מועמר אל קדאפי. יסייע לבני סכנין? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מועמר אל קדאפי. יסייע לבני סכנין? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מה לא עושים בשביל הכסף. בני סכנין, שסובלת מתחילת העונה מבעיות כספיות ובקושי מעמידה את תקציב המינימום שמבקשת הבקרה התקציבית, לא מתביישת לבקש סיוע מרחוק. הפעם בקשת הסיוע של סכנין הגיעה למקום לא צפוי, מההתאחדות הלובית בכדורגל.

בעבר נהנתה בני סכנין מסיוע כספי לא מבוטל מהוועד האולימפי הקטרי וכאות הוקרה למדינה העשירה בנפט, נקרא אצטדיונה הביתי של סכנין "דוחא" שהוקם בכספים שגייס חבר הכנסת אחמד טיבי.

ביום חמישי שעבר נסע ראש עיריית סכנין, מאזן גנאים, עם משלחת שכוללת חברי כנסת ערביים, וכמה ראשי ערים ומועצות ערביות ללוב, לביקור היסטורי ראשון מסוגו בין שתי המדינות ואפילו בין משלחת ערביי ישראל ללוב.

הנהלת בני סכנין ניצלה את הביקור הזה ואת שהותו של גנאים שם כדי שיעביר מכתב לאחראי על הנבחרות ואחד מראשי ההתאחדות הלובית בכדורגל, עבד אלמגיד אלקמישי.

במכתב נרשם פירוט על ההיסטוריה של הקבוצה ועל כך שהוא מייצגת את המגזר הערבי ועל הקשיים שהיא נתקלת בהם כל תחילת עונה, כמו העובדה שהקבוצה זכתה בעבר גם בגבע המדינה (ב-2004). במכתב הוגשה בקשה לתמוך בקבוצה בכל התחומים מבחינה כספית.

מי שעומד כיום בראש ההתאחדות לכדורגל בלוב הוא לא אחר מאשר סעד אל קדאפי, בנו של שליט לוב מועמר אל קדאפי. אגב, משרד החוץ לא הכריז על לוב כמדינה עוינת וכל חברי המשלחת שנסעו לשם קבלו אישור לכך.

מאזן גנאים.  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מאזן גנאים. הגיש את הבקשה מטעם קבוצת בני סכנין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חיים בנון מתקרב לחתימה לשלוש שנים בקבוצה
בינתיים בארץ, הקבוצה ערכה אימון כאשר כל הסגל הקבוצה התאמן כרגיל באווירה רגועה וחייכנית. שיחת היום באימון היתה הניצחון הגדול של הפועל ת"א על מכבי חיפה והמהפך בראש טבלת ליגת העל כאשר כולם ניתחו את המשחק מכל הזוויות.

ככל הנראה, המאמן מרקו בלבול, ייתן לרוב שחקני הספסל שלא קיבלו עד עכשיו דקות משחק לשחק נגד מכבי נתניה בשבת הבאה. רוב שחקני ההרכב הקבועים לא ישחקו וסכנין תופיע בהרכב נטול שמות.

חיים בנון באימון סכנין. גמר את העונה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
חיים בנון. אמור להמשיך עוד שלוש עונות בקבוצה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קשר הקבוצה, חיים בנון נפגש עם יו"ר הקבוצה, חסן אבו סאלח, שהציע לו חוזה לשלוש שנים בקבוצה, בנון אמור לחשוב על ההצעה ולהחזיר תשובה בימים הקרובים. בין שני הצדדים אין הרבה הפרש ולמרות שלבנון יש כמה הצעות מקבוצות אחרות, ככל הנראה הוא יחתום בסכנין לשלוש שנים.

בלבול מעוניין להשאיר בקבוצה גם את החלוץ, רן יצחק, שכבש בשני המשחקים האחרונים של הקבוצה. יצחק עצמו מעוניין להמשיך בסכנין עוד עונה.  מי שייפרדו מהקבוצה יהיו שני הזרים ג'ורג' צ'טקוביץ' וג'אקו ערפאת שלא מקבל דקות משחק כבר כמה משחקים וסכנין תחתים שני חלוצים זרים במקומם.