לא מספיק צרות? איציק קורנפיין (צילום: ספורט 5)
לא מספיק צרות? איציק קורנפיין | צילום: ספורט 5

אם לא מספיקות הצרות של בית"ר ירושלים בגזרה הכלכלית, נוספה בעיה נוספת. הקבוצה קיבלה הבוקר (חמישי) מכתב מיושב ראש הבקרה התקציבית, עופר אורליצקי, שבו מצוין כי בערבויות שלהם לעונה שהסתיימה עדיין חסרים מיליון שקלים שאמורים היו להגיע מהכח רמת גן. על כן, הבקרה דורשת מהמועדון לתבוע את הרמת גנים.

מדובר בעסקה שנערכה בשנה שעברה בין הקבוצות בנוגע לרכישת 20 אחוזים מכרטיסו של טוטו תמוז. כאמור סכום העסקה עמד על 1,600,000 ש"ח כאשר 600,000 ש"ח הועברו מיידית. במועדון הירושלמי שסובל מגירעון של 3,000,000 ש"ח פנו בעבר מספר פעמים להכח בנוגע לחוב ולא זכו לתשובה.

יו"ר הבקרה התקציבית רו"ח עופר אורליצקי התייחס לדברים ואמר לאתר ערוץ הספורט: "על פי החוזה שהיה בין בית"ר להכח ר"ג, ה-20 אחוז מכרטיסו של טוטו תמוז, סכום של כמיליון שקלים, היה צריך להגיע לבית"ר עד תחילת אפריל לכל המאוחר. אני דורש מבית"ר לפתוח בהליכים נגד הכח עמידר ר"ג ולהגיש נגדה תביעה".

"אני מזכיר שמשכורות החודש האחרון לא שולמו ועם הכסף הזה בהחלט יהיה ניתן לשלם את המשכורות. אם בית"ר לא יראו לי שהם מראים סימנים אקטיביים כדי לקבל את הכסף, אגרום להם לתבוע את הכח".

כזכור, קיים כאן לכאורה ניגוד אינטרסים מאחר שבעלי הכח גל יוסף מוזכר כתומך וכיועץ לבית"ר ירושלים והוא זה שחתום על ההסכם המדובר מצד הרמת גנים.

"הכסף אמור להוות את תשלום המשכורות של חודש אפריל ובפרמיות ממרץ", ציין גורם בבית"ר. כאמור, השחקנים לא קיבלו את משכורת חודש אפריל ומהמועדון נמסר בתגובה לנושא: "נעשתה פניה להכח והובטח לנו שהכסף יעבור בימים הקרובים לחשבון המועדון".

אלי כהן. הוא לא יוכל להחתים שחקנים כרגע (צילום: ספורט 5)
אלי כהן. הוא לא יוכל להחתים שחקנים כרגע | צילום: ספורט 5

ואם זה לא מספיק, "מחסני מטבחים" שהיה ספונסר משני פשט את הרגל ולא יעביר 500,000 ש"ח. מי שכן אמור להעביר כסף לבית"ר היא ההתאחדות לכדורגל ובמועדון בונים על כך. בנושא אחר, אלי כהן יטוס לאוקראינה לצפות בשני משחקים בליגה השניה כשהמטרה היא צירוף בלם וחלוץ. המאמן מודע למצב וכרגע הוא לא יוכל להחתים את השחקנים שירצה.