אבי לוזון מצלם ברומא (צילום: רויטרס)
צ'אבי תזוז, אתה מפריע ללוזון לצלם את הגביע | צילום: רויטרס

הכדורגל הישראלי הוא המוביל בעולם. המתקנים שלנו הם הטובים ביותר. השחקנים שלנו הם החרוצים ביותר. המאמנים צעירים ואמיצים. הקהל מעודד בתקופות הקשות ומעורר גאווה בתקופות היפות.

האיש החזק בכדורגל הישראלי, וזה שהוביל את השינוי, הוא אבי לוזון בעל החזון. הוא גם האיש ששם אותו על המפה (רק בספורט, לא בהכל – על זה אחראית הממשלה הנהדרת שלנו). ביום שנכנס אדון לוזון לתפקיד היו"ר הוא הודיע שהוא עומד לערוך שינויים מקיפים ודרמטיים ואכן, שנתיים אחרי שנכנס לתפקיד - יש להתאחדות אתר אינטרנט מכובד וחדשני.

וזו רק ההתחלה.

אבי לוזון מצלם את הגביע (צילום: רויטרס)
הנה, זה מגיע, תנו לאבי לצלם את הגביע | צילום: רויטרס

הנבחרת שלנו עולה לכל טורניר גדול. הליגה המעולה שלנו גדלה וקבוצות נהדרות כמו הפועל ר"ג ורעננה ישחקו בשנה הבאה בליגת העל. הקבוצות המעולות מביאות עמן את המגרשים המדהימים שלהם, שיחד עם האורווה של מכבי פ"ת (הקבוצה שאותה אהד לוזון לפני שהפך ליו"ר, מאז הוא נייטרלי לחלוטין) מעודדים את הציבור להגיע ולצפות בכדורגל. ומה נגיד על השופטים של לוזון? הם כבר לא בני זונות. למעשה, לא רחוק היום שבקפריסין יזמינו שופטים ישראלים להעביר את הדרבי הגדול של ניקוסיה.

באירופה זיהו את הפוטנציאל של לוזון ומינו אותו לוועד הפועל של אופ"א, גוף הכדורגל הבכיר של אירופה. אחרי שתיקן את כל חוליי הכדורגל הישראלי יכול עכשיו היו"ר להתרכז במטרה הבאה שלו, שיפור הכדורגל האירופי המיושן.

בזכות המעמד שצבר לו (בצדק גמור) באירופה קיבל היו"ר את הכבוד מעורר הקנאה של לשבת באחד המקומות הכי טובים באולימפיקו ברומא ביום רביעי האחרון במהלך גמר ליגת האלופות של ברצלונה מול מנצ'סטר יונייטד. אל תתפלאו אם בקרוב תראו את סולי צמח וליאור אסולין מככב במדי הכחולים-אדומים של בארסה.

איזה כיף לראות את אבי לוזון. האיש והאגדה, עומד מאחורי צ'אבי ומצלם את הרגע הנהדר לו היה שותף כעסקן אירופי בכיר. מגיע לו. מפרגנים. מסתבר שהדג מסריח מהראש, אפילו כשיש לו ריח נפלא.