זה לא היה שונה ממה שראינו עד עכשיו בליגת העל. הפועל תל אביב המשיכה הערב (שבת) במסע הניצחונות הגדולים שלה מול הפועל ר"ג, שמלכתחילה לא ציפתה לזכות בנקודות. האדומים דילגו בקלילות מעל המשוכה עם ניצחון 0:3 שהיה השמיני ברציפות שלהם.

מתחילת השנה מדברים בקבוצה על חוד ההתקפה המפחיד שלה, אלה שהפעם דווקא שחקני ההגנה עשו את העבודה על הצד הטוב ביותר.

בדקה ה-23 היה זה דדי בן דיין שנגח מקרוב את השער הראשון והוריד את מפלס הלחץ של הקבוצה, שעד אותן דקות נראתה מהוססת וקצת אנמית.

דקה לפני סיום המחצית הראשונה נגע אסי דומב בידו בתוך הרחבה והפועל זכתה בכדור עונשין מ-11 מטר. אניימה ניגש לבעוט ואצל הניגרי אין אפס. פצצה לרשת.

המחצית השניה כבר היתה הרבה יותר רגועה עבור הקבוצה מתל אביב ודגלאס דה סילבה סידר לגוטמן עוד חיוך גדול עם שער שלישי בדקה ה-53. שחקני סגנית המוליכה היו יכולים להרעיד את הרשת של איתי ארקין הצעיר עוד מספר פעמים אבל הסתפקו "במועט".

הפועל חוגגת את השער של דה סילבה. תוצר של שיטה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ת"א חוגגים בווינטר (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הירוקים יתמודדו מול הפועל חיפה בדרבי ביום שני ויום לאחר מכן תשלים הפועל ת"א את משחקה מול הפועל עכו, אותו משחק שנדחה בבשל תנאי מזג אוויר קשים.

רגע לפני המשחק נערך טקס פרידה לבן לוז, כדורגלן הפועל רמת גן שגם שיחק בעונה שעברה בהפועל תל אביב. לוז נפצע לפני מספר שבועות ונאלץ לפרוש מכדורגל. הוא זכה לחולצה של הפועל ר"ג וגביע הוקרה מהפועל ת"א.

טקס הפרידה לבן לוז לפני המשחק (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
טקס הפרידה לבן לוז לפני המשחק (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


שופט המשחק אלי חכמון שרק את השריקה הראשונה למשחק והוציא את שתי הקבוצות לדרך באצטדיון ווינטר.

בדקה ה-5 כמעט והפתעה גדולה כשסרג' איילי ניצל טעות לא אופיינית בהגנת האדומים ומצא את עצמו לבד מול אניימה, אבל כמעט כמו בכל העונה, שוב ידו של אניימה היתה על העליונה.

סרג´ איילי מנסה להכניע את אניימה ללא הצלחה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
סרג´ איילי מנסה להכניע את אניימה ללא הצלחה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

למעט ההזדמנות הזאת, שתי הקבוצות נראו מהוססות, ניסו להניע את הכדור במרכז השדה ולנסות לפצח את מערך הקבוצה היריבה.

דקה 23 - 0:1 להפועל תל אביב - כדור קרן נפלא של נאתכו מצא את הראש של דה סילבה. הבלם הברזילאי הוריד בנגיחת המשך את הכדור לעברו של בן דיין שממש מקו השער המשיך בנגיחה פנימה.

אניימה חוגג עם בן דיין. בהפועל יתגעגעו אליו  (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אניימה חוגג עם בן דיין בווינטר (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אחרי השער השתלטו האדומים (ששיחקו בשחור דווקא) על מרכז השדה ולאט לאט ניתן היה להתחיל לראות את ההבדלים ברמה שבין הקבוצות. ידין ונאתכו, שני המנועים במרכז השדה של הפועל החלו לשלוח את השחקנים קדימה ותחושה של שער נוסף היה באוויר.

ערן זהבי מנסה כוחו בבעיטה מרחוק (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ערן זהבי מנסה כוחו בבעיטה מרחוק (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

שחקני הפועל ת"א אמנם ניסו וניסו אבל לא ממש הצליחו לאיים על שערו של ארקין. לעיתים היה נדמה כי שחקני הפועל ת"א נגררים אחרי קצב המשחק האיטי של שחקני הקבוצה המארחת.

שחקני הפועל רצו לכבוש את השער השני לפני סיום המחצית הראשונה והיו קרובים לזה בדקה ה-44 כשעוד התקפה מבית היוצר של שכטר ורמוט סיפקו את ההזדמנות, בסיומה בעט האחרון לקורת שערו של ארקין. האוהדים שהגיעו למגרש אמנם התאכזבו מההחמצה, אבל מהר מאוד שכחו אותה.

אניימה. &"רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אניימה בועט את פנדל פנימה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

דקה 45 - 0:2 להפועל תל אביב - אסי דומב נגע בכדור בידו בתוך הרחבה וחכמון שרק והורה עלה הנקודה הלבנה. אניימה עשה את כל הדרך מהשער שלו לשרחבה של ארקין כדי לבעוט חזק לפינה הגבוה ולהעלות את הקבוצה שלו ליתרון בן שני שערים.

דה סילבה נוגח את השלישי להפועל, דומב רק מסתכל (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
דה סילבה נוגח את השלישי להפועל, דומב רק מסתכל (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


עם פתיחת החלק השני של המשחק ערך יובל נעים חילוף אחד כשהוריד לספסל את מור גולן והעלה במקומו את ג'ורג' דאטורו במטה לחזק במשהו את החלק הקידמי של קבוצתו.

דקה 53 - 0:3 להפועל ת"א - עוד התקפה מסודרת של האדומים בסיומה הגביה ורמוט את הכדור ודה סילבה, מבלי שאף אחד מפריע לו, נגח את השלישי.

ורמוט. בלתי ניתן לעצירה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ורמוט מוציא את הקבוצה שלו קדימה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

המשחק הלך והידרדר מבחינת הרמה שלו, ואפשר היה להבין את שתי הקבוצות. הפועל רמת גן מצידה רצתה רק לסיים את המשחק כמה שיותר מהר ואילו האדומים, שיודעים כי ביום שלישי מצפה להם משחק ההשלמה מול הפועל עכו לא רצו "לשרוף" את כל הכוח.

כשלוח התוצאות (שלא קיים בווינטר...) דיווח על התוצאה אחרי 53 דקות והיה ברור שהמשחק גמור, ניסו הקבוצות רק להעביר את הכדור מרגל לרגל ולחכות שהשעון יזוז יותר מהר.

אלי טביב וגבי קצרה ביציעי ווינטר. יכולים להיות מרוצים (רועי גלדסטו (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב וגבי קצרה ביציעי ווינטר. יכולים להיות מרוצים (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-69 הזכיר תומר תייר למי ששכח איזה רגל חזקה יש לו ושלח כדור אדיר מ-25 מטר לעברו של אניימה. השוער הניגרי זינק כחתול והדף את הכדור לקרן שלא נוצלה.

בדקה ה-82 היה רגע האושר היחיד של רמת גן, אם כי הוא היה קצר מאוד. אסי דומב נגח והצליח לעשות מה שרוב הקבוצות לא הצליחו לעשות העונה והכניע את אניימה. לצערו של דומב החגיגה היתה מוקדמת והשער נפל בטענת נבדל מוצדקת.

_OBJ

  

הפועל ת"א: וינסנט אניימה, עומרי קנדה, וואליד באדיר, דגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, אביחי ידין (זוראב מנטשאשוולי 75), ביברס נאתכו, גילי ורמוט, ערן זהבי (מיכאל זנדברג 65), איתי שכטר וסמואל יבואה (ויקטור מערי 80).

הפועל ר"ג: איתי ארקין, קובי מוסא, וויליאם סוארז, אסי דומב, תמיר בן עמי, שי חדד (אלי לוי 60), הרוויה קובצ'ביץ, תומר תייר, קובי חסן, מור גולן (ג'ורג' דאטורו 46) וסרג' איילי.