דני לוי ועו"ד, ציון אמיר. מחכה להכרעה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ציון אמיר ודני לוי בבית הדין (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דני לוי המכהן כיו"ר עמותת הפועל פ"ת הגיע היום (שני) למשרדי ההתאחדות לכדורגל בשעות הצהריים על מנת לעמוד בפני דייני בית הדין העליון.

זימונו בוצע לאחר הגשת בקשה להדחה מתפקידו בעקבות החקיקה המשנית שקבעה כי בעלי תפקידים שישאו עימם עבירות קלון לא ימשיכו בתפקידם.

עו"ד שי אליאס, שטיפל בדיון זה נעזר בעו"ד ציון אמיר, שיצג את דני לוי בתיק משנת 2002 בו הואשם לוי בעבירות תקיפה כנגד איציק כגן וגרימת נזק בזדון.

הדין התקבל בשנת 2005 ובתוכנו עונש מאסר על תנאי ל-9 חודשים. דין זה הוא שחולל את כל המהומה במשרדי ההתאחדות היום.

הדיון עצמו היה סוער במיוחד כאשר את ההתאחדות ייצג התובע, שלום אבן עזרא, שלא הצליח לשכנע את הרכב הדיינים כי יש בסמכות בית הדין לטפל בסוגיה ועל כן טיפול בעניין הקלון נדחה.

בסוף הדיון הוחלט כי המשך הטיפול בסוגיה יקבע לאחר שיוחלט אם יש לבית הדין את הסמכות ולאחר מתן תשובה בעניין זה ייקבע דיון נוסף או דחייה על הסף. בית הדין קבע כי ההחלטה על סמכותו בכלל של בית הדין בנושא תיקבע על ידי 5 שופטים.

"מסקנתנו היא שמן הראוי שלפני הדיון לגופו תיבדק ותישקל שאלת הסמכות ומפאת קושייה וחשיבותה של הסוגייה אנו ממליצים להביא את העניין להכרעת הרכב של חמישה שופטים", נכתב בהחלטה.

סערה נוספת היתה במקום כאשר מספר מאוהדי הקבוצה ביקשו להיות נוכחים בדיון אך נדרשו לעזוב, ע"פ טענתם, ע"י נציג ההתאחדות לכדורגל בשם נמרוד סוזין. לאחר התערבותו של מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, אורי שילה, הורשו האוהדים להיכנס לדיון, מה שלא מנע לטענתם קללות שספגו מדני לוי.

הדיון היום בבית הדין (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הדיון היום בבית הדין (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

עו"ד ציון אמיר אמר: ”הגשת בקשה כפי שהייתה היום 8 שנים אחרי ביצועה,5 שנים לאחר מתן הדין בעניין זאת החלטה שאני לא רוצה להגיד שערוריתית אבל אין ספק שהיא לא היתה אמורה להיות מוגשת. אנו סבורים שאין לביה"ד את הסמכות לטפל בזה וגם כי אין בעבירה קלון”.

עו"ד שי אליאס שמייצג גם כן את דני לוי, הוסיף: ”אין תקדים לזה. זאת הפעם הראשונה שעומד דבר כזה לדיון. התקנה בוצעה בספט' 2009 והיום הם רוצים להחיל את זה רטרואקטיבית זה דבר שנתפס בעייני כתמוה, זאת מהומה רבה על לא מהומה ואני מאמין שזה יסתיים בקרוב”.

ציון אמיר ודני לוי. התיק נגד יו&"ר עמותת הפועל פ&"ת נסגר (דרור עינ (צילום: מערכת ONE)
דני לוי היום בדיון (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דני לוי עצמו הגיב בעניין: "אני מברך על החלטת בית הדין כשהוא ראה את כל התמונה והבין שיש לו פה בעיה וצריך לרדת מהנושא הזה. עכשיו יזמינו כל מיני בעלי תפקידים בליגה שיש להם עבר פלילי?”.

בסיט בספק למשחק מול רעננה
בתוך כך, הפועל פ"ת חזרה להתאמן אך באם המושבות לא זכו לבשורות טובות מדי מכיוונו של החלוץ הגנאי, איברהים בסיט, שאמנם שותף למספר דקות בתיקו 0:0 מול הפועל עכו, אך לא התאמן מאחר והוא עדיין סובל ממתיחה חזקה במפשעה ולא ברור אם יוכל לשחק במחזור הבא מול הפועל רעננה.

בסיט (משמאל). לא ברור אם יהיה כשיר לרעננה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
בסיט. (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

חלוץ נוסף של המלאבסים, אלנתן סלמי, שספג מרפק לפניו במהלך המשחק מול עכו, נזקק ל-3 תפרים מעל עינו ולא התאמן אך הוא יהיה כשיר לקראת יום שבת. הקשר, גיא צרפתי, קיבל מנוחה בשל עומס וערך רק ריצה מסביב למגרש.