האצטדיון החדש בנתניה - הדמיה
הדמיה של האצטדיון החדש. יהיה מוכן אי פעם? | צילום: מערכת ONE

חדשות רעות למכבי נתניה ולאוהדי הקבוצה שמחכים בקוצר רוח לסיום העבודות באצטדיון החדש: נכון לעכשיו, עבודות הבניה באצטדיון הופסקו ויחודשו ככל הנראה רק בעוד כמה חודשים.

הערב ב-20:50 תארח מכבי נתניה את בית"ר בלעוד משחק מרכזי בקופסא המיושנת. כעת נודע שגם התקוות לארח במגרש חדש, נגוזו - לפחות זמנית.

חברת הבניה "רמט" שניהלה את העבודות במגרש, הודיעה לעיריית נתניה כי נאלצה להרים ידיים ולהחזיר את הפרוייקט. משמעות הדבר - בחודשים הקרובים ייערך מכרז בו חברות בניה יתמודדו על לקיחת המשך בניית המגרש.

בתקופה החדשה לא תתקיים שום עבודה במגרש. דובר עיריית נתניה, קובי ברדה, העדיף להתעלם באלגנטיות מהבעיה ואמר על כך ל-ONE: אין שום חדש בשלב זה בנושא האצטדיון". לעומתו, מנכ"ל החברה לספורט בנתניה, יואב שטראוס, אישר את הדברים ל-ONE ואמר: אני מקווה שהסיפור יסתיים כמה שיותר מהר".

בסביבתו של הבעלים דניאל יאמר, מאוכזבים מאוד מאופן ההתנהלות של הדברים מאחר וכשרכש את המועדון, הובטח לו שהקבוצה תשתדרג ותשחק באצטדיון חדש.

דובר הקבוצה איציק גניש: "אנחנו מקווים שלא יהיה עיכוב נוסף בהקמת האצטדיון כי עיכובים כאלה פוגעים בהתקדמות המקצועית של המועדון ולא עומדים בהבטחות שקיבל דניאל יאמר כשרכש את המועדון מהעירייה".

"אנחנו בטוחים שראש העיר מרים פיירברג איכר תעשה את המיטב והמירב כדי שמכבי נתניה תכנס לאצטדיון החדש במהרה".

אוהדי הקבוצה קצת פחות סובלניים וכמה מהם אמרו ל-ONE: "זה ביזיון. העירייה צריכה להתעורר כבר. לא הגיוני שבשנת 2009 נשחק בכזה מגרש".

גם המאמן לותר מתיאוס, התייחס לקופסא בראיון קודם ל-ONE ואמר: "זה לא איצטדיון לשנת 2009, זה איצטדיון ללפני 50 או 60 שנה. אף פעם לא שיחקתי או עבדתי באיצטדיון כזה".

ומסתבר שלא בכך תמו בעיות הבניה בהקשר למכבי נתניה. ב-1 במרץ היתה אמורה להתחיל בניית מגרשי אימון ע" עיריית נתניה, אך נכון לעכשיו הדבר מתעכב והבניה טרם החלה. כידוע, כבר שנים ארוכות שנתניה מתאמנת ומשחקת באצטדיון הקופסא, מה שבאופן טבעי פוגע מאוד באיכות הדשא שגם ככה לא ברמה גבוהה, בלי לדבר על התנאים הירודים במגרש עצמו.

כזכור, מדובר במתחם מפואר שבנייתו אמורה להסתיים עד סוף השנה האזרחית, והוא יכלול מגרשים מדשא סינתטי, חדר שופטים, חדרי הלבשה ומסאז'ים ותאורת לילה.

עלות בניית המתקן תעמוד על כ-7 מיליון ש"ח. עם זאת, בעיריית נתניה מבהירים כי הבניה תחל בקרוב ומסרו ל ONE: "אנחנו נמצאים בשלבים האחרונים של קבלת היתר הבניה. יש כבר קבלן וחוזה חתום כך שברגע שנקבל את האישור נתחיל בעבודות".