ללא ארבעה משחקני ההרכב שלה, עדן בן בסט וירו בלו המורחקים, ואוהד כהן ויוסי דורה הפצועים, תצא הערב (שבת) ב-19:00 הפועל חיפה לאחד המשחקים החשובים שלה העונה, כאשר תתמודד מול מכבי פ"ת.

לשתי הקבוצות יש שאיפות שונות: פ"ת לוטשת עיניים לעבר הפלייאוף העליון וחיפה לפלייאוף המרכזי. בשורות הפועל חיפה יודעים היטב שהפסד ישלח את הקבוצה למאבקים בפלייאוף התחתון, מה שעשוי להכניס את המועדון ללחץ מיותר.

כזכור, היה זה הבעלים יואב כץ שערב פתיחת העונה הצהיר על מקומות 3-5. מאז אותה הצהרה עבר זמן לא מועט וחיפה איבדה לא מעט נקודות עד שהגיעה למצב אליו נקלעה לאחרונה.

בהרכב צפויים מספר שינויים לעומת ההרכב שפתח במשחק הליגה נגד הפועל תל אביב. אושרי רואש תוכנן לשחק בעמדת הבלם על חשבון עודד אלקיים, אך הוא הושעה עד יום שני בעקבות ראיון למקומון חיפני בו מתח ביקורת על הבעלים, יואב כץ, ואלקיים ישחק במקומו.

שחקני הפועל חיפה. חייבים ניצחון בפ"ת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל חיפה. חייבים ניצחון בפ"ת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אלקיים ישחק לצידו של סביטי ליפניה, שבמהלך השבוע היה מועמד לרדת לספסל, אבל במחשבה שניה של הצוות המקצועי הוחלט שלא לוותר עליו, למרות האכזבה העצומה מיכולתו בתקופה האחרונה.

רן אבוקרט, שהמו"מ איתו נמצא במבוי סתום, יחזור להרכב אחרי תקופה ארוכה כמו גם הישאם כיוואן. בהיעדרם של בלו ובן בסט משימת מלאכת השערים תוטל מן הסתם על ערן לוי ואמיר אבו ניל הצעיר. רוי לימה יחזור לספסל והזר השני, לבאן חמלדזה, ימשיך לספור על הספסל את הדקות עד תום העונה.

ערן לוי. מלאכת כיבוש השערים תוטל עליו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ערן לוי. מלאכת כיבוש השערים תוטל עליו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: עומרי אלון, חי בן לולו, סביטי ליפניה, עודד אלקיים, אייל טרטצקי, גל אראל, בראיין גרסיץ', רן אבוקרט, הישאם כיוואן, ערן לוי, אמיר אבו ניל.

טל בן חיים וטריאנוב בהרכב של פרדי דוד
מכבי פ"ת השלימה את הכנותיה לקראת משחקה הביתי מול הפועל חיפה של שלומי דורה. לאחר הניצחון 1:3 על בני לוד בגביע המדינה ביום שלישי רוצים המלאבסים לשוב למסלול הניצחונות גם במסגרת הליגה ולהשכיח את ההפסד 2:0 לבני יהודה במחזור הקודם.

במועדון מאם המושבות יודעים כי המשחק מול החיפאים יהיה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלהם לנסות ולהתברג בפלייאוף העליון, והם ינסו לרשום ניצחון חשוב מול הקהל הביתי. דוד מתכוון להמשיך באותה שיטת המשחק שהביאה לו את הניצחון על בני לוד, אם כי מסתמנים שני שינויים בהרכב הפותח.

טל בן חיים. לא יוכל לשחק מול סכנין (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים מול עמנואל מתיאס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דני פרדה, שהוחלף כבר במחצית הראשונה בלוד, ירד לספסל המחליפים ואת מקומו בהרכב יתפוס המקדוני, ואנצ'ו טריאנוב, כאשר לצידו ימשיך לקבל את הקרדיט נבויסה מרינקוביץ' המרשים, שכבש צמד שערים בניצחון ביום שלישי.

פרדי דוד (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

שינוי נוסף יתבצע בחלק הקדמי, כאשר דובב גבאי ירד לספסל לטובת טל בן חיים, שעלה כמחליף במשחק הגביע והביא לתפנית במשחק עם מספר פעולות אישיות ושני בישולים.

בלם הקבוצה, אבי יחיאל, עזב את האימון לקראת סיומו מאחר והוא סובל ממוגלה בציפורן ברגלו ולא רצה לייצר לחץ מיותר. בכל מיקרה, לא מדובר בפציעה שתגרום להיעדרותו מהמגרשים והוא צפוי לשמור על מקומו בהרכב.

אבי יחיאל. עובר לווסרמיל (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אסולין לוחץ על יחיאל (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

ההעפלה לרבע גמר גביע המדינה מוקדם יותר השבוע יצרה ביטחון עצמי בקרב השחקנים בפ"ת ואבי יחיאל התייחס למשחק בשבת באומרו: "המשחק מול הפועל חיפה זו אולי ההזדמנות האחרונה שלנו לנסות ולהשיג את השישייה הראשונה בטבלה, נעשה את המאמצים לסיים הכי גבוה שאפשר ולכן עבורנו יש למשחק הזה חשיבות גבוהה".

הרכב משוער: דרגוסלב יבריץ', אורי אוזן, אבי יחיאל, מוראד מגמאדוב, ניצן דמארי, קובי גנון, אסי משיח, ואנצ'ו טריאנוב, נבויסה מרינקוביץ', טל בן חיים ועומר דמארי.