אריק בנאדו - פרופיל  (צילום: עודד קרני)
בנאדו. מכבי היססה הפועל זכתה | צילום: עודד קרני

מוני הראל, אלי טביב וגבי קצרה ממשיכים לחזק את הפועל ת"א ולבנות קבוצה לאליפות. אחרי מיכאל זנדברג ודדי בן דיין, אריק בנאדו סגר היום (רביעי) את תנאיו לעונה אחת בשורות האדומים ומצטרף לסגל החזק של אלי גוטמן.

בימים שכל הבוסים מקצצים ומכניסים את המצב הכלכלי אל כר הדשא, הבוסים של האדומים רצים לאליפות ומתכוננים במרץ. לאחר שמכבי ת"א הודיעה בפה מלא שהיא מעוניינת באריק בנאדו ואף דיברה עם בית"ר ירושלים וכל הדיבורים לא הגיעו לידי מעשים, בהפועל ת"א מייד מיהרו לקפוץ על המציאה וסיכמו עם השחקן במו"מ קצר ואיכותי לשנה אחת.

חובה לציין שחתימתו של בנאדו בהפועל ת"א כפופה לשיחרור מבית"ר ירושלים. זה אולי נושא שנשמע בדרך כלל מורכב, אך הפעם, לאור מצבה של בית"ר, השחרור אמור להיות קל ומהיר ואם זה ייעשה ביממה הקרובה אלי גוטמן ירצה שבנאדו יצטרף מיידית למחנה האימונים של הקבוצה באוסטריה. בנאדו יחליף במרכז ההגנה של הפועל ת"א את אלין טופוזאקוב, שסיים חוזה ושוחרר מהקבוצה.

אריק בנאדו - עוזב את בית"ר לאחר שלוש שנים

הבלם הוותיק החל את דרכו במחלקת הנוער של מכבי חיפה, עד שעלה לבוגרים בשנת 1993, ואף היה חלק מזכייתה באליפות באותה עונה. אחרי עונה אחת, בשנת 1994, עבר למשך שנתיים לבית"ר ירושלים.

בנאדו חזר לקבוצת האם שלו ובשנת 2001 הגיע אברהם גרנט לאימון הקבוצה והעניק את סרט הקפטן לבנאדו. השניים זכו יחד בשתי אליפויות ובעונה לאחר מכן, תחת יצחק שום כמאמן, שיחק בנאדו בפעם הראשונה בקריירה בשלב הבתים של ליגת האלופות.

הבלם שיחק בחיפה עד 2006, אז עבר כמו רבים אחרים לכסף הגדול שהוצע לו בבית"ר ירושלים על ידי ארקדי גאידמק ובשלוש השנים האחרונות בהן הוא שיחק בקבוצה, זכה בנאדו בארבעה תארים - שתי אליפויות ושני גביעים.

אריק בנאדו הוא אחד השחקנים המעוטרים ביותר בישראל. הוא חגג שמונה אליפויות, רובן עם מכבי חיפה, שלוש פעמים הניף את גביע המדינה וזכה שלוש פעמים בגביע הטוטו.

בין השנים 1995 ל-2007 רשם הבלם לא פחות מ-95 הופעות בינלאומיות במדי נבחרת ישראל, אולם לא הצליח להגיע עם הכחולים לבנים להישג משמעותי כמו העפלה לטורניר גדול כמונדיאל או יורו.

בעבקבות הבעיות הכלכליות בבית"ר ירושלים, החלו קבוצות רבות בליגת העל להתעניין בשחקן. מי שהשקיעה מאמצים רבים לצרף את בנאדו היא מכבי ת"א של אלכס שניידר. אולם, פער כספי הפריד בין הצדדים.