מעריך את החיים. טלסניקוב (האתר הרשמי של בית"ר) (צילום: ספורט 5)
מעריך את החיים. טלסניקוב (האתר הרשמי של בית"ר) | צילום: ספורט 5
ב-2 במאי 2005 חייו של ז'אן טלסניקוב השתנו לעד. שחקן מועדון ספורט אשדוד אז ועוזר מאמן בית"ר ירושלים היום איבד את אחיו, דן, לאחר שזה נהרג בהתקלות עם מחבלים. שבע שנים אחרי העניק טלסניקוב ראיון נרחב לאתר הרשמי של בית"ר וסיפר על האובדן העצום.

"יש ימים שאני מוצף בכאב, זה משהו שאי אפשר להיאחז בו בכלום", סיפר טלסניקוב, "אין לנו מה לעשות אלא להתמודד עם זה. תחשוב על בנאדם שאתה אוהב, תתאר שלא תוכל לראות אותו לעולם, זה לא מתקבל על הדעת. בגלל זה בכל מקום שאני נמצא, מעבר לזה שהייתי ככה תמיד, אני גם מעריך את זה ומודה על זה. אני ודן היינו קרובים מאוד".

"אני לא מאחל לאף אחד את האובדן הזה. כנראה שבורא עולם חשב שזה מה שאנחנו צריכים לעבור", הוא מוסיף. "זה חיזק מאוד את האמונה שלי בבורא עולם. חיזק את האמונה שלי בחיים, ביהדות, בכל מה שקשור לתובנות שמעבר, על משמעות החיים. אמונה זה משהו שאתה לא יכול להבין, זה משהו שזה קיים מבפנים".

ואיך הוא רואה את החיים היום? "אני בטוח שזה שינה משהו, אני לא יודע בדיוק מה, אבל זה שינה. באיזה מקום זה גם הגדיל את ההוקרה לחיים ואני מבין יותר את המשמעות של קידוש החיים. אני לוקח דברים בפרופורציה, בכלל ביום יום, לגבי עצמי ולגבי החיים. אני מנסה לחיות ממקום חיובי, של אור, של לקדש את החיים, בשבילי לקדש את החיים זה להיות בטוב".