קומאץ' ואילייב (צילום: אור שפונדר, מערכת ONE)
קומאץ´ ואילייב. ישתפו פעולה במכבי | צילום: אור שפונדר, מערכת ONE

איביצה אילייב, הסרבי שהגיע למכבי ת"א חתם על חוזה לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת. הקשר, שלא נמצא בכושר משחק מלא, יעבור אימונים אינטנסיביים בשבוע הקרוב וצפוי להיות בסגל למשחק מול בני יהודה בעוד שבועיים.

במכבי תל-אביב ממשיכים לחסוך. הבוקר (שני) הגיעה הקבוצה להסכמה סופית עם הקשר היהודי צרפתי, ג'ונתן אסוס, על שחרורו מהקבוצה, לאחר שלפני כבר למעלה מחודשיים וחצי קיבל הודעה שלפיה הוא יכול לחפש לעצמו קבוצה.

אסוס היה בטוח שימצא קבוצה בישראל, אך ככל שהזמן חלף הבין הצרפתי שאף קבוצה בליגת העל לא רוצה אותו. הקשר התאמן במשך החודשים האחרונים בעיקר לבד, באימוני כושר עם מאמן הכושר של מכבי, יוסי זיגדון.

בחודש האחרון אפילו זיגדון כבר לא היה שם ואסוס התאמן לבד בקרית שלום כשהוא מופרד בצורה מוחלטת מחבריו לקבוצה.

הקשר, שהגיע לפני שנתיים לצהובים, הבין שהוא חייב למצוא לעצמו קבוצה עד לסיום חלון העברות ולאחר מספר שיחות עם ראשי המועדון הסכים לוותר על סכום של מיליון שקלים ולעזוב את הקבוצה.

אסוס הגיע בקול תרועה לקבוצה של אבי נמני באמצע המהפכה הגדולה. במהלך שהותו בקבוצה, עבר הקשר מספר עבירות משמעת, כשהחמורה בהן היתה ההתחצפות לנמני, שהישעה את השחקן ונקנס בכמה עשרות אלפי יורו.

אסוס ביקש לחזור למגרשים לאחר שכבר הושעה פעמיים ובמכבי נתנו לו את הבמה, אך הוא שוב איכזב ביכולת לא טובה. הצרפתי הוחלף מספר פעמים במחצית המשחק ובמשחקים שלא פתח שותף מספר דקות בודדות. היו גם מספר משחקים שבהם התחמם במשך 45 דקות ולא נכנס.

בסופו של דבר במכבי הבינו שמקומו של אסוס לא במועדון למרות הניסיון להחזיר אותו, ניסיון שלא צלח כאמור. בתוך כך, הקבוצה הודיעה כי עד לסוף השבוע הקרוב יסתיים נושא הקיצוצים בקבוצה.

ממכבי ת"א נמסר: “אנחנו מודים לשחקן על תרומתו לקבוצה". את תגובתו של ג'ונתן אסוס לא היה ניתן להשיג.