אוהדי בני יהודה (צילום: מערכת ONE)
כבר לא נוהמים לשחקנים שחומי עור. אוהדי בני יהודה | צילום: מערכת ONE

שחקני בני יהודה ת"א מציגים השנה כדורגל ברמה גבוהה. עם זאת, התואר הראשון של המועדון העונה עשוי לבוא דווקא בגלל התנהגות הקהל. הכתומים זכו במקום הראשון בתור הקבוצה ההוגנת ביותר בסיבוב השני בליגת העל.

בני יהודה זוכים בפרס עקב השיפור שחל בקהל שלה, שמתייחס בסבלנות רבה יותר לשחקנים ערבים ושחקנים שחומי עור. ירידה חדה נרשמה גם בתקריות ההסתה שבהם היו מעורבים אוהדי הקבוצה.

בטקס שייערך ביום חמישי במתחם האימונים של הקבוצה בשכונת התקווה, יקבל היו"ר חזי מגן פרס מאת הקרן החדשה לישראל, המפעילה את דו"ח ההגינות. גם האוהדים הכתומים יזכו בפרס – יו"ר ארגון האוהדים יקבל לידיו אמצעי עידוד בשווי אלפי שקלים, הכוללים דגלונים לרכב, חולצות ואגרופוני הצבעה.

אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "הזכייה של הקהל של בני יהודה מוכיחה שלא צריך להיות אלים, לא צריך להשקיע מאמץ בשירים נגד היריבה, אלא עידוד חיובי של הקבוצה שלך נושא פירות ומביא איתו תרומה חיובית לקבוצה. עובדה זו באה לידי ביטוי גם בזכייה זו וגם בתוצאות של בני יהודה העונה. מי שמגיע למגרש עם גישה חיובית זוכה בסופו של עניין גם לתוצאות חיוביות במגרש".

אסי בלדוט, קפטן בני יהודה ת"א: "הקהל שלנו היה בעייתי לפני 10 שנים, וכיום רואים בכל שבוע את העידוד הנפלא וההוגן שלהם. הם הקהל הכי טוב בליגה. אני מודה להם על התמיכה שלהם בנו".