הלם ודממה. כך בשתי מילים אפשר היה לתאר את מה שהתרחש בחדר ההלבשה של מכבי חיפה מיד בסיום משחק ההפסד 2:1 להפועל ר"ג בשמינית גמר גביע המדינה. אם עד היום התרגלנו שחיפה נכנסת למשבר בפברואר, הרי שעכשיו ברור שהמשבר פשוט איחר בחודש.

וחיפה אכן במשבר. דווקא ברגעים כאלה מצפים במועדון מהשחקנים הבכירים ומהקפטן, יניב קטן, לקחת את המושכות ביידים, לאסוף את השברים ולנסות לשמור על האליפות.

מי שחושב שבגלל שני ההפסדים האחרונים, לסכנין ולר"ג, מעמדו של אלישע לוי התערער, טועה ומטעה. לוי הוא האיש הבטוח ביותר בקבוצה לעונה הבאה וגם, חלילה מבחינתו, אובדן אליפות לא יביא לסיום הפרק שלו בחיפה.

ראשי מכבי חיפה, כמו המאמן, יודעים היטב שיש להיערך בצורה שונה בעונה הבאה בכל מה שנוגע לסגל השחקנים שבימים אלה כורעים תחת העומס שהצטבר ותחת הלחץ הגדול שיש על הקבוצה.

חיפה עדיין עם שמונה נקודות יתרון על הפועל ת"א וכדי לשמור על האליפות היא תהיה חייבת לנצח ביום ראשון את הפועל פ"ת בליגה.

עד אז היא תנסה לשקם את רשימת הפצועים שיש לה, ביניהם ניתן למצוא את בירם כיאל, שי מימון, אייל משומר, גוסטבו בוקולי, פיטר מסיללה, אייל גולסה, ג'ון קולמה, עלי עותמן ויניב קטן.

אלישע מתדרך את קטן. מי ירים את חיפה? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע מתדרך את קטן. מי ירים את חיפה? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ללא ספק מדובר ברשימה ארוכה של שחקנים שעשו השנה מאמץ גדול ביותר בכל המסגרות. עכשיו, כאשר לחיפה נותר להיאבק רק על האליפות - בקבוצה מאמינים שאם יהיה שקט וריכוז ניתן יהיה לשמור עליה.

קטן עצמו סיפר על תחושותיו לאתר הרשמי של הקבוצה: "ההפסד בגביע התקבל באכזבה גדולה אצלנו ואנו מודעים לכך שאיכזבנו את הצוות המקצועי, ההנהלה והאוהדים. כרגע הגביע הוא היסטוריה ואין לנו אפשרות לתקן".

"מעתה ואילך נתמקד בליגה ובמאבק האליפות וכבר ביום ראשון מצפה לנו משחק סופר-חשוב מול הפועל פ"ת שלא תגיע כדי להקל עלינו. אני מצפה שהקהל הנפלא שלנו המלווה אותנו לכל מקום, גם כאשר בדרך קורות לנו תקלות מהסוג של אתמול, ימשיך להבין שאנו זקוקים לו ויהיה איתנו במשחק החשוב הזה ובהמשך משחקי הליגה".

אחד השחקנים היטיב לבטא את התחושה כשאמר: "שיחקנו בצורה מבישה ולא היינו ראויים לנצח. אנחנו כבר חודש ימים לא משחקים טוב ומול ר"ג זה היה השיא מבחינתנו. קיבלנו סטירה מצלצלת, אבל אסור לנו לאבד את האליפות. כל קבוצה היתה מתחלפת איתנו, אבל כדי שניקח אליפות נהיה חייבים לחזור ולהיות מגובשים כפי שהיינו עד לפני חודש".

שחקני הקבוצה זכו למנוחה ויחזרו מחר לפעילות. הבלם, דקל קינן, יחזור מהשעיה עקב צבירת כרטיסים צהובים וישחק על חשבון ג'ורג טשיירה שהורחק מול הפועל פ"ת.