מכבי ת"א ביססה את עצמה הערב (שבת) במקום השלישי בליגת העל לאחר 0:1 בדרבי הקטן של ת"א על בני יהודה שבמקום הרביעי. הצהובים פתחו פער של 6 נקודות מהזהובים והם רחוקים רק 3 נקודות מהפועל ת"א שבמקום השני.

את השער היחיד במשחק, שהיה חלש בפתיחתו והשתפר בהמשך, אך לא התעלה לרמה גבוהה לאורך 90 הדקות, כבש יוסי שבחון בדקה ה-30, מבישול של איביצה אילייב.

המאמן המנצח, אבי נמני, אמר בסיום המשחק: "הניצחון הערב היה אחד החשובים שהיו לנו כי הצלחנו להירגע, לברוח מבני יהודה ולפתוח ממנה פער של שש נקודות ומשאר הקבוצות פער של שמונה נקודות. השחקנים נתנו מעל ומעבר, הם היו עייפים מיום רביעי ונתנו מאמץ עילאי. הקרדיט הוא לשחקנים ולא לאף אחד אחר, הם נתנו מאמץ מיוחד ואני שמח מאוד בשבילם".

המאמן התייחס גם לרונלד ראלדס, שהיה מצויין במשחק, ואמר: "אנחנו מרוצים מראלדס, אבל אני חושב שכל הקבוצה נתנה תצוגה טובה מאוד והגיעה עם רוח לחימה. הגענו להרבה הזדמנויות שהיינו צריכים לנצל והיינו יכולים לעשות את המשחק קל יותר. צריך לקחת בחשבון ששיחקנו מול קבוצה חזקה, בני יהודה יריבה הוגנת וברמה שווה אלינו. אני שמח על הניצחון הזה".

לשאלה איך ממשיכים את המומנטום אמר נמני: "נמשיך לעבוד קשה ולהתכונן למשחק הבא כי לכל משחק יש משמעות גדולה. נבוא מוכנים כדי לעשות כמה שפחות טעויות".

אבי נמני וגיז´רמו ישראלביץ´ בסיום (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני וגיז´רמו ישראלביץ´ בסיום (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

תמיר כחלון, שהיה מהמצטיינים במכבי למרות החמצה גדולה, אמר בסיום: "זה ניצחון חשוב מאוד. באנו ונתנו 200 אחוז, כל שחקן נתן את כל מה שהיה יכול. בני יהודה היא קבוצה שנמצאת מאחורינו ולכן היה חשוב לנצח, ועכשיו הלאה, למשחק הבא".

אבי נמני (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

על כך שכשהם מגיעים לבלומפילד הם לא מפסידים אמר הקשר: "בכל משחק אנחנו רוצים לנצח. קל לנו בבלומפילד כי הקהל נותן לנו דחיפה. ברגע שאין לך אוויר, אתה שומע את השאגות מהיציע ואתה מתמלא בחזרה. לכל משחק יש את התכונות שלו, יש משחקים בהם כשאתה מבקיע אתה הולך קצת אחורה. זה קורה, אנחנו משתדלים לתת גם את הגול השני ולסגור את המשחק".

תמיר כחלון מול בני יהודה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
תמיר כחלון מול בני יהודה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

על השאלה האם אפשר לפנטז על הישגים העונה אמר כחלון: "לפנטז זה תמיד טוב, אבל אנחנו צריכים לנצח כל משחק כדי לראות את עצמנו בדרך למטרות האלה".

גיא לוזון: היה משחק ששווה תיקו
המאמן המפסיד, גיא לוזון, אמר בסיום: "בסך הכל היה פה משחק שווה כוחות. הוא התנהל ברובו במרכז השדה. שתי הקבוצות רצו מאוד ונראו נחושות מאוד, מכבי הבקיעו במצב נייח וניצחו".

"הבסיס שלנו הוא מוטיבציה וזה צריך להיות הבסיס בכל משחק, אם נביא לכל משחק את המוטיבציה, הלחימה והנחישות, אז הדברים בצד ההתקפי יידבקו. הערב נתקלנו בקבוצה שעשתה הגנה יוצאת מן הכלל וסגרה אותנו נכון, מכבי מנעה מאיתנו הזדמנויות לכבוש, אבל גם אנחנו עשינו את זה. היה משחק ששווה תיקו, אבל מכבי ניצחה וכל הכבוד להם".

גיא לוזון וספסל בני יהודה. ינסו לצאת לדרך חדשה מול סכנין (קובי אלי (צילום: מערכת ONE)
גיא לוזון וספסל בני יהודה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

על אי ההצלחה מול ארבע הגדולות בליגה אמר לוזון: "אנחנו לא צריכים להתעסק בזה, צריך לשפר את הצד ההתקפי ולהתעסק באיך ליצור הזדמנויות ולהגיע למצבים ועם זאת להמשיך במשחק הגנה עיקש, מה שהבאנו הערב ולא היה בחודש האחרון. כל השחקנים מאוד התאמצו והשתדלו. הם רצו, אבל הפעם זה הלך פחות טוב, בשבוע הבא יילך טוב יותר".