כדורגלן בית"ר נלקח למעצר (צילום: ספורט 5)
כדורגלן בית"ר נלקח למעצר | צילום: ספורט 5

שחקן בית"ר ירושלים נעצר לפנות בוקר (שני) לאחר שעל פי החשד שנהג ללא רישיון בתוקף. הכדורגלן נלקח לתחנת המשטרה ביפו כשהוא אזוק בידיו וברגליו, כשהוא מתעקש שלא ידע כי רשיונו פסול. לטענת המשטרה, השחקן חשוד בנוסף כי ניסה להתחזות לאדם אחד לאחר שעוכב עם רכבו.

השחקן הובא תחילה לתחנת המשטרה בת"א, אולם לאחר מכן הועבר לתחנה בפ"ת. הסיבה: בדיקה במסוף המשטרתי העלה כי נגד השחקן עומד צו הבאה לחקירה, זאת לאחר שלא התייצב למתן עדות בעקבות תקרית שאירעה במשחק כדורגל בעבר. מאוחר יותר שוחרר הכדורגלן בערבות עצמית, תוך התחייבות להתייצב למשפט ולחקירה בכל עת שיידרש. בכוונת המשטרה להגיש בימים הקרובים כתב אישום נגד השחקן, על עבירות חמורות של התחזות לאחר הכשלת שוטר ונהיגה ביודעין בזמן פסילה. השחקן יגיע בקרוב לדיון בבית המשפט, והוא צפוי לעונש כבד.

"השוטרים הבחינו בשחקן בעת שנהג ברכב והורו לו לעצור לביקורת שגרתית", נמסר בהודעת המשטרה, "הנ"ל לא נשא עמו תעודות מזהות והתחזה בשם בדוי. אחד השוטרים זיהה אותו בשמו האמיתי. בדיקה העלתה כי הוא נהג בזמן פסילה, וכי הוא דרוש לתחנת פ"ת. בסיום חקירתו הוא שוחרר בערבות והועבר להמשך חקירה בפ"ת".

"ראשית, אני מרגיש חובה להעביר את הצד שלי, הפירסומים בתקשורת לוקים באי דיוקים אשר פוגעים בשמי כאדם ועלולים לפגוע בקריירה שלי כשחקן", אמר השחקן, "אני מודע לגודל האחריות המוטלת על כתפי ועל כך שאני משמש דוגמא לבני הנוער, לכן ברצוני להבהיר כי לא נהגתי ללא רשיון ולא התחזיתי לאדם אחר. הסיבה בגינה נעצרתי היא שלא הופעתי לדיון משפטי עליו כלל לא ידעתי עקב המשחק בין מכבי פ"ת להפועל חיפה לפני כשנתיים".

השחקן המשיך: "טוב יהיה אם יהיו כלי התקשורת אחראיים בהעברת אינפורמציה וייצמדו לעובדות ולא יחפשו באמצעיים פופוליסטיים זולים למשוך את הקוראים, להתחפש לשופטים ולתליינים ועל ידי כך לפגוע בשמם חפים מפשע".

עורך דינו, אורי קינן, הביע את מחאתו על הדרך שבה נעצר השחקן: "אני לא מצליח להבין עד עכשיו מדוע אזקו אותו בידיים וברגליים. מרשי מכחיש שהתחזה לאדם אחר, ולטענתו כלל לא ידע שאין לו רישיון בתוקף". בבית"ר כועסים מאוד. לא רק שהשחקן נעצר כשהוא נוהג ללא רישיון, הוא נהג ברכב שסופק לו על ידי הקבוצה ולא פחות גרוע מכך - כל זה קרה ב-3:00 לפנות בוקר ועוד אחרי המשחק בו הפסידה בית"ר 1:0 לבני יהודה באיצטדיון בלומפילד.

מבית"ר נמסר: "במידה שכל הפרטים שפורסמו בתקשורת אכן נכונים, אנחנו רואים התנהגות והתנהלות זו בחומרה והשחקן יעמוד לדין משמעתי בתוך המועדון".

אלי טביב מחפש מאמן 

עם יתרון של 9 נקודות מעל לקו האדום, כשנותרו 15 נק' בקופה, בבית"ר ירושלים כבר מרגישים שהם יכולים לתכנן את העונה הבאה, למרות אירועי אשתקד. אמש (ראשון) הפסידה בית"ר 1:0 לבני יהודה, אך במועדון מתעסקים בעיקר בזהות המאמן לעונה הבאה. הבעלים אלי טביב התחיל לצמצם את רשימת המועמדים, שעשויים להתמנות לתפקיד במקומו של רוני לוי, שלא צפוי להמשיך. לאתר ערוץ הספורט נודע כי בנוסף למאמן הפועל רעננה מנחם קורצקי, טביב התייעץ עם מקורביו גם לגבי שם נוסף - מרקו בלבול (בני סכנין), אך בסביבתו הדגישו שלא מדובר בסוף פסוק.

רעננה טרם חתמה על חוזה חדש עם מנחם קורצקי, למרות שאשר אלון טען אמש כי ישנן הבנות עם המאמן גם לגבי העונה הבאה. בלבול, שהוביל את סכנין לפלייאוף העליון, ביקש מהמועדון שלא לדבר על המשך ההתקשרות כרגע, דבר שמעלה סימני שאלה.

 "טביב יודע שהקהל בבית"ר ישפוט את המאמן על פי ההצלחות ולא על פי השם שלו", אמר מקורב לבעלים, שסיפר כי טביב ממשיך להתייעץ עם אנשי ספורט לגבי זהות המאמן הבא. הבוקר, נודע לאתר ערוץ הספורט שגם דוד אמסלם נמצא בדרך החוצה. עוזר המאמן, שמקורב מאוד לרוני לוי ונהנה משיתוף הפעולה עימו, צפוי שלא להמשיך במועדון אם הבעלים לא יחזור בו בעניין רוני לוי. גם מנהל הקבוצה, מנחם נידם, עשוי לעזוב.

בתוך כך, לאחר חודשים ארוכים של נתק בין העמותה לבין אלי טביב, התקיימה היום פגישה חיובית מאוד בין נציגי העמותה לבעלים. נציגי העמותה יצאו מהפגישה ברוח חיובית מאוד והתרשמו שבראש המועדון עומד אדם אחראי שדואג לקבוצה ולהצלחתה. נציגי העמותה מבינים מטביב כי הוא נחוש להשקיע בצורה שפויה ולטווח ארוך וזאת על מנת שאוהדי בית"ר יהיו שבעי רצון ובכדי לספק להם נחת ורגעי אושר מהקבוצה בעונת המשחקים הבאה. הצדדים החליטו לצאת לדרך חדשה של שיתוף פעולה מלא ומעורבות מלאה של העמותה בנעשה במועדון. בימים הקרובים יתקיימו פגישות נוספות, בין השאר על מנת להיערך לעונה הבאה.

 

מי שכן התייחס להפסד לבני יהודה היה דור מלול. "זה מאוד מאכזב כי ציפינו יותר מעצמנו", אמר מלול בסיום, "נגד מכבי פ"ת הדברים הלכו לנו יותר חלק. גם במחצית הראשונה מול בני יהודה יכולנו להבקיע שלושה שערים. המשחק היה שקול, הם השכילו לכבוש ואנחנו לא. אנחנו לא מנסים לחפש אשמים, נמשיך הלאה". גורם בקבוצה הוסיף: "אנחנו רק תשע נקודות מהקו האדום, דברים כבר קרו בכדורגל". השחקנים זכו לקללות מהאוהדים בסיום, כנראה בשל העוינות שלהם לאקס יוסי אבוקסיס.

בעניין אחר, בבית"ר החליטו לתבוע את חברת האוטובוסים, משום שלטענת ראשי המועדון לא שלחה בזמן את האוטובוס שיאסוף את השחקנים מבית וגן לבלומפילד אמש, דבר שאילץ את השחקנים להגיע למשחק ברכביהם הפרטיים. טביב זעם על האירוע והחליט שבית"ר לא תעבוד יותר עם חברת הנסיעות בשל התקרית. "איפה נשמע דבר כזה שמועדון בסדר גודל של בית"ר יתנהל כמו בליגה ג' ושחקנים יבואו ברכבים הפרטיים למשחק ליגה. אחר כך עוד רוצים שנשחק טוב ושהראש יהיה בכדורגל", אמר אחד השחקנים. בתוך כך, בית"ר תעמוד לדין על התפרעות אוהדים והתנהגות בלתי הולמת של אוהדים, שהשליכו מצית ושקית גרעינים לדשא.