כי יש לנו יתרון של 3 נקודות. זה היה קריטי אם העונה היתה נגמרת אחרי המשחק הזה. הקיזוז בטבלה אינו רלוונטי”.            

מיד לאחר האימון הגיעו שחקני מכבי חיפה, המנכ"ל איתמר צ'יזיק וצוות המאמנים בראשותו של אלישע לוי למסעדת הבית של מכבי חיפה, מסעדת מקסים, שאירחה את הקבוצה לארוחה כיד המלך, שכללה, בשרים, סלטים ושתיה. השחקנים נראו במצב רוח טוב במיוחד.

בעל המסעדה, שרבל מטר, שהוא אוהד שרוף של הקבוצה במשך 45 שנה, אירח את השחקנים ואמר ל-ONE: “אני מקווה מאוד שמכבי חיפה תנצח את המשחק ותראה לכולם מי האלופה האמיתית במעשים ולא בדיבורים".

שחקני מכבי חיפה באימון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה באימון. אלישע: &"אנחנו עושים עונה אדירה&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE