על רקע ההכנות של הפועל רמת-גן לקראת המשחק החשוב ביותר של המועדון העונה מול הפועל עכו, אוהדי הקבוצה המשיכו הערב (חמישי) את המאבק למניעת פינוי האצטדיון המיתולוגי, המכתש.

בשעות הערב נערכה ישיבת דיירים בשכונת בורוכוב, למרגלות המכתש בגבעתיים בשל פינויה של הפועל ר"ג את המכתש ב-30 ביוני והתחלת הריסתו לטובת פרויקט נדל"ן שיוקם במקומו.

האסיפה הפכה באופן ספונטני להפגנה בה לקחו חלק כ-50 אנשים, והמשטרה הוזמנה למקום כדי לשמור על הסדר. לא היו עצורים, אם כי אחד המפגינים קיבל דו"ח על כך שלא עבר במעבר חצייה.

הדיירים, אוהדי הפועל ר"ג, מבקשים מהמשטרה שתבדוק את נושא הפרויקט שיוקם, בעקבות חשדות לכאורה לטענתם לשחיתות בפרויקט. התושבים מבקשים דחייה של שנה בהריסת המכתש, ובינתיים לחקור את הנושא.

שמוליק מרגיא, נציג האוהדים, אמר ל-ONE: "משהו פה מריח לא טוב. עשינו את ההפגנה כדי שהמשטרה תחקור את נושא הפרויקט עכשיו, ולא בעוד 5 שנים כשיהיה מאוחר מדי וכל תושבי השכונה יסבלו. שהמכתש לא יהיה הולילנד".

על המכתש כמגרש המיתולוגי של הקבוצה אמר מרגיא: "המכתש הוא הבית שלנו. יש פה אנשים שהאבות שלנם בנו את המכתש. קצת התחשבות ורגש. אנחנו נולדנו וגדלנו פה".

אוהדי הפועל ר
אוהדי הפועל ר"ג מפגינים הערב (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

מור גולן בספק לשבת


"אם לא ננצח את עכו נגיע למשחק מול אחי נצרת כאנדרדוג לכל דבר", כך אמרו בהפועל ר"ג. בקבוצה של יובל נעים מצויים בשיא ההכנות לקראת המשחק מול הפועל עכו בשבת בווינטר, בידיעה שתיקו עלול לסבך את הקבוצה במאבקי ההישרדות עם שתי הקבוצות שמתחת לקו האדום, מכבי אחי נצרת והפועל רעננה.

לרשותו של נעים צפוי לעמוד סגל מלא, אם כי מצבו של החלוץ, מור גולן, עדיין לא ברור. גולן קיבל זריקה שאמורה לזרז את ההחלמה מהפציעה בברכו, אלא שהנפיחות באזור גדלה.

אוהדי הפועל ר&
אוהדי הפועל ר&"ג מפגינים (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בקבוצה יעשו את כל המאמצים להכשירו למשחק, אך בשלב זה הוא מצוי בספק גדול. הקשר אנדרה קאלדיירה, שסובל ממתיחה בשריר, צפוי להיות כשיר ולעמוד לרשותו של נעים. החלוץ סרג' איילי לא התאמן עם הקבוצה אחרי שחש לא בטוב. איילי עשוי להיעדר גם מהמשחק מול עכו, מה שעשוי להיות מכה קשה למאמן יובל נעים.

בתוך כך, מפלס המתח בכל מה שקשור לחובות של המועדון לשחקנים ירד ביממה האחרונה, זאת אחרי שהבעלים ירון קוריס שילם למרבית השחקנים את החובות בהתאם להבנות שהושגו עימם לפני כשבועיים.

ניידת בהפגנת אוהדי הפועל ר&
ניידת בהפגנת אוהדי הפועל ר&"ג מול המכתש (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

מדובר בשישה שחקנים שהסכימו לקצץ מהחוב משמעותית ולבוא לקראת הבעלים.

שאר השחקנים צפויים לקבל את החובות, כפי שסוכם ולאחר קיזוז משמעותי, בתחילת השבוע הבא. במועדון מצפים לכמות גדולה של אוהדים במשחק מול עכו. "אנחנו צריכים אותם היום יותר מתמיד. המשחק הזה הוא על החיים ועל המוות", אמרו שחקנים בקבוצה.

ירון קוריס (אלעד ירקון)
ירון קוריס (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE