פיני בלילי. חתם בבני יהודה לשנתיים (צילום: מערכת ONE)
פיני בלילי. חתם בבני יהודה לשנתיים | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: בני יהודה צירפה לשורותיה את החלוץ, פיני בלילי, ולמעשה עשתה את הרכישה המשמעותית הראשונה שלה לקראת המסע האירופי וכמובן לקראת עונת 2010/11.

המאמן, דרור קשטן, החליט שהוא מעוניין בחלוץ ולאחר משא ומתן שקט, החליטו שני הצדדים לשתף פעולה.

בלילי שיחגוג ב-18 ביוני יום הולדת 31, סיים למעשה שבע שנים מלאות בקבוצות כדורגל טורקיות ביניהן: איסטנבולספור, קייסריספור, סיבאספור ואנטליהספור וכעת בעקבות המצב הבטחוני וכמובן לחץ מהמשפחה הרגיש שהגיע הזמן לשוב הביתה.

הזהובים לא היו היחידים במירוץ אחר החלוץ, כאשר גם הפועל פ"ת חיזרה אחריו, אך לבסוף החליט בלילי להסכים להצעתה של הקבוצה משכונת התקווה. בני יהודה תערוך היום אימון נוסף כחלק מההכנה למשחק הראשון במסגרת הליגה האירופית, שייערך ב-1.7.

פיני בלילי אמר לכתבתנו, תמר ריפל: “אני שמח להגיע למועדון גדול כמו בני יהודה ואני אעשה את המיטב כדי שבני יהודה תזכה בכמה שיותר תארים. המטרה שלי היא להחזיר אותם לימים היפים שלהם".

האיחוד עם דרור קשטן
פיני בלילי החל את דרכו המחלקת הנוער של הפועל תל אביב אולם כשסיים את גיל הנוער הוא עבר להשתפשף בשמשון תל אביב. אחרי עונה אחת בשמשון, חזר להפועל תל אביב וביחד עם דרור קשטן זכה בדאבל אדום. בלילי כונה באותם ימים כאחד מ"תינוקות קשטן" יחד עם כפיר אודי, סלים טועמה ועומרי אפק.

קשטן מגיע לאימון (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן. מתאחד עם פיני בלילי בבני יהודה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בלילי היה גם חלק מהמסע המופלא של האדומים בגביע אופ"א ולאחר מכן עבר לטורקיה. ב-2004 עבר לקבוצת איסטנבולספור, שהיא הקבוצה הרביעית בגודלה בעיר הטורקית, אחרי פנרבחצ'ה, גלאטסראיי ובשיקטאש. אחרי עונה אחת עבר לקייסריספור שם שיתף פעולה עם סלים טועמה.

מקייסרי עבר בלילי לתחנה הבאה בטורקיה ונחת בסיבאספור שם היה אחד הכוכבים הגדולים והוביל אותה לעונה הגדולה ביותר בקריירה שלה, בסיומה גם זכו בכרטיס הנכסף למשחקי גביע אופ"א.

פיני בלילי. חוזר לישראל אחרי שנים מוצלחות בטורקיה (צילום: מערכת ONE)
פיני בלילי. חוזר לישראל אחרי שנים מוצלחות בטורקיה | צילום: מערכת ONE

בתחילת השנה, ואחרי 7 שנים בטורקיה, קיבל בלילי אזרחות טורקית והשתלב בחברה המקומית בצורה מדהימה ואף למד את השפה המקומית. הוא עבר לאנטליהספור אבל בגלל מיעוט דקות שם החליטו בקבוצה לוותר על שירותיו.