מחווה לגלעד שליט (צילום: אמיר לוי, מערכת ONE)
מודה לאוהדי הקבוצות. שליט | צילום: אמיר לוי, מערכת ONE

אוהדי מכבי ת"א הציגו הערב (שני) לפני המשחק מול בני יהודה במסגרת המחזור השלישי בליגת העל, מפגן תמיכה מרשים בחייל החטוף, גלעד שליט.

האוהדים הגיעו למשחק עם דגלים שקוראים "גלעד עדיין חי" ו-"הוא רוצה אל אמא" עם תמונה של שליט ו-"גלעד שליט - מכבי מחכה לך".

אוהדי שתי הקבוצות הכינו טקס מרגש, במסגרתו השמיעו שיר מיוחד שכתבו האוהדים הצהובים לחייל החטוף. השיר נקרא "ושבו בנים לגבולם", כתב אותו אוהד מכבי ת"א, עזרא לויתן ושר אותו בנו, ציון לויתן.

אביו של גלעד, נעם שליט, הגיע לבלומפילד יחד עם משפחתו לרגל האירוע וקיבל שי מהנהלת מכבי ת"א - חולצה של מכבי ת"א עם שמו של גלעד שליט מאחור. כמו כן קיבל שליט מאוהדי מכבי ת"א צעיף של הקבוצה וספר.

מי שעוד הגיעה היום לאצטדיון, בפעם הראשונה בחייה, היא דליה לוי, אמו של מני לוי, שחקן מכבי ת"א שהתמוטט במשחק מול בית"ר ירושלים בעונת 2001/2002 ומאז לא חזר למגרשים.

לוי, שמעולם לא הגיעה למשחק כדורגל, גם לא בתקופה בה בנה שיחק במכבי ת"א, החליטה לבוא כדי לחזק את משפחת שליט באירוע המרגש. לוי העניקה לנעם שליט את המנוי אותו קנו האוהדים עבור גלעד שליט, כאשר האוהדים הוסיפו: "כולנו מאמינים ובטוחים ששליט יזכה עוד העונה לשבת כאן, בכסא השמור לו, לצד אוהדי מכבי ת"א בשער 11".

נעם שליט: "נרגש ונפעם מהתמיכה שבאה מאוהדי הכדורגל"

נעם שליט אמר בטקס שנערך לפני המשחק: "אני רוצה להודות מכל הלב לאוהדי מכבי ת"א שיזמו את המחווה הענקית והמרגשת הזו וגם להנהלת מכבי שנענתה ועזרה בהרמת הערב הזה וכמובן גם לקבוצת בני יהודה ואוהדיה שלא שוכחים את גלעד בכל משחק ומשחק".

"אני ממש נרגש ונפעם מהתמיכה החמה והמאסיבית שבאה מעם ישראל ואפילו מקבוצת אוהדי כדורגל. אני יודע שזה לא מובן מאליו שאוהדי כדורגל, שמה שמאחד אותם זה הישגי הקבוצה וניצחון הקבוצה, תומכים ומביעים תמיכה בלתי מסוייגת בגלעד בננו, חייל צה"ל ובנו של כל עם ישראל, שנמצא כבר שנה רביעית בשבי ועדיין לא ראינו את האור בקצה המנהרה".

"גלעד היה אוהד מכבי ת"א בכדורגל ובכדורסל. ספק אם היום הוא יכול להמשיך להיות אוהד, ספק אם הוא יכול לדעת מה קורה מעבר לאפלה בה הוא נמצא כבר כמעט 1,200 ימים, אבל הוא היה מאוד נרגש אם היה שומע או צופה במחווה המרגשת שהכנתם לכבודו. הוא בטח היה מחייך מרוב בושה ונבוך מהמחווה היפה".

"מה שחשוב היום זה יותר לפעול ופחות לדבר, אני רק אומר ערב ראש השנה הרביעית שגלעד "חוגג" בשבי, אומר שגלעד צריך להיות כבר בבית, גלעד צריך כבר לחזור הביתה, לפני שיהיה מאוחר מדי וכולנו נצטער על כך".

"אני מאחל למכבי ת"א ולאוהדים וגם לקבוצת בני יהודה הצלחה והישגים בליגה ובשאר הקמפיינים ולכולם שנת הישגים ונחת".